Wypożyczalnie samochodów Ateny, Lotnisko

Obsługujące ponad 24 milionów pasażerów rocznie Lotnisko Eleftherioz Vanizelos  Ateny (ATH) jest największym portem lotniczym Grecji i często, pierwszym przystankiem dla turystów odwiedzających ten kraj.

Porównaj oferty wypożyczalni samochodów na Lotnisku Ateny

Usługi rent-a-car są tu szeroko dostępne i, dzięki sporej konkurencji, również przystępne cenowo, zwłaszcza gdy rezerwacji dokonujemy ze znacznym wyprzedzeniem.

Nissan Micra

Nissan Micra – często oferowany przez wypożyczalnie samochodów na Lotnisku Ateny samochodów w klasie ekonomicznej

Najkorzystniejsze oferty wynajmu aut bez większego zachodu znaleźć można poprzez internetowe wyszukiwarki, jak na przykład Cartrawler, współpracujące z wieloma wypożyczalniami działającymi na lotnisku. Nierzadko zdarza się, że oferty dostępne przez internet są bardziej konkurencyjne, niż wynajem bezpośrednio w wypożyczalni.

Pośród wypożyczalni samochodów na Lotnisku w Atenach znajdują się między innymi:

Abbycar
Grecka wypożyczalnia samochodów Abbycar posiada ponad 45 punktów wynajmu na terenie Grecji i Cypru. Klienci korzystający z jej usług na terenie Lotniska Ateny mają do dyspozycji autobus liniowy – biuro położone jest poza terenem lotniska.

Skoda Octavia Kombi

Skoda Octavia Kombi, w przystępnych cenach we flocie Abbycar na Lotnisku Ateny.

Alamo
Podobnie, jak w przypadku innych powszechnie znanych, międzynarodowych wypożyczalni samochodów, biuro Alamo na ateńskim lotnisku mieści się bezpośrednio na terenie terminala i otwarte jest przez 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.

Autocandia
Grecka wypożyczalnia Autocandia jest spółka zależną firmy Badouvas S.A., będącej jednym z największych touroperatorów w Grecji. Autocandia obecna jest na greckim rynku rent-a-car od 1992 roku; jej sieć punktów wynajmu obejmuje wszystkie popularne centra turystyczne zarówno w Grecji kontynentalnej, jak i na greckich wyspach (Ateny, Saloniki, Kavala, Chalkidiki, Thassos, Corfu, Kreta, Rodos, etc.).

Auto Union
Kolejna znana marka segmentu rent-a-car w Grecji, Auto Union, jest częścią greckiej grupy Active Cars. Mogąca pochwalić sie ponad 30 letnim doświadczeniem wypożyczalnia Auto Union posiada 6-tysieczna flotę pojazdów i ponad 400 punktów wynajmu w Grecji i na Cyprze, co czyni z niej największą rodzimą wypożyczalnię samochodów w Grecji. Oddział Auto Union na lotnisku w Atenach otwarty jest przez 7 dni w tygodniu, pomiędzy 7.30 rano i 9 wieczorem poza sezonem. W szczycie sezonu z usług wypożyczalni skorzystać można całodobowo.

Avis Grecja (Lotnisko Ateny)
Gigant segment rent-a-car, Avis, posiada 72 dwa oddziały na terenie Grecji. Biuro na Lotnisku Ateny jedno z 6 w samych Atenach czynne jest w godzinach 08.00-23.30 poza sezonem (klienci zwracający auto po godzinach zostawić mogą kluczyki w specjalnie do tego celu przeznaczonej skrzynce - key drop box) oraz całodobowo w sezonie.

Budget
Sieć punktów wypożyczani Budget, należącej o grupy Avis Budget Group pokrywa się w znacznej mierze z siecią Avis. Jest tak również w przypadku lotniska w Atenach.

Carwiz
Działająca w systemie franczyzowym wypożyczalnia Carwiz obecna jest w popularnych destynacjach turystycznych Bałkanów, Europy Południowej oraz Centralnej. Na Lotnisku Ateny operuje z biu położonych poza terminalem (zapewnia autobus liniowy).

Drive SA
Grecka wypożyczalnia samochodów Drive Hellas posiada ponad 20 oddziałów w kontynentalnej Grecji, jak również na wyspach oraz centralę w Salonikach. Na Lotnisku w Atenach oferuje autobus wahadłowy do swojego biura mieszczącego się poza terminalem.

Enterprise Rent A Car
Biuro wypożyczalni Enterprise Rent A Car mieści się bezpośrednio na terenie terminala lotniska i czynne jest 24 godziny na dobę.

Europcar Ateny
Punkt Europcar na Lotnisku Ateny usytuowany jest poza terenem terminala. Przedstawiciel wypożyczalni oczekuje na klientów w hali przylotów, aby zabrać ich do biura. Godziny otwarcia Europcar na lotnisku w Atenach to 7.30-21.00, od poniedziałku do niedzieli. Odbiór i zwrot auta poza godzinami możliwy jest za dodatkową opłatą.

Goldcar / Goldcar
Wywodząca się z Hiszpanii i bardzo popularna wypożyczalnia Goldcar, jak również jej siostrzana marka Rhodium, pomimo iż kuszą niskimi cenami, wzbudzają wiele kontrowersji niezbyt przejrzystymi warunkami wynajmu, jak również wysokimi opłatami za usługi opcjonalne. Klienci często uskarżają się na agresywną sprzedaż ubezpieczeń przez pracowników Goldcar / Rhodium oraz problemy z odzyskaniem kaucji.

Green Motion
Wypożyczalnia Green Motion posiada dwa biura a Atenach; jedno mieści się w centrum miasta, drugie zaś w odległości około 8 km od ateńskiego lotniska. Dojazd do biura Green Motion z lotniska możliwy jest podstawianymi przez wypożyczalnię autobusami. Punkt wynajmu Green Motion na Lotnisku Ateny czynny jest przez 7 dni w tygodniu, pomiędzy 8 rano i 9 wieczorem.

Goldcar
Hiszpańska wypożyczalnia Goldcar stale rozbudowuje swoją sieć oddziałów na południu Europy, również poza granicami Hiszpanii. Biuro Goldcar obsługujące Lotnisko Ateny ulokowane jest poza jego terenem, w niewielkiej jednak, możliwej do pokonania w kilka minut odległości. Dojazd ułatwia autobus (shuttle) podstawiony przez wypożyczalnię. Godziny otwarcia: pon-niedz, 08.00- 20.00.

Hertz Ateny
Punkt wynajmu Hertz na Lotnisku Eleftherios Venizelos to zaledwie jeden z oddziałów tej wypożyczani w Atenach. Biuro Hertz na Lotnisku Ateny otwarte jest przez cały tydzień, w godzinach 06.00-23.00.

Nissan Qashqai

Nissan Qashqai, popularny SUV do wynajęcia, we flocie min. Hertz Ateny.

Payless
Pochodząca ze Stanów Zjednoczonych marka rent a car zakupiona przez Avis-Budget Group coraz pewniej czuje się na rynku europejskim. Na Lotnisku Ateny oferuje swoje usługi bezpośrednio w terminalu.

Progress Car Rental
Stosunkowo nowa, grecka wypożyczalnia Progress posiada punkty odbioru w Atenach i na wyspie Samos. Oferuje nowoczesną i wszechstronną flotę.

Sixt
Z usług Sixt na lotnisku w Atenach (biuro bezpośrednio w terminalu) skorzystać można całodobowo, przez 7 dni w tygodniu. Godziny zwrotu auta ograniczone są jednak do 07.30-20.30.

Sur Price Car Rental
Prężnie rozwijająca się na południu Europy, a zwłaszcza Bałkanach sieć wypożyczalni Sur Price oferuje swoje usługi również na lotnisku w Atenach. Biuro mieści się poza terminalem; wypożyczalnia podstawia autobus liniowy.

Thrifty
Należąca do grupy Hertz, wypożyczalnia Thrifty na Lotnisku Ateny dzieli biuro Hertz. 

Ateny z lotu ptaka:

Znajdź praktyczne informacje turystyczne na temat Aten na portalu Visit Greece

Czytaj również: Grecja – święta państwoweWypożyczalnie samochodów Ateny, Lotnisko
Artykuły: Wypożyczalnie samochodów Ateny, Lotnisko
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Sunday, October 17 2021

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz