Wypożyczalnie samochodów Turyn, Lotnisko – wynajem aut Włochy

Port lotniczy w Turynie (TRN) usytuowany jest około 15 km na północ od centrum miasta Turyn, stolicy regionu Piemont w północnych Włoszech.

Porównaj oferty rent a car Turyn, Lotnisko – wynajem aut we Włoszech tanio

Fiat 500L

Wynajem samochodu we Włoszech – Fiat 500L dostępny między innymi w wypożyczalniach Avis, czy Hertz na Lotnisku w Turynie.

Lotnisko w Turynie, znane również pod nazwą Port Lotniczy Turyn-Caselle (lub po włosku, Aeroporto di Torino-Caselle) urosło w ostatnich latach do rangi ważnego węzła komunikacyjnego w północnych Włoszech; przez cały rok jest ono popularnym przystankiem dla ludzi biznesu, jak również i dla turystów odwiedzających Turyn i Piemont.

‘Turyn – stolica smaku’. Zobacz film promujący ten, jakże ważny aspekt włoskiej kultury:

W sezonie zimowym z lotniska w Turynie chętnie korzystają amatorzy sportów zimowych udających się w Alpy włoskie, francuskie i szwajcarskie.

Odpowiadając na potrzeby rosnącej liczby podróżnych odwiedzających port lotniczy w Turynie, działające tu wypożyczalnie samochodów oferują dobrze rozwiniętą ofertę usług rent-a-car, dostępnych często w bardzo przystępnych cenach. Aby w prosty i nie czasochłonny sposób odnaleźć najkorzystniejsze oferty wynajmu aut w Turynie, posłużyć się można internetową wyszukiwarką Cartrawler współpracującą ze wszystkimi większymi wypożyczalniami samochodów obsługującymi turyńskie lotnisko.

Znajdź wiele praktycznych informacji na oficjalnym portalu turystycznym Turynu

Wypożyczalnie samochodów Turyn, Lotnisko
Usługi rent-a-car na Lotnisku w Turynie świadczone są zarówno przez powszechnie znane, międzynarodowe wypożyczalnie, w tym Avis Rent A Car, Budget, Dollar, Hertz, Europcar, Enterprise Rent A Car czy Sixt Car Rental Italy, jak i firmy włoskie: Maggiore Torino, Locauto Rent, Autovia, Leasys, Ecovia, Optimorent i Sicily by Car.

Punkty wynajmu wypożyczalni samochodów na Lotnisku Turyn usytuowane są na terenie parkingu piętrowego w pobliżu hali przylotów. Drogę do nich wskazują znaki ‘Rent A Car’, lub ‘Autonoleggio’.

Tani wynajem samochodów Lotnisko Turyn
W szczycie sezonu turystycznego, latem, najtańsze samochody do wynajęcia dostępne są często w cenach od około PLN1000 za tydzień wynajmu małego auta miejskiego, na przykład VW Up, Hyundai i10, Fiat 500 (lub podobne), pod warunkiem, iż rezerwacja wykonana została z kilkutygodniowym wyprzedzeniem.

Po sezonie, ceny wynajmu aut w popularnych destynacjach włoskich spadają często nawet o połowę.

Lancia Ypsilon

Lancia Ypsilon, włoski samochód ekonomiczny.

W wielu przypadkach różnica w cenie pomiędzy najtańszą klasą, a znacznie wygodniejszymi i obszerniejszymi pojazdami z klasy economy jest jedynie nieznaczna. Najczęściej spotykane modele samochodów do wynajęcia w klasie ekonomicznej to WV Polo, Ford Fiesta, Opel Corsa oraz włoskie Lancia Ypsilon i Fiat Panda.

Lotnisko Turyn – na narty samolotem
Wygodna lokalizacja u podnóża Alp oraz szeroki wybór tras w sezonie zimowym czynią z Lotniska w Turynie bardzo atrakcyjny cel dla narciarzy z całej Europy. W odległości 2-3 godzinnej podróży samochodem z Aeroporto di Torino znajdują się między innymi takie ośrodki narciarskie jak: Sauze d’Oulx, Cervinia, Sestriere, Montegenevre, Gressoney i La Thuile.

Amatorzy sporów zimowych podróżujący z własnym sprzętem (przeważnie dużych gabarytów) znajdą na Lotnisku w Turynie szeroka ofertę pojazdów pozwalających pomieścić dodatkowy bagaż. Rezerwując auto z wyprzedzeniem, często skorzystać można z ofert wynajmu samochodów klasy średniej w Turynie – takich jak na przykład Fiat 500X, Ford C-Max, czy Peugeot 3008 – w cenach od około PLN1500 za tydzień. Większość wypożyczalni samochodów na Lotnisku w Turynie oferuje również możliwość wynajmu bagażnika na narty. Tak, jak w przypadku innych elementów wyposażenia dodatkowego (GPS, fotelik dla dziecka, itp) o bagażnik na narty poprosić można bezpośrednio przy okienku wypożyczalni, w chwili odbioru auta. Warto jest jednak zarezerwować go z wyprzedzeniem; w szczycie zimowego sezonu turystycznego w Turynie mogą wystąpić problemy z jego dostępnością.

Ford Focus kombi

Ford Focus kombi – obszerny bagażnik w przystępnej cenie.

Wypożyczalnie samochodów w Turynie stosują różne zasady, jeśli chodzi o wynajem łańcuchów śniegowych, zalecanych w warunkach zimowych w niektórych rejonach Włoch. O ile w niektórych wypożyczalniach wynajem łańcuchów śniegowych zawarty jest w cenie, w innych podlega on dodatkowej opłacie.

W ofertach rent-a-car prezentowanych w przez wyszukiwarkę Cartrawler informacja na temat usług i wyposażenia dodatkowego dostępna jest w drugiej fazie procesu rezerwacji.

Jeśli chodzi o wynajem minivanów i minibusów na Lotnisku w Turynie, przy rezerwacjach dokonanych z pewnym wyprzedzeniem, uzyskać można często ceny od około PLN3000 za tydzień wynajmu Forda Galaxy, lub podobnego auta o pojemności do 7 osób.

Ciekawostką jest, iż 9-osobowe minibusy, jak na przykład Mercedes Vito Traveliner, Opel Vivaro czy Fiat Scudo do wynajęcia w Turynie bywają często jedynie nieznacznie droższe niż minivany.

Opel Vivaro

Opel Vivaro – minibus do wynajęcia na Lotnisku Turyn we Włoszech

Loty do Turynu – tanie loty Warszawa-Turyn
Połączenia bezpośrednie z Polski do Turyny znajdują się w ofercie przewoźników Ryanair z Krakowa i Wrocławia oraz, w sezonie letnim, Wizzair z Warszawy.Wypożyczalnie samochodów Turyn, Lotnisko – wynajem aut Włochy
Artykuły: Wypożyczalnie samochodów Turyn, Lotnisko – wynajem aut Włochy
Tematy: , , ,
Ostatnia modyfikacja: Wednesday, April 20 2022

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz