Wypożyczalnie samochodów Toronto, Lotnisko - porównaj oferty rent-a-car na Lotnisku Pearson

Wynajmij samochodów na największym lotnisku Kanady, Toronto-Pearson (YYZ).

Oferty rent-a-car Toronto-Pearson - porównaj online

Port lotniczy Toronto Lester B. Pearson, nazwany tak na cześć Kanadyjskiego polityka i laureata Pokojowej Nagrody Nobla, mieści się około 20 km na północny-zachód od centrum Toronto. Przeważająca część lotniskowych gruntów przylega do miasta Mississauga.

Toyota Corolla
Toyota Corolla - popularny model samochodu do wynajęcia w klasie średniej na Lotnisku w Toronto.

Dobrze rozwinięta infrastruktura drogowa umożliwia łatwy dojazd z lotniska do wielu innych miast na obszarze Złotej Podkowy (Golden Horseshoe) rozciągającym się wzdłuż północno-zachodnich wybrzeży jeziora Ontario, w tym do Hamilton, Burlington, Brampton, Milton i Niagara Falls.

Golden Horseshoe
Mapa Golden Horseshoe.

Lotnisko Pearson, obsługujące ponad 47 milionów pasażerów, jest jednym z ośmiu kanadyjskich lotnisk umożliwiających wstępną odprawę celno-bagażową przed podróżą do Stanów Zjednoczonych (US border pre-clearance).

Wypożyczanie samochodów Toronto, Lotnisko Pearson
Usługi wynajmu samochodów bezpośrednio na Lotnisku Toronto Pearson oferowane są przez niektóre z najbardziej znanych firm sektora rent-a-car, w tym: Avis, Budget, Dollar/Thrifty, Enterprise Rent A Car, Hertz i National/Alamo. Biura tych wypożyczalni mieszczą się na Poziomie 1 strefy parkingowej obydwu terminali.

Samochód na Lotnisku w Toronto wynająć można jednak również w wypożyczalniach operujących spoza lotniska, między innymi ACE Rent A Car, Discount Car and Truck Rentals, E-Z Trans Canada Car Rental, Roadstar/Fox Rent A Car, Routes Car and Truck Rental, Payless, Track Car Rental and Zoom Rent A Car. Wypożyczanie te skupione są wokół Viscount Station - przystanku na trasie lotniskowej kolejki.

Główne lotnisko Toronto posiada dwa terminale, oznaczone jako Terminal 1 i Terminal 3. Aby dostać się z Terminala 1 do Viscount Station, kierować się należy na Poziom 5 parkingu, gdzie mieści się peron kolejki. W Terminalu 3, natomiast, pociągi lotniskowe kursują z Poziomu 3.

Aby szybko i kompleksowo porównać oferty z wielu wypożyczalni jednocześnie, warto jest skorzystać z pomocy internetowych wyszukiwarek wynajmu samochodów, takich jak Cartrawler, które współpracują z wieloma wypożyczalniami, oferując często bardzo korzystne warunki i ceny wynajmu.

Poza typowo wakacyjnym sezonem (lipiec-sierpień) najtańsze samochody do wynajęcia na Lotnisku Toronto-Pearson dostępne są w cenach już od około 600 pln za tydzień wynajmu auta w klasie economy (Chevrolet Spark, Nissan Sentra, lub podobny).

Chevrolet Spark
Chevrolet Spark, jeden z najprzystępniejszych cenowo modeli samochodów do wynajęcia na Lotnisku Pearson. 

Latem oczekiwać należy nieco wyższych cen. Nawet jeśli rezerwacja wykonana została z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, rzadko zdarzają się oferty poniżej 750 pln za tydzień.

Pocieszający natomiast jest fakt, iż różnica w cenie pomiędzy najtańszymi samochodami, a autami  wyższych klasach nie jest duża. Często ofertą "nie do odrzucenia" okazuje się więc na przykład Pontiac G6, lub Chrysler 300.

Chrysler 300
Chrysler 300 w klasie premium do wynajęcia na Lotnisku Toronto Pearson

Wynajem aut Kanada – porównaj warunki wynajmu
Kanada jest krajem dużych odległości; część z wypożyczalni samochodów ma w zwyczaju stosować restrykcje, co do ilości kilometrów, jaka pokonać można wynajętym samochodem bez ponoszenia dodatkowych opłat. Jeżeli planujesz podróże na długich trasach autem z wypożyczalni, upewnij się przed dokonaniem rezerwacji, czy dana oferta nie jest objęta ograniczeniem przebiegu. W wyszukiwarce Cartrawler informację na ten temat znaleźć można w 'Warunkach wynajmu'.

Toyota RAV4
Toyota RAV4, idealny wybór na wyprawy samochodowe po Kanadzie; niemal zawsze dostępny z nieograniczonym kilometrażem.

Warto jest też dokładnie wczytać się w opis każdej oferty: różnią się one znacznie w zależności od usługodawcy a także w stosunku do tego, do czego przyzwyczaiły nas wypożyczalnie samochodów w Polsce, a nawet w Europie. Zwłaszcza w przypadku ofert w klasach wyższych (a więc również droższych) w cenę wynajmu wliczone są ciekawe "bonusy", np.: nawigacja satelitarna, pełen bak benzyny (nie wymagane jest tankowanie przed zwrotem auta), lub zniesienie udziału własnego.

Planujesz zwiedzanie Toronto? Znajdź wiele praktycznych informacji turystycznych na City of Toronto - Visitor Services.

Loty do Toronto
Znaczna część wszystkich operacji lotniczych wykonywanych na Lotnisku Pearson to loty na trasach międzynarodowych. Większość połączeń krajowych z i do Toronto obsługiwana jest na znacznie mniejszym Lotnisku Toronto Billy Bishop.

Bezpośrednie loty z Polski do Toronto oferowane są przez Polskie Linie Lotnicze LOT oraz kanadyjskiego przewoźnika AIr Canada z Warszawy-Chopin. 

Tani wynajem aut Toronto (lotnisko) - rezerwuj z Cartrawler CanadaWypożyczalnie samochodów Toronto, Lotnisko - porównaj oferty rent-a-car na Lotnisku Pearson
Artykuły: Wypożyczalnie samochodów Toronto, Lotnisko - porównaj oferty rent-a-car na Lotnisku Pearson
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Friday, June 08 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz