Wypożyczalnie samochodów Turyn, Lotnisko – wynajem aut Włochy

Porównaj ceny wynajmu samochodów na Lotnisku w Turynie

Port lotniczy w Turynie (TRN) usytuowany jest około 15 km na północ od centrum miasta Turyn, stolicy regionu Piemont położonego na północy Włoch.

Wynajem samochodu Turyn Fiat 500L
Wynajem samochodu we Włoszech – Fiat 500L dostępny między innymi w wypożyczalniach Avis, czy Hertz na Lotnisku w Turynie. © Foto: www.tania-wypozyczalnia-samochodow.pl

Lotnisko w Turynie, znane również pod nazwą Port Lotniczy Turyn-Caselle (lub po włosku, Aeroporto di Torino-Caselle) urosło w ostatnich latach do rangi ważnego węzła komunikacyjnego w północnych Włoszech; przez cały rok jest ono popularnym przystankiem dla ludzi biznesu, jak również i dla turystów odwiedzających Turyn i Piemont. W sezonie zimowym zaś z lotniska w Turynie chętnie korzystają amatorzy sportów zimowych udających się w Alpy włoskie, francuskie i szwajcarskie. Odpowiadając na potrzeby rosnącej liczby podróżnych odwiedzających port lotniczy w Turynie, działające tu wypożyczalnie samochodów oferują dobrze rozwiniętą ofertę usług rent-a-car, dostępnych często w bardzo przystępnych cenach. Aby w prosty i nie czasochłonny sposób odnaleźć najkorzystniejsze oferty wynajmu aut w Turynie, posłużyć się można internetową wyszukiwarką Cartrawler współpracującą ze wszystkimi większymi wypożyczalniami samochodów obsługującymi turyńskie lotnisko.

Autonoleggio Torino – wynajem samochodów w Turynie (lotnisko)
Usługi rent-a-car na Lotnisku w Turynie świadczone są zarówno przez powszechnie znane, międzynarodowe wypożyczalnie, w tym Avis Rent A Car, Budget, Hertz, Europcar czy Sixt Car Rental Italy, jak i firmy włoskie: Maggiore Torino, Locauto Rent i Sicily by Car.

Punkty wynajmu wypożyczalni samochodów na Lotnisku Turyn usytuowane są na terenie parkingu piętrowego w pobliżu hali przylotów. Drogę do nich wskazują znaki ‘Rent A Car’, lub ‘Autonoleggio’.

Tani wynajem samochodów Lotnisko Turyn
Najtańsze samochody do wynajęcia dostępne są często w cenach od około PLN350 za tydzień wynajmu małego auta miejskiego, na przykład Peugeot 107, Hyundai i10, Fiat Panda, Fiat 500 (lub podobne). W wielu przypadkach różnica w cenie pomiędzy najtańszą klasą, a znacznie wygodniejszymi i obszerniejszymi pojazdami z klasy economy jest nieznaczna. Najczęściej spotykane modele samochodów do wynajęcia w klasie ekonomicznej to Opel Corsa, Peugeot 206 i Fiat Punto. Przeglądając oferty prezentowane w wyszukiwarce Cartrawler, zauważyć można, że niektóre wypożyczalnie samochodów na Lotnisku Turyn zaliczają Fiata Pandę do klasy ekonomicznej. Pomimo iż jest to dosyć udany model w swoim przedziale cenowym, jego raczej skromne wymiary plasują go zdecydowanie pośród pojazdów klasy mini.

Lotnisko Turyn – na narty samolotem
Wygodna lokalizacja u podnóża Alp oraz szeroki wybór tras w sezonie zimowym czynią z Lotniska w Turynie bardzo atrakcyjny cel dla narciarzy z całej Europy. W odległości 2-3 godzinnej podróży samochodem z Aeroporto di Torino znajdują się między innymi takie ośrodki narciarskie jak: Sauze d’Oulx, Cervinia, Sestriere, Montegenevre, Gressoney i La Thuile.

Amatorzy sporów zimowych podróżujący z własnym sprzętem (przeważnie dużych gabarytów) znajdą na Lotnisku w Turynie szeroka ofertę pojazdów pozwalających pomieścić dodatkowy bagaż. Rezerwując auto z wyprzedzeniem, często skorzystać można z ofert wynajmu samochodów klasy średniej w Turynie – takich jak na przykład Citroen C4 Picasso, Ford Focus C-Max, czy Peugeot 308 Kombi – w cenach od około PLN850 za tydzień. Większość wypożyczalni samochodów na Lotnisku w Turynie oferuje również możliwość wynajmu bagażnika na narty. Tak, jak w przypadku innych elementów wyposażenia dodatkowego (GPS, fotelik dla dziecka, itp) o bagażnik na narty poprosić można bezpośrednio przy okienku wypożyczalni, w chwili odbioru auta. Warto jest jednak zarezerwować go z wyprzedzeniem; w szczycie zimowego sezonu turystycznego w Turynie mogą wystąpić problemy z jego dostępnością.  Warto zauważyć, że wypożyczalnie samochodów w Turynie stosują różne zasady, jeśli chodzi o wynajem łańcuchów śniegowych, zalecanych w warunkach zimowych w niektórych rejonach Włoch. O ile w niektórych wypożyczalniach wynajem łańcuchów śniegowych zawarty jest w cenie, w innych podlega on dodatkowej opłacie. W ofertach rent-a-car prezentowanych w przez wyszukiwarkę Cartrawler informacja na temat usług i wyposażenia dodatkowego dostępna jest w drugiej fazie procesu rezerwacji.

Jeśli chodzi o wynajem minivanów i minibusów na Lotnisku w Turynie, przy rezerwacjach dokonanych z pewnym wyprzedzeniem, uzyskać można często ceny od około PLN1200 za tydzień wynajmu Forda Galaxy, lub podobnego auta o pojemności dla 7 osób. 9-osobowe minibusy, jak na przykład Mercedes Vito Traveliner, czy Fiat Scudo do wynajęcia w Turynie są znacznie droższe. IMAGE

Minibus wynajem Turyn Lotnisko
Fiat Scudo – minibus do wynajęcia na Lotnisku Turyn we Włoszech

Loty do Turynu – tanie loty Warszawa-Turyn
Od stycznia 2015 roku połaczenia bezpośrednie z Warszawy do Turynu znajdują się w ofercie przewoźnika low-cost Wizzair.Wypożyczalnie samochodów Turyn, Lotnisko – wynajem aut Włochy
Artykuły: Wypożyczalnie samochodów Turyn, Lotnisko – wynajem aut Włochy
Tematy: , , , , ,
Ostatnia modyfikacja: Monday, December 15 2014

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz