Modele samochodów do wynajęcia - znaczenie zwrotu „lub podobny” w wynajmie aut przez internet

Regularne odnawianie floty jest normą w większości dużych wypożyczalni samochodów w Polsce i na świecie.

Rzadko zdarza się, aby standardowy samochód pasażerski był na usługach wypożyczalni przez dłużej niż trzy lata; w niektórych krajach wypożyczalnie duże wypożyczalnie wymieniają auta na nowsze już po roku, lub w przypadku, gdy osiągną przebieg 60.000, a czasem i nawet 40.000 km.

Wynajmując samochód w większych wypożyczalniach w Polsce, najczęściej spotkamy się z około 1-2 letnimi, choć całkiem nowe samochody, z rejestracją nieprzekraczającą 6 miesięcy, nie są rzadkością.

Czego możemy natomiast oczekiwać, jeśli chodzi o markę i model samochodu do wynajęcia?

Wynajem samochodu - marka i model
Wielu klientów korzystających z usług wynajmu samochodów po raz pierwszy ze zdziwieniem przyjmuje fakt, iż nie zawsze istnieje możliwość  zarezerwowania konkretnego modelu auta.

W większości znanych wypożyczalni aut, takich jak Avis, Sixt, Europcar, Alamo czy Hertz, jest to wręcz bardzo trudne, o ile nie niemożliwe. Zwłaszcza duże firmy rent-a-car, dysponujące bardzo rozbudowana flotą, rezerwują sobie zawsze prawo dostarczenia klientowi pojazdu w ramach określonej grupy, spełniającego konkretne wymagania, co do podstawowych parametrów: rozmiaru, pojemności pasażerskiej, ilości drzwi, wyposażenia, przedziału cenowego, itp.

VW Golf model VII 2013 © Photo: Tania-wypozyczalnia-samochodow.pl

Wynika to z faktu, iż logistycznie byłoby niezwykle trudno zagwarantować, aby konkretny model znajdował się zawsze w określonym miejscu i w określonym czasie. Nie da się przewidzieć, czy auto zostanie zawsze zwrócone na czas, tak, aby skorzystać z niego mógł kolejny klient. To samo dotyczy sytuacji, kiedy wystąpiła szkoda: stłuczka, wypadek, lub wręcz kradzież i auto zostaje wycofane, na czas nieokreślony z eksploatacji. Ponieważ nie jest tu mowa o przypadkach odosobnionych, łatwo jest sobie wyobrazić, iż wypożyczalniom o wiele łatwiej jest zagwarantować płynność floty, jeśli zostawią sobie pewne pole manewru, co do marki i modelu pojazdu wydawanego klientowi.

Oczywiście, jeśli w chwili odbioru wypożyczalnia dysponuje akurat modelem wskazanym przez klienta, nic nie stoi na przeszkodzie, aby tym właśnie modelem odjechał on z punkty wynajmu.

Rezerwacja samochodu przez internet - VW Golf lub podobny
W przypadku, gdy rezerwujemy samochód do wynajęcia przez internet, na przykład przy użyciu systemu wyszukiwania i rezerwacji Cartrawler, musimy pamiętać jednak, iż model użyty do zilustrowania oferty, jest jedynie przykładem klasy/grupy aut, z której będziemy korzystać. Stąd właśnie zwrot „lub podobny” używany w większości ofert wyświetlonych w wyszukiwarce Cartrawler.

Przykładowo, dokonując rezerwacji samochodu z bardzo popularnej grupy VW Golf (klasa kompakt), możemy odebrać właśnie Golfa, lub też inne auta o tej samej charakterystyce, w tym najczęściej Opla Astrę, Forda Focusa, Renault Megane, Peugeot 308, Hyundai i30, czy też Citroena C4.

Wybór modeli samochodów w ramach określonej klasy zależy od specyfiki floty w kraju, lub mieście, w którym auto wynajmujemy.

Gwarantowany model samochodu
Nie oznacza to jednak, iż jest całkowicie niemożliwe zarezerwować przez internet konkretny model samochodu do wynajęcia.

Przeglądając oferty dostępne w wyszukiwarce Cartrawler, na stronie www.tania-wypozyczalnia-samochodow.pl znajdziesz często oferty oznaczone zwrotem „Gwarantowany model samochodu”. W ich przypadku możesz mieć pewność, że auto, które widzisz na ekranie komputera to dokładnie marka i model pojazdu, które odbierzesz w wypożyczalni.

Gwarancja modelu samochodu do wynajęcia jest ciągle rzadkością w usługach rent a car. Biorąc jednak pod uwagę duże zainteresowanie ze strony klientów, można oczekiwać, że rozprzestrzenią się w większej ilości lokalizacji, obejmując jednocześnie szerszy zakres klas.

Oferty tego typu dotyczą zazwyczaj samochodów niestandardowych, choć zdarzają się również w przypadku popularnych modeli samochodów do wynajęcia.

Wynajem samochodów z automatyczną skrzynią biegów - gwarancja marki i modelu
Analizując oferty wynajmu samochodów w wyszukiwarce Cartrawler, należy pamiętać, iż ulegają one nieustannie zmianom, zarówno jeśli chodzi o cenę, jak i o ogólne warunki wynajmu.

Czasami, szukając oferty z gwarancją konkretnego modelu musimy powtórzyć wyszukiwanie wielokrotnie, nawet przez kilka dni, aż znajdziemy odpowiadający nam pojazd.

Poniżej, prezentujemy przykład oferty samochodu z automatyczną skrzynią biegów do wynajęcia w Warszawie (lotnisko) z gwarancja modelu.

Przykładaowa oferta wynajmu Toyota Auris Hybrid na Lotnisku Warszawa Chopin dostępna poprzez www.tania-wypozyczalnia-samochodow.plModele samochodów do wynajęcia - znaczenie zwrotu „lub podobny” w wynajmie aut przez internet
Artykuły: Modele samochodów do wynajęcia - znaczenie zwrotu „lub podobny” w wynajmie aut przez internet
Tematy: , , , , ,
Ostatnia modyfikacja: Friday, May 30 2014

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz