Wypożyczalnie samochodów Warszawa Okęcie - porównaj ceny wynajmu aut na Lotnisku Chopina

Międzynarodowy Port Lotniczy F. Chopina Warszawa-Okęcie - WAW jest największym lotniskiem kraju, obsługując blisko 50% całego lotniczego ruchu pasażerskiego w Polsce. Z roku na rok bije kolejne rekordy; w 2017 roku obsłużył niemal 16 milionów pasażerów.

Tani wynajem samochodów na Lotnisku Chopina (Warszawa-Okęcie) – porównaj ceny z Cartrawler

Tani wynajem aut Warszawa-Okęcie
Wynajem samochodów na Lotnisku Okęcie cieszy się rosnącą popularnością wśród podróżnych przylatujących do Warszawy, zarówno turystów jak i biznesmenów odwiedzających stolicę w interesach.

Suzuki Swift wynajem Lotnisko Warszawa

Suzuki Swift - popularny samochód do wynajęcia na Lotnisku Warszawa Okęcie, w klasie economy

Dobra struktura komunikacyjna Warszawy, przejrzysty układ urbanistyczny i stale rosnąca ilość miejsc parkingowych w centrum miasta zachęcają do jazdy samochodem podczas pobytu w stolicy.

Kondycja dróg poza granicami miasta ulega również nieustannej poprawie, ułatwiając dojazd z Warszawy do innych ośrodków miejskich w Polsce.

Nie bez znaczenie jest też duża konkurencja pomiędzy wypożyczalniami samochodów działającymi w Warszawie, a zwłaszcza na dwóch warszawskich lotniskach.

Aby nie pogubić się w bogatej ofercie wynajmu samochodów w Warszawie, warto skorzystać jest z pomocy internetowej wyszukiwarki rent-a-car Cartrawler, która prezentuje aktualne ceny we wszystkich większych wypożyczalniach na Lotnisku Chopina, jak również w innych pożądanych lokalizacjach w mieście.

Wypożyczalnie samochodów Warszawa - Lotnisko Okęcie
Punkty wynajmu samochodów na Lotnisko Chopina Warszawa-Okęcie znajdują się w centralnej części holu przylotów oraz na antresoli powstałej po przebudowie starej części terminalu. Znalazły tu miejsce stanowiska między innymi: Avis, Budget, Dollar/Thrifty, Enterprise Rent A Car, Europcar, Express, Hertz, Sixt, Express Rent A Car, Yourrent, Green Motion, Rentis, CarNet i Panek.

Wypożyczalnia CarNet Warszawa Chopin
Pasażerowie lądujący na Okęciu mają szeroki wybór wypożyczalni działających bezpośrednio w terminalu. Powyżej, oddział CarNet Warszawa-Chopin. © Foto: Tania-wypozyczalnia-samochodow.pl

Parking wypożyczalni mieści się na Poziomie 0 parkingu P1.

Oprócz wyżej wspomnianych, Lotnisko Chopina obsługują również inne wypożyczalnie, nieposiadające na nim biur. Są to, miedzy innymi  MWM Cars i Autocash. Ich przedstawiciel oczekuje na klientów w hali przylotów aby towarzyszyć im do punktu odbioru auta. 

Lotnisko Warszawa samochody do wynajęcia
Odbiór aut na parkingu Lotniska Chopin, tuż po wyjściu z terminalu. © Foto: Tania-wypozyczalnia-samochodow.pl

Tani wynajem samochodów na lotnisku w Warszawie
Poza sezonem letnim, kiedy to przez Lotnisko Chopina przewija się najwięcej pasażerów, najtańsze samochody do wynajęcia na Lotnisku Okęcie (Lotnisko Chopina) znaleźć można w cenach od około PLN 300 za tydzień. Za tę kwotę wynajmiemy pojazd z najniższej dostępnej klasy, najczęściej Toyota Aygo, Ford Ka, Volkswagen Up, Fiat 500 lub podobny. Tego typy małe auto  jest jak najbardziej wystarczający do swobodnego poruszania się  w dużym mieście i łatwego parkowania. Nie sprawdzi się jednak przy podróżach na dłuższych trasach i z dużą ilością bagażu.

Fiat 500
Fiat 500 – stylowe auto dla jednej, lub dwóch osób bez dużej ilości bagażu.

Dla większej wygody, a także bezpieczeństwa, warto przemyśleć wynajem obszerniejszego i lepiej wyposażonego auta. Wynajem samochodów klasy średniej w Warszawie jest względnie tani, a komfort podróży jaki oferują na długich trasach, nieporównywalnie większy, niż w przypadku najtańszych aut do wynajęcia. Ceny za wynajmu  Forda Mondeo, Toyoty Avensis, lub podobnego pojazdu na Lotnisku Okęcie zaczynają się już od około PLN 1000 za tydzień

Kiedy zachodzi potrzeba wynajmu większego, niż standardowy samochodu, popularną opcją jest 7-osobowy minivan. Oferty wynajmu  Opla Zafira, Volkswagena Touran, lub podobnego pojazdu na Lotnisku Okęcie można znaleźć już od około PLN 2000 za tydzień. Warto pamiętać jednak, iż w przypadku tego typu samochodów – opcja 5+2 - przy pełnym wykorzystaniu miejsc pasażerskich redukujemy znacznie pojemność bagażowa.

Opel Zafira wynajem minivanów Lotnisko Warszawa

Opel Zafira 5+2 Warsaw Airport car hire - minivan do wynajęcia na Lotnisku Warszawa Okęcie.
© Foto: Tania-wypozyczalnia-samochodow.pl

Podróżując w większej grupie i z dużą ilością bagażu warto jest, za niewiele wyższą cenę wynająć 9-osobowego minibusa. Ceny za tydzień wynajmu minibusa, jak na przykład Mercedes Vito, Renault Traffic lub podobnego pojazdu, zaczynają się od PLN 2200. Na prowadzenie minibusa do 9 osób zezwala zwykłe prawo jazdy kategorii B.

Volvo XC60
Wypożyczalnie samochodów na Lotnisku Chopina posiadają również w swoich flotach ciekawą oferte SUV-ów. Powyżej, Volvo XC60.

Przekraczanie granicy samochodem wynajętym w Polsce
Większość ofert wynajmu samochodów dostępnych w systemie rezerwacji Cartrawler zezwala na wyjazd wynajętym autem do Czech, Niemiec, na Węgry, Litwę, Słowację i do większości krajów Europy Zachodniej.

Niektóre oferty dopuszczają przekroczenie granicy z Ukrainą, a nawet Rosją.

W ‘Warunkach wynajmu’ przy każdej ofercie wyświetlonej przez wyszukiwarkę Cartrawler, wyszczególnione są kraje do których można się wybrać autem, którego wynajem rozpatrujemy.

Lotnisko Okęcie - łatwy dojazd do centrum Warszawy
Lotnisko Warszawa-Okęcie  usytuowane jest około 10 km na południowy zachód od centrum Warszawy. Z lotniska do centrum miasta dostać się można samochodem, przy pomocy transportu miejskiego, taksówką lub hotelowym minibusem. Przejazd z Okęcia do centrum Warszawy zajmuje około 30 minut, a koszt taksówki na tej trasie to około 30-50 złotych, w zależności od pory dnia, natężenia ruchu oraz punktu docelowego w centrum miasta.

Lotnisko Chopina – autobusy
Port lotniczy połączony jest z centrum pięcioma liniami autobusowymi, kursującymi do kluczowych węzłów komunikacyjnych stolicy.

Z Lotniska Chopina odjeżdżają następujące autobusy:

  • linia 175 – do Centrum (Plac Piłsudskiego). Przejeżdża ul. Żwirki i Wigury, Alejami Jerozolimskimi i Krakowskim Przedmieściem.
  • linia 188 – z lotniska na Pragę Południe (Wiatraczna), przez Centrum (Metro Politechnika). Przejeżdża Żwirki i Wigury, Al. Armii Ludowej, Al. Stanów Zjednoczonych, Szaserów.
  • linia 148 – z Okęcia poprzez Ursynów, na Pragę. Przejeżdża Żwirki i Wigury, Nowoursynowską, Mostem Siekierkowskim, Grochowską.
  • linia 331 – z lotniska do stacji Metra Wilanowska. Przejeżdża Narkiewicza, Wirażową, Poleczki, Puławska i Al. Wilanowską.
  • linia N32 (nocna) – kursuje pomiędzy lotniskiem i dworcem centralnym.

Z lotniska pociągiem
Pomiędzy Lotniskiem Chopina a centrum miasta przemieszczać można się również pociągiem. Okęcie obsługiwane jest przez linie Szybkiej Kolei Miejskiej oraz Kolei Mazowieckich, kursującymi do Legionowa i Sulejówka, poprzez centrum (stacje Warszawa Ochota, Warszawa Śródmieście, Warszawa Powiśle, Warszawa Stadion, Warszawa Wschodnia).

Zwiedzanie Warszawy – samochodem czy komunikacją miejską?
Odwiedzając stolicę w celach turystycznych warto jest wykorzystać niezależny środek transportu, jakim jest samochód wynajęty na lotnisku, aby swobodnie przemieszczać się pomiędzy głównymi atrakcjami turystycznymi Warszawy. Jeśli jednak zdecydujemy się na korzystanie z transportu miejskiego, zwiedzanie Warszawy nie powinno nam nastręczyć większych trudności.

Do najchętniej odwiedzanych miejsc w Warszawie, zarówno przez turystów jak i samych warszawiaków należy kompleks Starego i Nowego Miasta oraz Traktu Królewskiego, wraz z rozpościerającym się przy nim Parkiem Łazienkowskim. Zobacz mapę centrum Warszawy

Muzeum Powstania Warszawskiego, poświęcone tragicznemu rozdziałowi historii Drugiej Wojny Światowej w Polsce już w momencie inauguracji w 2004 r zyskało sobie status jednej z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Warszawy.

Budzący mieszane uczucia wśród mieszkańców Polski Pałac Kultury i Nauki w samym centrum stolicy to jednak najbardziej emblematyczny monument Warszawy. Ten doskonały przykład komunistycznej architektury, otoczony nowoczesnym biurowcami i centrami handlowymi to nie tylko symbol upadłego reżimu, ale również świadek zmian politycznych i gospodarczych, jakie Polska przeszła w ostatnich dekadach.

Dzieci w każdym wieku na pewno ucieszą się z wizyty w Centrum Nauki Kopernika w Warszawie, gdzie poprzez zabawę i interaktywne ekspozycje będą mogły zapoznać się z prawami nauki. Pobliskie planetarium Niebo Kopernika dostarcza niezapomnianych wrażeń dzieciom jak i dorosłym zwiedzającym.

Lotnisko Chopina - w centrum Polski i Europy
Centralne położenie Warszawy w Polsce sprawia, że po przylocie na Lotnisko Okęcie stosunkowo łatwo jest podróżować samochodem do innych dużych miast w kraju.

Najczęstsze cele podróżnych to: Wrocław (odległość z Warszawy do Wrocławia: 340 km), Gdańsk (odległość z Warszawy do Gdańska: 330 km) i Kraków (odległość z Warszawy do Krakowa: 300 km). Poznań, znany dzięki odbywającym się w tym mieście targom jest odległy o 320 km od Warszawy.

Również wiele europejskich stolic jest względnie łatwo osiągalnych z Warszawy dla osób dysponujących samochodem. Odległość z Warszawy do Berlina wynosi około 580 km. Podróżując z Warszawy do Pragi w Czechach trzeba pokonać około 752 km.

Na trasach międzynarodowych, najbardziej popularne kierunki z Lotniska Warszawa-Okęcie to Londyn, Frankfurt, Amsterdam i Paryż.

Lotnisko Chopina w Warszawie - nowoczesny terminal
Warszawskie Lotnisko Okęcie przeszło w ostatnich latach liczne zmiany. Stary terminal poddany został gruntownej modernizacji iw włączony do głównego, nowszego terminala

Terminal A uzyskał dzięki temu łączną powierzchnię 60 tyś. m2. Znalazło w nim miejsce 48 stanowisk odprawy, 9 linii kontroli bezpieczeństwa, biura operatorów turystycznych i linii lotniczych, dwa salony bussines lounge, punkt medyczny oraz wielowyznaniowe kaplice.

Znacznie rozszerzyła się oferta gastronomiczna i duty free.

Nowoczesny terminal A przyjazny jest osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich. Jako jeden z niewielu na razie w Europie, posiada on zintegrowany system pomocy w przypadkach nagłego zatrzymania krążenia, na który składa się 50 defibrylatorów rozmieszczonych w różnych punktach lotniska, skomunikowanych z fizyczna ekipą ratowniczą, która jest w stanie dotrzeć do osoby potrzebującej pomocy w ciągu zaledwie kilku minut.

Dzięki modernizacji, główny polski port lotniczy uzyskał również bezpośrednie połączenie z lotniskową stacją kolejową.

Inwestycje poczynione na warszawskim lotnisku docenione zostały przez głosujących w rankingu Sleeping in Airports, którzy umieścili Port Lotniczy Warszawa Chopin w dziesiątce najlepszych lotnisk w Europie, jeśli chodzi o udogodnienia, komfort, czystość i jakość obsługi pasażera.

LOT – największy przewoźnik na Lotnisku Chopina
Najważniejszym użytkownikiem lotniska na Okęciu jest przewoźnik narodowy, Polskie Linie Lotnicze LOT.

Oferuje on obecnie niemal 90 połączeń, całorocznych i sezonowych, na trasach krajowych, europejskich oraz interkontynentalnych.

LOT jest również głównym promotorem rozwoju największego portu lotniczego i, nieco ironicznie, jednocześnie największym zwolennikiem budowy nowego, Centralnego Portu Komunikacyjnego w Baranowie, który oznaczać ma koniec operacji lotnictwa cywilnego na Okęciu.

W ramach istniejącego obecnie planu, nowe lotnisko otworzyć swoje podwoje ma w 2027 roku. Do tego czasu i z inicjatywy LOTu Okęcie nadal ma być rozbudowywane, do wyczerpania ograniczonych już i tak możliwości, tak by nie hamować perspektyw rozwoju przewoźnika narodowego. Pośród inwestycji postulowanych przez LOT jest dalsza rozbudowa terminala, w celu zwiększenia jego przepustowości oraz stworzenie warunków do obsługi szerokokadłubowego Airbusa A380, będącego obecnie największym pasażerskim samolotem świata.

Wypożyczalnie samochodów w Warszawie (Lotnisko Okęcie) - porównaj cenyWypożyczalnie samochodów Warszawa Okęcie - porównaj ceny wynajmu aut na Lotnisku Chopina
Artykuły: Wypożyczalnie samochodów Warszawa Okęcie - porównaj ceny wynajmu aut na Lotnisku Chopina
Tematy: , , ,
Ostatnia modyfikacja: Monday, August 13 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz