Tani wynajem samochodów na Teneryfie jesienią

Porównaj oferty rent-a-car Teneryfa, Lotnisko (TFS)

Dzięki nowym bezpośrednim połączeniom lotniczym Wyspy Kanaryjskie cieszą się rosnącą popularnością jako cel wycieczek wakacyjnych Polaków. Obserwuje się to zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym, kiedy ceny usług turystycznych na wyspach archipelagu spadają znacząco, w przeciwieństwie do temperatur.Te, dzięki łagodnemu klimatowi „Kanarów” utrzymują się na stałym, i bardzo przyjemnym, poziomie przez cały rok.

Artykuł pokrewny: Pogoda na Teneryfie

Do niewątpliwych zalet wakacji jesienią na Wyspach Kanaryjskich zaliczają się bardzo przystępne ceny usług wynajmu samochodów. Poniżej przedstawiamy zestawienie najtańszych ofert wynajmu aut na Teneryfie na okres jednego tygodnia w połowie października 2015 (12/10/15 - 19/10/15).

VW Polo
Ford Fiesta, do wynajęcia na Lotnisku Teneryfa Południowa - we flocie większości wypożyczalni na wyspie

Oferty pochodzą z wyszukiwarki ofert i systemu rezerwacji Cartrawler, udostępnionego na stronie www.tania-wypozyczalnia-samochodow.pl. Są rezultatem wyszukiwania przeprowadzonego w pierwszym tygodniu września* 2015.

Przykładowe oferty wynajmu aut na Lotnisku Teneryfa Południowa 12/10/15 - 19/10/15

Klasa mini (małe samochodu miejskie, typu Fiat 500, Hyundai i10, VW Up, lub podobny)

Goldcar - PLN 104,45

Interrent - PLN 146,67

Thrifty - PLN 254,46

Hertz - PLN 291,53

Klasa ekonomiczna (na Teneryfie jest to najczęściej Ford Fiesta, VW Polo, Opel Corsa, lub podobny)

Goldcar - PLN 127,75

Interrent - PLN 176,04

Orlando Rent A Car - PLN 296,21

Thrifty - PLN 323,97

Klasa kompakt (we flocie rent-a-car LotniskaTeneryfa Południowa są to zazwyczaj Opel Astra, Fiat 500L, Seat Leon, VW Golf, lub auta o podobnej charakterystyce jeśli chodzi o rozmiar i wyposażenie)

Goldcar - PLN 165,55

Interrent - PLN 219,27

Thrifty - PLN 356,37

Orlando Rent A Car - PLN 424,84

Tani samochód na Teneryfie – na co zwrócić uwagę?
Decydując się na najtańsze z dostępnych oferty wynajmu samochodów na Teneryfie (jak i zresztą w jakimkolwiek innym miejscu turystycznym) warto jest jednak przyjrzeć się dokładniej warunkom wynajmu. Zwłaszcza jeśli różnica w cenie pomiędzy najtańszymi ofertami, z mniej znanych wypożyczalni, a podobnymi, z renomowanych firm jest znacząca, warto jest zastanowić się skąd się bierze. Nie zawsze usługi świadczone przez mniej znane wypożyczalnie, lub tzw. Wypożyczalnie low-cost muszą być gorszej jakości, podobnie, jak znane logo dużej firmy rent-a-car nie zawsze gwarantuje najwyższy standard. Zdrowy rozsądek podpowiada jednak, iż z niską ceną podstawową oferty wiązać się mogą jednak dodatkowe opłaty.

Korzystając z wyszukiwarki ofert Cartrawler, warto porównać jest opis każdej oferty, zwłaszcza jeśli chodzi o wyszczególnienie tego, co dokładnie w cenie się zawiera. Na przykładzie wyżej przytaczanych ofert dla Teneryfy (Lotnisko Reina Sofia), od razu rzucił się w oczy fakt, iż w przypadku tych najtańszych obowiązywał zakup paliwa z refundacją. Tego typu sposób rozliczania zużycia paliwa nie dla wszystkich klientów jest przejrzysty. Dla wielu zaś okazać może się wręcz niekorzystny. Na czym polega? W przeciwieństwie do ofert w których samochód dostarczany jest z pełnym bakiem paliwa, i w takim samym stanie musi zostać zwrócony (odbiór z pełnym bakiem/zwrot z pełnym bakiem), gdzie klient sam pokrywa koszt paliwa po normalnej cenie rynkowej tankując na stacji benzynowej, w przypadku ofert, o których mowa, to wypożyczalnia sprzedaje paliwo klientowi przy odbiorze, po arbitralnie ustalonej cenie, doliczając jeszcze do kosztu usługi opłatę administracyjną. Biorąc pod uwagę, iż sama opłata wynieść może nawet 30 euro (do sprawdzenia w „Warunkach wynajmu” dla każdej oferty), klient oczekiwać może, iż w chwili odbioru auta, pobrana zostanie od niego opłata za paliwo przekraczająca często samą cenę bazową wynajmu.

Czytaj również: Zwiedzanie Teneryfy – wynajętym samochodem, taksówką, czy środkami transportu publicznego?

W takich przypadkach, nawet perspektywa „refundacji” niezużytego paliwa przy zwrocie, nie służy pociechą, zaś oferta wynajmu auta na Wyspach Kanaryjskich w cenie np. 20 złotych za dzień znacznie traci na atrakcyjności.

Zakup paliwa z refundacją stosowany jest powszechnie przez hiszpańską wypożyczalnię Goldcar, która słynie również z bardzo wysokiego wkładu własnego (nawet 2000 euro) oraz natrętnego sposób zachęcania do wykupienia (nie taniego również) ubezpieczenia dodatkowego.

Tabela opłat za paliwo w wypożyczalni Goldcar z podziałem na kraje (dostępna w języku hiszpańskim).

W poszukiwaniach najtańszej oferty wynajmu samochodu na Teneryfie pomoże również dokładne przeanalizowanie warunków wynajmu jeśli chodzi o opłaty za dodatkowego kierowcę, młodego kierowcę, przebieg i wszelkie wyposażenie dodatkowe (nawigacja satelitarna, foteliki dla dzieci, etc).

Często może okazać się, niestety, iż po zsumowaniu wszelkich opłat cena „taniego” samochodu z mniej znanej wypożyczalni, porównywalna jest z ofertą Avis, czy Hertz.

____________________________________________________________________
*Podane ceny uzyskane dotyczą podstawowej oferty wynajmu (bez wyposażenia i usług dodatkowych) i uzyskane zostały w wyszukiwarce Cartrawler  w pierwszej połowie września 2015, mogąc ulec zmianie.Tani wynajem samochodów na Teneryfie jesienią
Artykuły: Tani wynajem samochodów na Teneryfie jesienią
Tematy: , , ,
Ostatnia modyfikacja: Friday, June 29 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz