Wynajem samochodów Warszawa-Lotnisko Chopina – zarezerwuj samochód w wyszukiwarce Cartrawler

Tani wynajem aut na Lotnisku Chopina - porównaj ceny z Cartrawler

Główne lotnisko kraju, Port Lotniczy Chopina w Warszawie (Lotnisko Warszawa Okęcie) oferuje szeroki wybór usług rent a car.   

Ford Focus wynajem samochodu Lotnisko Chopina

Ford Focus Combi –popularny model samochodu do wynajęcia na Lotnisku Warszawa Okęcie

Wynająć samochód na Lotnisku w Warszawie można zarówno w polskich wypożyczalniach jak i w wiodących międzynarodowych firmach rent a car, w tym: Avis, Hertz, Europcar, Sixt, National, Dollar, Thrifty, Global Rent A Car, Express Rent A Car i Panek.

Jednym za najwygodniejszych , a często i najtańszych sposobów na znalezienie najbardziej dla nas odpowiedniego samochodu do wynajęcia jest skorzystanie z internetowej wyszukiwarki ofert rent-a-car, Cartrawler. System Cartrawler pozwala porównać aktualne ceny w wielu wypożyczalniach działających w wybranej przez nas lokalizacji, wybrać najtańszą ofertę i dokonać, w prosty i całkowicie bezpieczny sposób rezerwacji przez internet.

Poniżej pokazujemy jak znaleźć tani wynajem samochodów na Lotnisku Warszawa Chopin korzystając z wyszukiwarki Cartrawler.

Wynajem samochodów Warszawa Okęcie- znajdź samochód przez internet
Aby uzyskać dostęp do aktualnych ofert  wynajmu samochodów na lotnisku w Warszawie, wystarczy przeprowadzić jedno wyszukiwanie poprzez wprowadzenie pożądanego miejsca odbioru i zwrotu, dat wynajmu oraz naszego kraju zamieszkania.

Punkty wynajmu samochodów w Warszawie dostępne w wyszukiwarce Cartrawler to zarówno Lotnisko Chopina, Lotnisko Modlin, jak i cały szereg wygodnych lokalizacji w centrum miasta, w tym na dworcach kolejowych. Aby wprowadzić pożądane miejsce odbioru wystarczy wpisać pierwsze litery jego nazwy, a następnie wybrać jedną z sugerowanych przez wyszukiwarkę opcji.

Po uzupełnieniu pozostałych pól wystarczy nacisnąć przycisk „Szukaj samochodu”, aby, po kilku sekundach otrzymać szczegółowe zestawienie dostępnych ofert.

Warto zauważyć, iż wielu przypadkach, ceny wynajmu samochodów uzyskane przez internet są o wiele bardziej konkurencyjne, niż bezpośrednio w wypożyczalni.

Rent a car Warszawa Chopin (WAW) – opis oferty Cartrawler
Wyszukiwarka Cartrawler jest łatwa o w obsłudze i, w dużej mierze, intuicyjna. Wyświetlane oferty zaprezentowane są w przejrzysty sposób, pozwalający na szybkie zidentyfikowanie tych z nich, które mogą okazać się dla nas potencjalnie interesujące.

Proszę spojrzeć na przykład oferty samochodu do wynajęcia na Lotnisku Warszawa Chopin, uzyskanej w wyszukiwarce Cartrawler:

Model i marka samochodu
Najbardziej widocznym elementem oferty jest przedstawiony obraz samochodu, którego ona dotyczy.

Rezerwując samochód przez internet, należy mieć zawsze na uwadze, że model użyty do zilustrowania oferty jest jedynie przykładem grupy/klasy pojazdów. Większość dużych wypożyczalni samochodów rezerwuje sobie prawo do dostarczenia klientowi samochodu z określonej grupy aut, spełniającego te same wymagania co do typu, rozmiaru, wyposażenia i przedziału cenowego. Stąd właśnie zwrot „lub podobny” przy każdej nazwie konkretnego modelu.

Czasami, gdy wypożyczalnia dysponuje akurat dużą ilością samochodów, istnieje możliwość wybrania konkretnego modelu podczas odbioru auta; nie można jednak zakładać, że tak się zawsze stanie.

Jedynie w przypadku, gdy oferta zaprezentowana przez Cartrawler oznaczona jest zwrotem „Gwarantowany model samochodu”, możemy mieć pewność, iż pojazd, który na ekranie komputera, to dokładnie ten sam model, którym opuścimy punkt wynajmu. Dowiedz się więcej z: Modele samochodów do wynajęcia - znaczenie zwrotu "lub podobny" w wynajmie aut przez internet.

Symbole (ikony) widoczne poniżej obrazu samochodu  określają podstawowe parametry auta, w tym pojemność pasażerską i bagażnika, ilość drzwi, typ silnika (diesel czy benzynowy), rodzaj skrzyni biegów (manualna czy automatyczna) oraz wyposażenie w klimatyzację. W przypadku wątpliwości, wystarczy najechać kursorem na ikonę, aby uzyskać jej opis.

Wypożyczalnia samochodów Warszawa Lotnisko
Szukając ofert rent a car w wyszukiwarce Cartrawler otrzymamy, w większości przypadków, informacje o tym, z jakie wypożyczalni dane auto pochodzi. Logo wypożyczalni widoczne jest w większości ofert.

Jak już wspomnieliśmy powyżej, główne wypożyczalnie obsługujące Lotnisko Okęcie to międzynarodowe marki , w tym Avis, Hertz, Europcar, Sixt czy Budget oraz polskie, cieszące się dużą popularnością wypożyczalnie  Panek, Express Rent A Car i Global Rent A Car.

Warunki wynajmu – poznaj szczegóły oferty
Centralna część oferty wyświetlonej przez wyszukiwarkę Cartrawler zawiera informacje na temat istotnych aspektów wynajmu, w tym przebiegu, zasad uzupełnienia paliwa, warunków anulowania rezerwacji, wyposażenia dodatkowego (np.: GPS, fotelik dziecięcy), etc. Szczegółowe informacje dostępne są po kliknięciu na link „Warunki wynajmu”.

Warto jest zapoznać się z tą częścią opisu oferty, aby wybrać samochód najbardziej odpowiadający naszym, oczekiwaniom oraz uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek związanych z nieznajomością warunków najmu. Poniżej przedstawiamy niektóre z warunków wynajmu, na które w szczególności warto zwrócić uwagę przed dokonaniem rezerwacji.

Wynajem samochodu w Warszawie  – paliwo
 „Odbiór z pełnym bakiem/powrót z pełnym bakiem” jest najczęściej stosowaną regułą przez wypożyczalnie samochodów w Warszawie, jeśli chodzi o warunki zużycia paliwa przy wynajmie auta. Zdarzają się jednak odstępstwa of tej normy, w związku z czym, dobrze jest zawsze poinformować się z wyprzedzeniem (i potwierdzić bezpośrednio w wypożyczalni, w chwili odbioru), w jaki sposób powinniśmy uzupełnić paliwo w wynajętym samochodzie.

W przypadku niektórych ofert, możliwe jest, że otrzymamy samochód zatankowany do pełna, a zwrócić go będziemy musieli z pustym bakiem. Opłata za bak paliwa dodana pobrana zostanie z wyprzedzeniem, podczas odbioru, za niezużyte paliwo nie otrzymamy zaś żadnego zwrotu. Tego typu oferty, określane jako „Odbiór z pełnym bakiem/powrót z pustym bakiem” nie są zbyt korzystne podczas bardzo krótkiego wynajmu, kiedy to zwyczajnie nie mamy możliwości zużycia całego paliwa.

Reguły dotyczące uzupełniania paliwa mogą występować również w innych wariantach, zwłaszcza w popularnych kurortach wakacyjnych na południu Europy, gdzie wypożyczalnie samochodów szukają rozmaitych, nie zawsze godnych pochwały, sposobów na uzyskanie dodatkowych zysków. Rezerwując samochód z Cartrawler, łatwo jest jednak „wyłowić” oferty, w których zasady dotyczące stanu paliwa raczej nam nie odpowiadają.

Opel Vivaro minibus - wynajem samochodów Lotnisko Warszawa

Opel Vivaro 9 seater – przykład 9-osobowego minibusa do wynajęcia na Lotnisku Chopina (WAW)

Przekraczanie granicy samochodem wynajętym w Polsce
Zawsze, gdy planujemy udać się poza granice Polski samochodem wynajętym na Lotnisku w Warszawie, lub w jakimkolwiek innym miejscu w kraju, ważne jest aby zapoznać się z zasadami dotyczącymi przekraczania granicy.

Informację na temat krajów, w których możemy prowadzić samochód wynajęty w Polsce, znajdziemy również w „Warunkach wynajmu”.

W większości przypadków, samochodem wynajętym na Lotnisku Chopina będziemy mogli podróżować do większości krajów Europy Zachodniej. Restrykcje dotyczą natomiast często Ukrainy, Białorusi, Rosji oraz krajów bałkańskich. Obowiązek zapoznania się z zasadami przekraczania granicy wynajętym samochodem spoczywa zawsze na kierowcy i warto jest go dopełnić, aby uniknąć problemów z ubezpieczalnia, w razie wypadku za granicą.

Odbiór samochodu na Lotnisku Okęcie
W przypadku wynajmu auta na lotnisku, wyszukiwarka Cartrawler wskazuje zawsze czy odbiór ma miejsce bezpośrednio w biurze wypożyczalni na terenie lotniska, czy też poza nim.

Jeśli zdecydujemy się na ofertę z wypożyczalni, której punk odbioru nie mieści się na lotnisku, wypożyczalnia zobowiązana jest podstawić auto na lotnisko, na tak zwanej zasadzie „ meet and greet’” (wszelkie formalności załatwiane są na lotnisku z przedstawicielem wypożyczalni), lub też zapewnić darmowy transport do swojego biura, zawsze w bliskiej odległości lotniska.

O ile odbiór auta bezpośrednio na lotnisku jest często najwygodniejszym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli podróżujemy z dużą ilością bagażu i/lub małymi dziećmi, wypożyczalnie nie muszące ponosić wysokich kosztów wynikających z usytuowania na terenie lotniska, mogą często zaoferować bardziej konkurencyjne ceny.

Ubezpieczenie i udział własny - wynajem samochodu z Cartrawler Polska
We wszystkich ofertach wynajmu samochodów dostępnych w wyszukiwarce Cartrawler, w cenę wliczone jest niezbędne ubezpieczenie, w tym: Ubezpieczenie od Szkód Powypadkowych, Ubezpieczenie od Działań Innych Podmiotów oraz Ubezpieczenie od Kradzieży.

W części „Warunków wynajmu”, dotyczącej zakresu ubezpieczenia każdej oferty, znaleźć można informację na temat opcjonalnego ubezpieczenia dodatkowego, dostępnego w wypożyczalni, a także na temat udziału własnego/dopłaty w przypadku szkód powypadkowych. Udział własny jest to kwota którą wynajmujący pokrywa sam w przypadku zaistnienia szkód.

Rezerwując samochód z Cartrawler, warto jest rozważyć możliwość wykupienia ubezpieczenia wkładu własnego, oferowanego przez firmę ubezpieczeniową Mondial Assistance. Polisa ta, oferowana jest w o wiele korzystniejszej cenie, niż podobne produkty dostępne bezpośrednio w wypożyczalniach, posiadając jednocześnie szerszy zakres ubezpieczenia.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na wykupienie dodatkowych polis, wszystkie samochody do wynajęcia dostępne w systemie Cartrawler są już ubezpieczone w podstawowym zakresie.

Wynajem aut w Polsce  – wiek kierowcy
Większość wypożyczalni samochodów w Polsce i na świecie wymaga dodatkowej opłaty od młodych kierowców.

Granica wieku „młodego kierowcy” nie jest jasno zdefiniowana, . W Polsce waha się przeważnie pomiędzy 21 a 25 rokiem życia. Jeśli nie przekroczyłeś 25 roku życia, sprawdź w „Warunkach wynajmu” czy nie zostaniesz obciążony dodatkową opłatą wynajmując samochód.

Opłaty dla młodych kierowców bywają dość wysokie, zwłaszcza w przypadku droższych samochodów, sięgając nawet PLN30 za dzień i dotyczą także dodatkowego/drugiego kierowcy.

Ceny wynajmu samochodów na Lotnisku Okęcie
W cenie wyświetlonej przez wyszukiwarkę Cartrawler zawarte jest ubezpieczenie auta w podstawowym zakresie, a w niektórych przypadkach również usługi dodatkowe, wyszczególnione w opisie oferty, jak na przykład GPS, opony zimowe, lub opcja drugiego kierowcy gratis.

Poniżej ceny wyszczególniona jest kwota jaką należy uiścić w momencie rezerwacji. W przypadku niektórych ofert, wymagana jest jedynie niewielka opłata, podczas gdy pozostała kwota pobrana zostaje z karty kredytowej automatycznie, na 5 dni przed planowanym odbiorem. W sytuacji, gdy rezerwujemy samochód z bardzo krótkim wyprzedzeniem, system Cartrawler może wymagać uiszczenia pełnej opłaty  już w momencie rezerwacji.

Szczegółowa informacja na temat sposobu płatności oraz akceptowanych kart kredytowych znajduje się w stosownym paragrafie „Warunków wynajmu”.

Oferty wyświetlone przez wyszukiwarkę są uszeregowane od najtańszych do najdroższych, co przeważnie odpowiada podziałowi na klasy wynajmu, od najmniejszych samochodów miejskich, poprzez klasy ekonomiczną, kompakt, minivan, itd., aż do najdroższych aut w klasie premium.

Wyszukiwarka pozwala również filtrować oferty pod względem różnych kryteriów, w tym grupy samochodów, a także oceny przez użytkowników.

Ceny najtańszych samochodów do wynajęcia na Lotnisku Okęcie zaczynają się często już od około PLN 600 za tydzień, w przypadku klasy najmniejszych samochodów miejskich, jak na przykład  Suzuki Alto, Toyota Aygo, Fiat Panda, lub podobne.

Fiat Panda rent a car Warszawa Lotnisko

Fiat Panda – często oferowany samochód do wynajęcia na Lotnisku Okęcie

Rezerwacja online z Cartrawler - wykup tanie ubezpieczenie udziału własnego
Po wybraniu najbardziej Cię interesującej oferty, wciśnij przycisk „Wybierz”, aby przejść do kolejnej fazy procesu rezerwacji.

Na tym etapie możesz zamówić wyposażenie dodatkowe, takie jak fotelik dziecięcy, system nawigacji satelitarnej GPS, czy też opony zimowe i łańcuchy śniegowe. Zaleca się, aby zamówić tego typu sprzęt jak najwcześniej, gdyż w najbardziej popularnych lokalizacjach, zwłaszcza w szczycie sezonu turystycznego, może on nie być dostępny, jeśli zdecydujemy się na jego wynajem dopiero w momencie odbioru auta.

Koszt wyposażenia dodatkowego nie jest wliczany do ceny wynajmu wyświetlanej przez wyszukiwarkę Cartrawler. Uiszcza sie go podczas odbioru auta.

Ubezpieczenie udział własnego
Na tym etapie rezerwacji istnieje możliwość zakupu ubezpieczenia udziału własnego. Jest to ubezpieczenie opcjonalne.

Polisa oferowana przez Mondial Assistance przy wszystkich ofertach dostępnych w Cartrawler ciezszy się dużym powodzeniem, ze względu na o wiele korzystniejsze warunki jeśli chodzi o zakres ubezpieczenia, jak i cenę, niż podobne produkty oferowane przez wypożyczalnie samochodów.

Więcej informacji na temat ubezpieczenia udziału własnego Mondial Assistance znajdziesz w drugim etapie rezerwacji Cartrawler, po naciśnięciu przycisku „Wybierz”.

Warto jest pamiętać, iż istnieje wiele sytuacji, w których zaistniała szkoda nie może być objęta polisą. Przed jej wykupieniem, zawsze zapoznaj się z warunkami ogólnym ubezpieczenia udziału własnego.

Opłata za ubezpieczenie udziału własnego pobierana jest osobno z karty kredytowej.

W przypadku anulowania rezerwacji, ubezpieczenie udziału własnego jest anulowane automatycznie.

Voucher – potwierdzenie rezerwacji online
Po (ewentualnym) wybraniu wyposażenia dodatkowego i wprowadzeniu danych osobowych kierowcy, wystarczy już tylko wypełnić stosowne pola dotyczące środka płatności - karty kredytowej, aby zakończyć proces rezerwacji.

Po uiszczeniu pełnej płatności  za wynajem, Cartrawler wysyła klientowi droga mailową potwierdzenie rezerwacji/voucher, który należy wydrukować i przedstawić wypożyczalni przy odbiorze auta.Wynajem samochodów Warszawa-Lotnisko Chopina – zarezerwuj samochód w wyszukiwarce Cartrawler
Artykuły: Wynajem samochodów Warszawa-Lotnisko Chopina – zarezerwuj samochód w wyszukiwarce Cartrawler
Tematy: , , , , ,
Ostatnia modyfikacja: Monday, June 22 2020

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz