Express Rent A Car Warszawa, Lotnisko Chopina – opinia użytkownika o wynajmie SUV Suzuki SX4 S-Cross 4WD

Poszukując najlepszych ofert wynajmu samochodów w Warszawie, przyglądaliśmy się głównie jednemu z najpopularniejszych typów pojazdów ostatniej dekady, czyli SUVom. Wypożyczalnia Express Rent A Car okazała się mieć najciekawszą ofertę.

Porównaj ceny wynajmu samochodów na Lotnisku Warszawa Chopin

Wcześniej uważane za auta typowo ‘terenowe’, obecnie SUVy cieszą się coraz większą popularnością jako auta rodzinne, gwarantując dużo miejsca w kabinie i bagażniku oraz podwyższoną pozycję kierowcy a w związku z tym, również szersze pole widzenia.

Biuro Express Warszawa Lotnisko
Biuro Express na Lotnisku Warszawa Chopin.

Rezerwacja w Express Rent A Car wykonana została w ostatniej chwili, bo z zaledwie w przeddzień wynajmu. SUVy w ofercie Express były tego dnia były dostępne w bez wątpienia na najkorzystniejszych warunkach. Cena za 4 dni wynajmu wynosiła PLN 475 i zawierała ubezpieczenie oraz nielimitowany przebieg – co jest zresztą standardem w ofertach dostępnych na www.tania-wypozyczalnia-samochodow.pl.

Wkład własny dla tej oferty wynosił PLN 2500. Kaucja w tej wysokości została zablokowana na okazanej karcie płatniczej do czasu zwrotu auta.

Suzuki SX4
Ciemnoszary metaliczny Suzuki SX4 S-Cross okazał się miła niespodzianką. ©Foto: Tania-wypozyczalnia-samochodow.pl

W przeszłości SUVy były dość drogimi samochodami do wynajęcia, w porównaniu do skromniejszych modeli. W ostatnich latach jednak, najlepsze oferty wynajmu SUVów na Lotnisku Chopina - WAW zbliżyły się jednak cenowo do pojazdów klasy VW Golf, Opel Insignia, Toyota Avensis.

Kia Sportage
Popularny we flotach rent a car na Lotnisku Warszawa SUV, Kia Sportage.

Oferty Express Rent A Car Lotnisko Warszawa Chopin
Wybór wypożyczalni samochodów na Lotnisku Chopina wzrósł znacznie w przeciągu ostatnich 2-3 lat. Obecnie, oprócz najpopularniejszych marek międzynarodowego segmentu rent a car od dawna już obecnych na głównym polskim lotnisku, skorzystać tu można również z usług względnie nowych wypożyczani w tym Green Motion, Car-Net, Auto-Cash, Auto-Net, Add Car Your Rent e Surprice Car Rental. Nie mogło zabraknąć tu również jednej z największych wypożyczalni polskich, Express Rent A Car.

Suzuki po facelifcie, dostępne już we flotach wielu wypożyczalni na Lotnisku Warszawa:

Niektóre polskie wypożyczalnie zdążyły już zniknąć z rynku, stało się tak w przypadku MWM Cars, wypożyczalni, która pomimo niezwykle dynamicznego rozwoju w pierwszych latach działalności nie wytrzymała konkurencji z pojawiającymi się stale nowymi markami.

Express Rent A Car istnieje na rynku od ponad dwóch dekad, należąc wraz z Panek S.A. do nowej fali polskich wypożyczalni samochodów.

Oddziały Express Rent A Car znaleźć można w we wszystkich większych polskich miastach oraz na lotniskach międzynarodowych.

Opinia o usługach – czy wypożyczalnia Express Rent A Car warta jest polecenia?
Zarezerwowana przez nas oferta z Express dotyczyła Nissana Qashqai, lub podobnego samochodu (Express, jak i większość innych wypożyczalni rezerwuje sobie prawo wręczenia klientowi pojazdu podobnego w tej samej grupie, co auto wykorzystane do zilustrowania oferty). Dopiero w biurze wypożyczalni na Lotnisku Chopina dowiedzieliśmy się, iż jedyny SUV jaki Express posiada tam w swojej flocie to Suzuki SX4 S-Cross.

Może dobrze byłoby, gdyby wypożyczalnia zaktualizowała model widoczny podczas rezerwacji w systemie Cartrawler!

Express SUV
Nissan Qashqai nie występuje w ogóle we flocie Express Rent A Car, jak poinformował nas pracownik wypożyczalni na Lotnisku Chopina.

Po wyjaśnieniu tego faktu przez uprzejmego pracownika wypożyczalni, zgodziliśmy się na przyjęcie Suzuki SX4 S-Cross, który okazał się być tej samej klasy SUVem co Nissan Qashqai.

SUV we flocie Express
Kia Sportage i Suzuki SX4 S-Cross, ze starszą Toyotą RAV4 w tle. ©Foto: Tania-wypozyczalnia-samochodow.pl

Kiedy mogę mieć pewność, że otrzymam konkretny model samochodu?
Klienci wypożyczalni pragnący wynająć jeden, konkretny model samochodu, poszukiwać powinni ofert z gwarancją modelu. Czytaj również: Modele samochodów do wynajęcia - znaczenie zwrotu 'lub podobny' w wynajmie samochodów.

Marki i wersje danego modelu podlegają ciągłej zmianie we flotach rent a car. W większości przypadków, wypożyczalnie mając na stanie model preferowany przez klienta, i taki jaki został zarezerwowany, z chęcią mu go wydadzą.

Znajdź więcej informacji na temat gamy pojazdów Suzuki. www.suzuki.com

Nasze SX4 S-Cross odebraliśmy na poziomie -2 Lotniska Chopina. Był to ostatni SUV dostępny we flocie Express Rent A Car tego dnia i, jak widać na zdjęciu poniżej, trudno dostępny z powodu bardzo blisko zaparkowanego busa.

SX4 Express Rent A Car
Do samochodu dało się wsiąść tylko od strony pasażera. ©Foto: Tania-wypozyczalnia-samochodow.pl

Nasza opinia o Suzuki SX4 S-Cross
Na początku wynajmu mieliśmy raczej mieszane odczucia, jeśli chodzi o SX4.

Odstaje on nieco od innych modeli w segmencie przypominając raczej crossovera niż właściwego SUVa. Wkrótce jednak okazało się, iż w zupełności sprawdził się on na zaplanowanej przez nas trasie.

Przy pierwszych oględzinach dostrzegliśmy kilka zarysowań oraz plamę na tapicerce tylnego siedzenia. Wszystko udokumentowaliśmy fotograficznie, co okazało się później bardzo przydatne.

Suzuki SX4

Damskiej części naszej załogi bardzo przypadła do gustu wyższa pozycja siedzeń w S-Crossie.

Uwagę zwrócił jednak nieco wyższy niż w innych SUVach poziom hałasu w kabinie, odczuwalny przy prędkości powyżej 100 km/h.

Napęd na cztery koła okazał się dużą zaletą znacznie zwiększając możliwości pojazdu na drogach pełnych dziur i kałuż wokół jeziora Powidzkiego, gdzie przyszło nam testować Suzuki.

Nasza opinia: Express Rent A Car zdecydował się wzbogacić swoja flotę o względnie tanie SUVy. SX4 S-Cross sprawdził się jednak w terenie; okazał się też również dosyć dobrze wyposażony jak na samochód w tym przedziale cenowym. Uwagę zwróciły zwłaszcza automatycznie składane boczne lusterka. Więcej na temat wyposażenia poniżej.

Nasz samochód, zarejestrowany w 2016 roku miał na liczniku ponad 60 000 km, czyli całkiem sporo jak na auto z wypożyczalni. Poza wspomnianymi zadrapaniami, nie zauważyliśmy śladów zużycia; z pewnością zaś nie objawiły się one w mechanice samochodu. Miło byłoby jednak, gdyby wypożyczalnia montowała tablice rejestracyjne w nieco solidniejszy sposób, zwłaszcza na SUVie, tak, aby nie ‘powiewały’ na wietrze.

Express tablice rejestracyjne
Niechlujny montaż tablic w pojeździe z napędem na 4 koła.

Suzuki SX4 S-Cross okazał się doskonałym wyborem, zwłaszcza mając na uwadze swoją bardzo przystępną cenę. Inne wypożyczalnie samochodów na Lotnisku Chopina zdają się podzielać tą opinię; we flocie wielu z nich zauważyliśmy nowsze wersje SX4, po facelifcie.

Suzuki Sx4 S-Cross
Hertz na Lotnisku Warszawa oferuje nowe modele SX4 po facelifcie.

Nasze doświadczenie z SX4 nauczyło nas doceniać skromniejsze marki i modele. Suzuki SX4 jest w rzeczywistości bliskim krewnym nieco większego Suzuki Vitara, zaś w wersji oferowanej przez Express Rent A Car jest również bardzo dobrze wyposażonym pojazdem. Jaki inny model SUV w najtańszym segmencie oferuje automatycznie składane boczne lusterka, napęd na cztery koła oraz dwustrefową klimatyzację? Nasz S-Cross wyposażony był również w aluminiowe felgi i relingi dachowe.

Poprzednia wersja Suzuki SX4 była koprodukcją z Fiatem; nie oferowała opcji napędu na 4 koła. Nowy model jest o wiele lepiej wyposażony i z łatwością konkurować może z liderem segmentu, Nissanem Qashqai (we flotach rent a car zawsze z napędem na dwa koła) oraz Peugeot 3008 (również 2WD).

W większości wypożyczalni samochodów na Lotnisku Warszawa Chopin w klasie kompaktowych SUVów prym wiodą modele Nissan Qashqai, Peugeot 3008, Kia Sportage, Hyundai Tucson i VW Tiguan, ku naszemu zaskoczeniu jednak, znacznie tańszy Suzuki SX4 w żaden sposób nie rozczarował.

Express Rent-A-Car na Lotnisku Warszawa Chopin – na co zwrócić uwagę?
Wynajmując samochód z Express, jak również z jakiejkolwiek innej wypożyczalni, zawsze warto jest sfotografować wszystkie uszkodzenia karoserii, jak i wnętrza samochodu, za które możemy zostać potencjalnie obciążeni kosztami przy zwrocie auta.

W wielu przypadkach, również i naszym, protokół zdawczy pojazdu podpisywany jest w warunkach słabej widoczności, na słabo oświetlonych podziemnych parkingach. W takich warunkach trudno jest zauważyć wszystkie istniejące już szkody na wręczanym nam pojeździe. Po wyjeździe z parkingu na poziomie -2, gdzie odbieraliśmy samochód, dopiero w odległości około 500 metrów od lotniska, mieliśmy okazję, aby zatrzymać się i sprawdzić stan auta w świetle dziennym.

Podczas oględzin zauważyliśmy plamę, najprawdopodobniej po czyszczeniu produktami chemicznymi, niemniej jednak plamę. Zdjęcie poniżej, przesłane natychmiast do biura wypożyczalni pozwoliło nam uniknąć (niesłusznego) obciążenia kosztami.

Uszkodzenie tapicerki
Zauważenie szkody na czas uchroniło nas przed rachunkiem na kilkaset złotych.

Plama na tapicerce nie została ujęta w protokole odbiorczym samochodu:

Protokol zdawczo-odbiorczy
Zawsze sprawdź, czy protokół zdawczo-odbiorczy samochodu pokrywa się ze stanem rzeczywistym. Koszty nieujętych w nim szkód pobrane zostaną z Twojej kaucji.

Natychmiastowe poinformowanie wypożyczalni o istniejącej, nie przez nas spowodowanej, ale też nieodnotowanej szkodzie sprawiło, iż kaucja została zwrócona nam w całości.

Express Rent A Car – reklamacje
Pomimo satysfakcji z zaoferowanego nam samochodu, sporo można by poprawić jeśli chodzi o obsługę klienta.

Biuro Express Rent A Car na Lotnisku Okęcie wydaję się mieć niewystarczającą ilość personelu. Kiedy odbieraliśmy samochód obsługiwał je zaledwie jeden, dość młody i najwyraźniej niezbyt doświadczony, choć uprzejmy pracownik. Nikogo zaś nie zastaliśmy w biurze zwracając pojazd w po godzinie 9 rano w poniedziałek.

Drop box
Drop box, czyli skrzynka na klucze dla klientów zwracających samochodu po godzinach. Zmuszeni byliśmy z niej skorzystać nawet w normalnych godzinach pracy.

Ogólne wrażenie, jakie odnieśliśmy korzystając z usługi Express Rent A Car na Okęciu jest takie, że wypożyczalnia posiada konkurencyjną ofertę cenową i ciekawą flotę, nie radzi sobie jednak z obsługą klienta na poziomie znanych sieciowych wypożyczalni jak Avis, Europcar, Sixt, Hertz, etc..

Przystępne ceny są niewątpliwie zaletą, jednak, aby wynajem pozostał rzeczywiście tani, warto jest sprawdzić czy wszystkie ewentualne uszkodzenia samochodu zostały uwzględnione w protokole zdawczo-odbiorczym, jeśli jest już na to za późno jednak, dokładnie udokumentować je fotograficznie i informacje tą przekazać wypożyczalni, jak najszybciej.

Na plus zaliczamy jednak fakt, iż wypożyczalnia zgodziła się na użycie karty debetowej do zablokowania kaucji (w wysokości 2500 PLN).Express Rent A Car Warszawa, Lotnisko Chopina – opinia użytkownika o wynajmie SUV Suzuki SX4 S-Cross 4WD
Artykuły: Express Rent A Car Warszawa, Lotnisko Chopina – opinia użytkownika o wynajmie SUV Suzuki SX4 S-Cross 4WD
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Wednesday, October 10 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz