Uwaga na Economy Rent A Car – oszustwa w wypożyczalni samochodów w USA i Kanadzie

Kanadyjska stacja radiowa CBC/Rado Canada wyemitowała ostatnio reportaż o oszustwach z którymi dosyć powszechnie niestety spotkać się można wynajmując samochodów z wypożyczalni.

Głównym bohaterem materiału stała się, niechlubnie słynąca z dużej ilości skarg, wypożyczalnia Economy Rent A Car.

Economy Rent A Car

Klienci tej wypożyczalni uskarżali się w szczególności na zawyżanie kosztu wynajmu w stosunku do ceny podanej podczas rezerwacji . Powodów do dodatkowych obciążeń według wypożyczalni może być wiele. Często wiążą się one z ograniczonym kilometrażem, o którym klient dowiaduje się dopiero przy odbiorze auta, pomimo, iż podczas rezerwacji oferta oznaczona była, jako nieposiadająca ograniczeń przebiegu.

Inna, często powracająca na popularnych portalach recenzyjnych, jak Trustpilot, czy Tripadvisor skarga dotyczyła agresywnych technik sprzedaży ubezpieczenia dodatkowego. Przedstawiciele wypożyczalni często snują iście katastroficzne wizje, tego , co może spotkać klienta w przypadku wystąpienia szkody, nalegając, aby wykupił on opcjonalne, zazwyczaj dosyć drogie ubezpieczenie, nawet, jeśli ten zaopatrzył się już w taki produkt z niezależnej ubezpieczalni, zazwyczaj podczas rezerwacji online.

Inni klienci jeszcze czyli się oszukani obietnicą rzekomo darmowej opcji zostawienia samochodu i kluczy do niego w hotelu, w którym są zameldowani, w przypadku, gdy muszą oni oddać auto w godzinach, kiedy wypożyczalnia jest już zamknięta. W takich przypadkach, samochód odbierany jest następnego dnia z danego hotelu przez przedstawiciela wypożyczalni. Niestety, często okazywało się iż Economy Rent A Car postanawiała doliczyć dodatkowy dzień wynajmu do ostatecznej usługi, zatrzymując tą kwotę z zablokowanej na karcie klienta kaucji.

Pełna lista skarg ze strony klientów jest jednak o wiele dłuższa.

Zobacz materiał video zarejestrowany ukrytą kamerą w oddziale Economy Rent A Ca (materiał w języku angielskim):

Economy Rent A Car

Wypożyczalni Economy Rent A Car powstała w latach 90-tych w Costa Rica. Obecnie posiada ponad 100 oddziałów w 32 krajach a na całym świecie. Oferuje przystępne ceny, choć, jak wynika z materiału video powyżej, często wiążą się one z niskim poziomem usług.

Coraz mniej nowopowstających wypożyczalni światowego sektora rent a car jest w stanie dorównać, jeśli chodzi o jakość usług, znanym markom jak Hertz, Avis-Budget, czy Enterprise.

Wypożyczalnie samochodów, których lepiej unikać

W Europie, Economy Rent A car świadczy usługi poprzez siec wypożyczalni partnerskich (które, na szczęście, zazwyczaj oferują usługi na wyższym poziomie).

Na Starym Kontynencie, do wypożyczalni samochodów generującej największą ilośc reklamacji, i której w związku z tym najlepiej jest unikać, należy Goldcar oraz powiązane z nią marki Rhodium i Interrent. Kiepskie recenzje zbiera także hiszpańska wypożyczalnia Record Go.
Znajdź więcej informacji na temat tego, jak wypożyczalnie samochodów oszukują klientów na portalu CBC.Uwaga na Economy Rent A Car – oszustwa w wypożyczalni samochodów w USA i Kanadzie
Artykuły: Uwaga na Economy Rent A Car – oszustwa w wypożyczalni samochodów w USA i Kanadzie
Tematy:
Ostatnia modyfikacja: Monday, March 02 2020

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz