Wynajem samochodów Warszawa Lotnisko Chopina (WAW)

Międzynarodowy Port Lotniczy F. Chopina w Warszawie - WAW, znany ciągle jeszcze pod nazwą Okęcie jest największym lotniskiem kraju, obsługując blisko 50% całego lotniczego ruchu pasażerskiego w Polsce.

Wynajem samochodów Warszawa Lotnisko Chopina – rezerwuj online

Dla wielu podróżnych lądujących na Okęciu, wynajem samochodów bezpośrednio na lotnisku jest najwygodniejszą formą przemieszczania się w stolicy.

Skoda Octavia kombi

Tani wynajem samochodów Warszawa – Lotnisko Chopina oferuje konkurencyjne ceny usług rent a car w szerokiej gamie klas; powyżej, Skoda Octavia kombi.

Wypożyczalnia samochodów Okęcie - rent a car Lotnisko Chopina
Oferta wypożyczalni samochodów na Lotnisku Chopina wzrosła znacząco w ostatnich latach.

Car Free wypożyczalnia Warszawa Lotnisko

Car Free - wypożyczalnia samochodów Warszawa, Lotnisko Chopina

Wiele z najbardziej znanych marek sektora rent a car, międzynarodowego i krajowego, usytuowało swoje oddziały w bezpośrednim sąsiedztwie hali przylotów. Skręcając w prawo po opuszczeniu strefy zastrzeżonej, znaleźć można między innymi:

 • Avis – jedna z najbardziej prestiżowych marek rent a car
 • Budget – część Avis-Budget Group, dzieli biuro z Avis
 • Car Free – stosunkowo nowa marka na rynku, oferuje przystępne ceny
 • Enterprise – wywodząca się ze Stanów Zjednoczonych marka; wraz z Alamo i National wchodzi w skład Enterprise Holdings
 • Europcar
 • Hertz Rent A Car – jedna z najdłużej działających wypożyczalni samochodów w Polsce
 • Panek – duża polska wypożyczalnia
 • Sixt

Nieco dalej w artykule wymienione są pozostałe, często najtańsze wypożyczalnie samochodów na Lotnisku Chopina.

VW Polo

VW Polo, jeden z najpopularniejszych samochodów do wynajęcia w klasie ekonomicznej, zawsze w wersji 5-drzwiowej.

Konkurencja pomiędzy wypożyczalniami samochodów na lotnisku jest ostra, co wpływa na obniżenie poziomu cen. Korzystnie odbija się również na stanie flot wypożyczalni, które oferują coraz nowsze, lepiej wyposażone samochody z niewielkim przebiegiem.

Lotnisko Warszawa

Część niedawno dodanej powierzchni mezzanine, na której ulokowały się stanowiska check-in Wizzair zajęta jest także przez biura wypożyczalni samochodów.

Do pozostałych, mniejszych i w wielu przypadkach od niedawna działających na Lotnisku Warszawa Chopin wypożyczalni należą:

 • Car-Net
 • Carsson
 • Fox Car Rental – amerykańska wypożyczalnia, dobre ceny
 • Global Rent A Car Warszawa – wypożyczalnia franczyzowa
 • Green Motion – obciąża opłatą za zwrócenie nieumytego pojazdu; na plus zaliczają się jednak przystępne ceny
 • MM Cars Rental
 • Rentis – od dawna na krajowym rynku rent a car: flota bogata w pojazdy marki Toyota
 • Right Cars – problemy z odzyskaniem kaucji w tej wypożyczalni zgłoszone były przez klientów tej franczyzy w niektórych krajach
 • SurPrice – zaskakująco niskie ceny, warto jednak sprawdzić uprzednio wysokość opłat za usługi dodatkowe, w tym przekraczanie granicy
 • Van Service & Fleet

Wynajem samochodów Warszawa Lotnisko Chopina oferowany jest również przez wypożyczalnie, które nie posiadają oddziału w terminalu, podstawiają jednak na nie pojazd, lub też oczekują na klienta i towarzyszą mu do punktu odbioru auta.

Suzuki X Cross SUV Warszawa Lotnisko

Wynajem samochodów Warszawa Lotnisko Chopina: Suzuki X-Cross 4x4 w dobrej cenie; we flocie między innymi Express i Hertz.

Przed ostatnia rozbudową lotniska, zwiększającą znacznie powierzchnię biurowa w terminalu o wiele więcej wypożyczalni samochodów na Lotnisku Warszawa Chopin działało na zasadzie meet & greet. Obecnie wiele z nich rozlokowało się w biurach w terminalu. Niektóre jednak, nadal obsługują lotnisko nieposiadając na nim biur. Zaliczają się o nich między innymi:

 • Autocash
 • GT Cars
 • Kaizenrent
 • Rentacardirect
 • 99Rent – powiązany z Enterprise Rent A Car Lotnisko Chopina

Wypożyczalnia samochodów Warszawa Okęcie – porównaj oferty

Najlepsze oferty rent a car Warszawa Okęcie
Wynajem samochodów na lotnisku jest często najwygodniejszą oraz najtańszą formą przemieszczania się w Warszawie, zarówno dla turystów, jak i osób odwiedzających Warszawę w interesach.

Pomimo coraz poważniejszych problemów z korkami w ścisłym centrum miasta oraz na arteriach wjazdowych, po Warszawie jeździ się nadal stosunkowo swobodnie. Z racji na dużą konkurencję, wynajem samochodów na Lotnisku Chopina jest najprzystępniejszy cenowo w stolicy; oferuje również najszerszy wybór pojazdów.

Kia Rio wynajem Warszawa

Green Motion - wypożyczalnia samochodów Okęcie. Powyżej Kia Rio we flocie Green Motion WAW.

Poza sezonem letnim, ceny wynajmu najtańszych samochodów na Lotnisku Warszawa Chopin zaczynają się poniżej PLN 200 za tydzień. Jest niewiele za 7-dniowy wynajem samochodu z ubezpieczeniem oraz zazwyczaj nieograniczonym przebiegiem. Oprócz najmniejszych samochodów miejskich, w których w miarę wygodnie podróżować mogą najwyżej 2 osoby, w podobnej cenie wynająć można często o wiele wygodniejsze VW Polo a nawet Golfa.

Warto pamiętać jednak przeglądając oferty rent a car na Lotniku Chopina, iż niewiele z najtańszych wypożyczalni posiada rzeczywiście w swoje flocie najbardziej prestiżowe marki, jak Volkswagen. Green Motion na przykład używa często do zilustrowania swoich ofert właśnie tych cieszących się dużą popularnością modeli, zastrzegając jednak iż klient otrzymać może ‘podobny’ pojazd. Najczęściej oznacza to tańszą markę, Kia, lub Hyundai. Jedynie w ofertach oznaczonych ‘gwarancją modelu’ możemy mieć pewność, iż opuścimy punkt wynajmu konkretnym modelem samochodu.

Tani wynajem samochodów Warszawa, Lotnisko
Najtańsze oferty wynajmu samochodów na Lotnisku Chopina uzyskać można rezerwując ze znacznym wyprzedzeniem.

Fiat 500, Skoda CitiGo, Hyundai i10, Citroen C1, lub podobne małe samochody miejskie znajdują się zazwyczaj na szczycie listy najtańszych ofert, jednak koszt upgradu do wyższej klasy – ekonomicznej, lub kompaktowej – jest zazwyczaj niewielki.

Fiat 500 tani wynajem Warszawa

Produkowany w Polsce ‘włoski’ Fiat 500.

Samochody w klasie mini teoretycznie pomieścić maja do 4 osób w kabinie oraz 2 niewielkie walizki w bagażniku jednak większość klientów rent a car preferować będzie zapewne nieco większy, lepiej wyposażony oraz bezpieczniejszy samochodów. Mało pojazdów pobije jednak Fiata 500 jeśli chodzi o łatwość parkowania.

W podróżach na dłuższych trasach, a zwłaszcza kiedy samochodem przemieszcza się więcej osób, o wiele wygodniejszy będzie jednak większy pojazd. Niskie ceny sprawiają, iż dużą popularnością na Lotnisku Warszawa cieszą się Ford Mondeo, VW Passat, Kia Optima, Opel Insignia i Renault Talisan, często dostępne w cenach od PLN 500 za tydzień.

Green Motion

Nissan Qashqai SUV we flocie Green Motion – klient musi sam zadbać o umycie samochodu przed zwrotem, aby uniknąć opłaty dodatkowej w wysokości PLN 50.

Dużą popularnością w wypożyczalniach samochodów na Lotnisku Warszawa cieszą się pojazdy w klasie kompaktowej. Poza ikonicznym przedstawicielem klasy, czyli VW Golfem, którego w swoich lotach nie posiada aż tak wiele wypożyczalni (sporo Golfów znajduje się w ofercie Rentis), dostępne są między innymi Hyundai i30, Opel Astra, Ford Focus, Renault Megane i Citroen C4.

Wszystkie wypożyczalnie na Lotnisku Warszawa Chopin oferować będą klientowi usługi dodatkowe. Dotyczy to zwłaszcza najtańszych wypożyczalni, które z racji na mały margines zysku z wynajmu właściwego muszą szukać dochodu gdzie indziej. Niektóre naliczać mogą również opłaty dodatkowe za to, co w innych wypożyczalniach wliczone jest w cenę wynajmu. Green Motion i 99Rent, na przykład, pobierają opłatę dodatkową, w przypadku, gdy klient zwróci pojazd nie umywszy go uprzednio.

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie ze strony klientów, wypożyczalnie samochodów wprowadzają coraz więcej modeli SUV do swoich flot oraz obniżają ich ceny. Hyundai Tucson (Car Free), Toyota RAV4 (Kaizenrent), Suzuki S-Cross (Hertz i Express) i Nissan Qashqai (Green Motion) to niektóre z najpopularniejszych modeli SUV do wynajęcia na Lotnisku Chopina.

W praktycznie wszystkich ofertach rent a car na Okęciu w cenę wynajmu wliczony jest nieograniczony przebieg.

Minivan i minibus  Lotnisko Chopina – wynajem samochodu 7- i 9-osobowego na Okęciu
Kiedy zachodzi potrzeba wynajmu większego, niż standardowy samochodu, popularną opcją jest 7-osobowy minivan. Oferty wynajmu Opla Zafira, Volkswagena Touran, lub podobnego pojazdu na Lotnisku Okęcie można znaleźć już od około PLN 2000 za tydzień. Warto pamiętać jednak, iż w przypadku tego typu samochodów – opcja 5+2 - przy pełnym wykorzystaniu miejsc pasażerskich redukujemy znacznie pojemność bagażowa.

‘Pełnowymiarowe’ vany, czyli te posiadające zarówno 7 siedzeń, jak i przestronny bagażnik to między innymi VW Sharan, Seat Alhambra, Renault Espace i Ford S-Max/Galaxy.

VW Sharan

7-osobowy, świetnie wyposażony VW Sharan.

Samochody 9-osobowe na Lotnisku Warszawa to między innymi Mercedes Vito, VW Caravelle i Renault Traffic.

Pojazdy tego typy cieszą się szczególną popularnością w okresie ważnych konferencji międzynarodowych, które często odbywają się w stolicy. Rezerwuj z jak największym wyprzedzeniem, aby zagwarantować najlepsze ceny i dostępność.

Przekraczanie granicy samochodem wynajętym w Polsce
Większość ofert wynajmu samochodów dostępnych w systemie rezerwacji Cartrawler zezwala na wyjazd wynajętym autem do Czech, Niemiec, na Węgry, Litwę, Słowację i do większości krajów Europy Zachodniej.

W ‘Warunkach wynajmu’ przy każdej ofercie wyświetlonej przez wyszukiwarkę Cartrawler, wyszczególnione są kraje do których można się wybrać się wynajętym samochodem.

Podróże do Rosji, na Ukrainę czy Białoruś, są w większości przypadków zabronione.

VW Golf Rentis

VW Golf z Rentis na Lotnisku Warszawa.

Chęć przekroczenia granicy zawsze zgłoszona musi być uprzednio w wypożyczalni. Wiele z nich pobiera opłatę dodatkową za taka usługę (wymaga ona rozszerzenia ubezpieczenia na wskazany kraj).

Wynajem samochodu – ubezpieczenie
W cenie wszystkich pojazdów do wynajęcia wliczone jest niezbędne ubezpieczenie.

Wkład własny w większości dostępnych ofert waha się pomiędzy EUR 350 i EUR 1000. W przypadku samochodów luksusowych może być wyższy.

Dodatkowe ubezpieczenia to ważne źródło przychodu dla wypożyczalni, dlatego zawsze starać się będą one sprzedać klientowi tego rodzaju produkt.

Car Net wypożyczalnia Warszawa Lotnisko

Biuro Car Net na Lotnisku Okęcie.

Rezerwując wynajem auta na www.tania-wypozyczalnia-samochodow.pl masz możliwość wykupienia ubezpieczenia dodatkowego AXA, pozwalającego na refundację środków pobranych z kaucji w ramach wkładu własnego w przypadku szkody. Dowiedz się jak działa ubezpieczenie AXA

Lotnisko Okęcie - łatwy dojazd do centrum Warszawy
Lotnisko Warszawa-Okęcie  usytuowane jest około 10 km na południowy zachód od centrum Warszawy. Z lotniska do centrum miasta dostać się można samochodem, przy pomocy transportu miejskiego, taksówką lub hotelowym minibusem. Przejazd z Okęcia do centrum Warszawy zajmuje około 30 minut, a koszt taksówki na tej trasie to około 30-50 złotych, w zależności od pory dnia, natężenia ruchu oraz punktu docelowego w centrum miasta.

Lotnisko Chopina – autobusy
Port lotniczy połączony jest z centrum pięcioma liniami autobusowymi, kursującymi do kluczowych węzłów komunikacyjnych stolicy.

Z Lotniska Chopina odjeżdżają następujące autobusy:

 • linia 175 – do Centrum (Plac Piłsudskiego). Przejeżdża ul. Żwirki i Wigury, Alejami Jerozolimskimi i Krakowskim Przedmieściem.
 • linia 188 – z lotniska na Pragę Południe (Wiatraczna), przez Centrum (Metro Politechnika). Przejeżdża Żwirki i Wigury, Al. Armii Ludowej, Al. Stanów Zjednoczonych, Szaserów.
 • linia 148 – z Okęcia poprzez Ursynów, na Pragę. Przejeżdża Żwirki i Wigury, Nowoursynowską, Mostem Siekierkowskim, Grochowską.
 • linia 331 – z lotniska do stacji Metra Wilanowska. Przejeżdża Narkiewicza, Wirażową, Poleczki, Puławska i Al. Wilanowską.
 • linia N32 (nocna) – kursuje pomiędzy lotniskiem i dworcem centralnym.

Z lotniska pociągiem
Pomiędzy Lotniskiem Chopina a centrum miasta przemieszczać można się również pociągiem. Okęcie obsługiwane jest przez linie Szybkiej Kolei Miejskiej oraz Kolei Mazowieckich, kursującymi do Legionowa i Sulejówka, poprzez centrum (stacje Warszawa Ochota, Warszawa Śródmieście, Warszawa Powiśle, Warszawa Stadion, Warszawa Wschodnia).

Zwiedzanie Warszawy – samochodem czy komunikacją miejską?
Odwiedzając stolicę w celach turystycznych warto jest wykorzystać niezależny środek transportu, jakim jest samochód wynajęty na lotnisku, aby swobodnie przemieszczać się pomiędzy głównymi atrakcjami turystycznymi Warszawy. Jeśli jednak zdecydujemy się na korzystanie z transportu miejskiego, zwiedzanie Warszawy nie powinno nam nastręczyć większych trudności.

Volvo XC60

A może przejażdżka po Warszawie SUVem? Powyżej Volvo XC60.

Do najchętniej odwiedzanych miejsc w Warszawie, zarówno przez turystów jak i samych warszawiaków należy kompleks Starego i Nowego Miasta oraz Traktu Królewskiego, wraz z rozpościerającym się przy nim Parkiem Łazienkowskim. Zobacz mapę centrum Warszawy

Tak wygląda Warszawa.

Muzeum Powstania Warszawskiego, poświęcone tragicznemu rozdziałowi historii Drugiej Wojny Światowej w Polsce już w momencie inauguracji w 2004 r zyskało sobie status jednej z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Warszawy.

Budzący mieszane uczucia wśród mieszkańców Polski Pałac Kultury i Nauki w samym centrum stolicy to jednak najbardziej emblematyczny monument Warszawy. Ten doskonały przykład komunistycznej architektury, otoczony nowoczesnym biurowcami i centrami handlowymi to nie tylko symbol upadłego reżimu, ale również świadek zmian politycznych i gospodarczych, jakie Polska przeszła w ostatnich dekadach.

Dzieci w każdym wieku na pewno ucieszą się z wizyty w Centrum Nauki Kopernika w Warszawie, gdzie poprzez zabawę i interaktywne ekspozycje będą mogły zapoznać się z prawami nauki. Pobliskie planetarium Niebo Kopernika dostarcza niezapomnianych wrażeń dzieciom jak i dorosłym zwiedzającym.

Lotnisko Chopina - w centrum Polski i Europy
Centralne położenie Warszawy w Polsce sprawia, że po przylocie na Lotnisko Okęcie stosunkowo łatwo jest podróżować samochodem do innych dużych miast w kraju.

Najczęstsze cele podróżnych to: Wrocław (odległość z Warszawy do Wrocławia: 340 km), Gdańsk (odległość z Warszawy do Gdańska: 330 km) i Kraków (odległość z Warszawy do Krakowa: 300 km). Poznań, znany dzięki odbywającym się w tym mieście targom jest odległy o 320 km od Warszawy.

VW Caravelle

Wynajem minibusa na Lotnisku Warszawa – 9-osobowy VW Transporter.

Również wiele europejskich stolic jest względnie łatwo osiągalnych z Warszawy dla osób dysponujących samochodem. Odległość z Warszawy do Berlina wynosi około 580 km. Podróżując z Warszawy do Pragi w Czechach trzeba pokonać około 752 km.

Na trasach międzynarodowych, najbardziej popularne kierunki z Lotniska Warszawa-Okęcie to Londyn, Frankfurt, Amsterdam i Paryż.

Lotnisko Chopina w Warszawie - nowoczesny terminal
Warszawskie Lotnisko Okęcie przeszło w ostatnich latach liczne zmiany. Stary terminal poddany został gruntownej modernizacji iw włączony do głównego, nowszego terminala

Terminal A uzyskał dzięki temu łączną powierzchnię 60 tyś. m2. Znalazło w nim miejsce 48 stanowisk odprawy, 9 linii kontroli bezpieczeństwa, biura operatorów turystycznych i linii lotniczych, dwa salony bussines lounge, punkt medyczny oraz wielowyznaniowe kaplice.

Znacznie rozszerzyła się oferta gastronomiczna i duty free.

Nowoczesny terminal A przyjazny jest osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich. Jako jeden z niewielu na razie w Europie, posiada on zintegrowany system pomocy w przypadkach nagłego zatrzymania krążenia, na który składa się 50 defibrylatorów rozmieszczonych w różnych punktach lotniska, skomunikowanych z fizyczna ekipą ratowniczą, która jest w stanie dotrzeć do osoby potrzebującej pomocy w ciągu zaledwie kilku minut.

Dzięki modernizacji, główny polski port lotniczy uzyskał również bezpośrednie połączenie z lotniskową stacją kolejową.

Inwestycje poczynione na warszawskim lotnisku docenione zostały przez głosujących w rankingu Sleeping in Airports, którzy umieścili Port Lotniczy Warszawa Chopin w dziesiątce najlepszych lotnisk w Europie, jeśli chodzi o udogodnienia, komfort, czystość i jakość obsługi pasażera.

LOT – największy przewoźnik na Lotnisku Chopina
Najważniejszym użytkownikiem lotniska na Okęciu jest przewoźnik narodowy, Polskie Linie Lotnicze LOT.

Oferuje on obecnie niemal 90 połączeń, całorocznych i sezonowych, na trasach krajowych, europejskich oraz interkontynentalnych.

W ostatnich latach LOT stawia na rozszerzenie oferty połączeń do Stanów Zjednoczonych. Obecnie obsługuje trasy do Chicago, Los Angeles, Nowego Jorku (Newark i JFK), San Francisco i Waszyngtonu.

Połączenia krajowe LOTu z Warszawy dostępne są do Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Rzeszowa, Wrocławia i Zielonej Góry.

Przyszłość Lotniska Chopina
LOT jest również głównym promotorem rozwoju największego portu lotniczego i, nieco ironicznie, jednocześnie największym zwolennikiem budowy nowego, Centralnego Portu Komunikacyjnego w Baranowie, który oznaczać ma koniec operacji lotnictwa cywilnego na Okęciu.

W ramach istniejącego obecnie planu, nowe lotnisko otworzyć swoje podwoje ma w 2027 roku. Do tego czasu i z inicjatywy LOTu Okęcie nadal ma być rozbudowywane, do wyczerpania ograniczonych już i tak możliwości, tak by nie hamować perspektyw rozwoju przewoźnika narodowego. Pośród inwestycji postulowanych przez LOT jest dalsza rozbudowa terminala, w celu zwiększenia jego przepustowości oraz stworzenie warunków do obsługi szerokokadłubowego Airbusa A380, będącego obecnie największym pasażerskim samolotem świata.

Wypożyczalnie samochodów w Warszawie (Lotnisko Okęcie) - porównaj cenyWynajem samochodów Warszawa Lotnisko Chopina (WAW)
Artykuły: Wynajem samochodów Warszawa Lotnisko Chopina (WAW)
Tematy: , , ,
Ostatnia modyfikacja: Sunday, June 21 2020

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz