Tani wynajem aut

Naszym celem jest pomóc Ci znalezc najlepsze oferty wynajmu samochodów przez internet. Rezerwacja online pozwala czesto uzyskac niskie ceny, o wiele bardziej konkurencyjne niz bezposrednio w wypozyczalni..

Szukaj

Inne wyszukiwarki

Przegladaj artykuly

Oferty podrózy

Express Rent A Car – tani wynajem samochodów na lotniskach i w centrach głównych miast – zwróć uwagę na opłaty dodatkowe

Express Rent A Car znajduje się w czołówce wypożyczalni operujących na polskim rynku wynajmu samochodów, posiadając rozbudowaną sieć punktów wynajmu. Oddziały Express Rent A Car znajdują się we wszystkich większych miastach w Polsce oraz na kluczowych lotniskach kraju. Marka Express Rent A Car identyfikowana jest również często z niskimi cenami wynajmu, zdecydowanie zachęcającymi w porównaniu do oferty innych wypożyczalni.

Toyota Auris we flocie Express Rent A Car

Express Rent A Car oferuje szeroki wybór pojazdów do wynajęcia – powyżej Toyota Auris w klasie kompakt.

Tani wynajem samochodów w całej Polsce
Ceny podstawowe wynajmu aut w Express Rent A Car wypadają bardzo korzystnie na tle cen praktykowanych przez konkurencję. Zaskoczeniem może być jednak stosunkowo duża ilość opłat dodatkowych, które składają się na cenę końcową. Dokonując rezerwacji bezpośrednio w Express Rent A Car pamiętać musimy, iż cena wyjściowa samochodu, reklamowana na stronie, nie zawiera pewnych opłat (stałych i zmiennych, uzależnionych od miejsca odbioru/zwrotu i innych czynników).  Opłaty te na szczęście są raczej umiarkowane.

Podpowiedź: Rezerwując samochód z Express Rent A Car poprzez internetową wyszukiwarkę ofert Cartrawler, nie musimy już głowić się nad tym ile wyniesie koszt końcowy wynajmu – przedstawione ceny, to ceny końcowe wynajmu. Na ich zmianę może wpłynąć jedynie zamówienie usług dodatkowych, takich jak wynajem fotelików, systemu nawigacji, czy też rozszerzenie zakresu ubezpieczenia.  Cała informacja o tym, co zawiera cena znajduje się w "Warunkach wynajmu" przy każdej ofercie w wyszukiwarce Cartrawler.

Znajdź tani wynajem samochodów w Polsce porównując ceny w konkurencyjnych wypożyczalniach

O Express Rent A Car
Express Rent A Car oferuje usługi wynajmu samochodów od 1996 roku, choć jako firma na polskim rynku motoryzacyjnym istnieje już od 1986 roku.

W połowie 2014, flota Express Rent A Car liczy sobie blisko 5000 pojazdów w zróżnicowanych klasach wynajmu. Sieć oddziałów Express Rent A Car obejmuje wszystkie większe miasta w Polsce: znajdują się wśród nich punkty wynajmu Express Rent A Car Gdańsk, Express Rent A Car Warszawa, Express Kraków, a także oddziały ww Wrocławiu, Szczecinie, Lublinie, Rzeszowie, Łodzi, etc..

Wypożyczalnia szczególnie duży nacisk kładzie na obsługę kluczowych węzłów transportowych, punkty wynajmu Express Rent A Car znajdują się na wszystkich znaczących lotniskach (w tym Lotnisko Warszawa Okęcie i Modlin, Lotnisko Kraków Balice, Lotnisko Gdańsk, etc. oraz na dworcach kolejowych.

Express Rent A Car Modlin
Część floty Express Rent A Car na Lotnisku w Modlinie – Suzuki Swift i Kia Ceed. © Foto: Tania-wypozyczalnia-samochodow.pl

Czytaj również: Express Rent A Car Warszawa Lotnisko Chopina - opinia użytkownika.

Najtańsze samochody do wynajęcia w Express Rent A Car
Flota wypożyczalni Express Rent A Car oferuje szeroki wybór marek i modeli.

W najtańszej klasie, A+ znajdują się auta typu 3-drzwiowy Ford Ka, lub podobne modele. Samochody 3-drzwiowe to standard w klasie najtańszych samochodów, chociaż okazjonalnie znaleźć w niej można również auta 5-drzwiowe. Nierzadko też, w chwili odbioru auta oferowany jest upgrade do wyższej klasy/wygodniejszego auta.

Wynajem samochodu w zdecydowanie wygodniejszej klasie, czyli B (często określanej też klasą ekonomiczną) wiąże się z tylko o odrobinę większym wydatkiem. W klasie tej, Express Rent A Car oferuje często Suzuki Swift (lub podobny model). Różnica w cenie wynajmu tego wygodnego i bardzo popularnego auta jest nieznaczna w stosunku do kosztu wynajmu malutkiego Forda Ka.

Express Rent A Car Lotnisko Warszawa
Niektóre z samochodów wypożyczalni Express Rent A Car dostępne na Lotnisku w Warszawie © Foto: Tania-wypozyczalnia-samochodow.pl

Dowiedz się więcej na temat Suzuki Swift.

Wszystkie samochody oferowane przez Express Rent a Car są wyposażone w klimatyzację. W cenę wynajmu we wszystkich ofertach wliczony był też nieograniczony przebieg.

Kaucja blokowana przez wypożyczalnie przy odbiorze auta jest stosunkowo niewysoka. Latem 2014 wynosiła on a 1000 złotych we większości dostępnych klas.

Auta kompaktowe i klasy średniej
W klasie kompaktowej we flocie Express Rent A Car znajduje się, między innymi, popularny Opel Astra oraz Skoda Octavia i Hyundai i30.


Opel Astra – popularny model we flocie Express Rent A Car Warszawa © Foto: Tania-wypozyczalnia-samochodow.pl

Większość samochodów tej kategorii – klasa kompaktowa lub klasa C – wyposażona jest w silniki benzynowe. Większe auta, typu kombi, z klasy C+, takie jak Skoda Octavia Kombi, czy Hyundai i30 Kombi dostępne są już często z silnikiem dieslowskim.

W klasie wyższej, do popularnych modeli oferowanych przez Express Rent A Car, należą Toyota Avensis, Ford Mondeo, Opel Insignia i VW Passat.

Wynajem minibusa z Express Rent A Car
Pojazdy typu minibus, o pojemności do 9 osób, wynająć można niemal we wszystkich oddziałach Express Rent A Car. Do najczęściej oferowanych samochodów w tej grupie należą Opel Vivaro i Renault Traffic Minibus. Trudno znaleźć za to w ofercie Express Rent A Car minivany zarówno w opcji 5+2 lub 7-osobowej.

Opel Vivaro 9-seater minibus
Opel Vivaro 9-osobowy minibus (tu w wersji facelift z 2014).

Flota wypożyczalni Express Rent A Car zawiera samochody dostawcze – bez siedzeń tylnych - w kilku wersjach.

Warunki wynajmu Express Rent A Car – opłaty dodatkowe
Dodatkowe opłaty za wynajem fotelika dziecięcego, łańcuchów śnieżnych, system nawigacji GPS, lub wykupienie opcji drugiego kierowcy są powszechnie stosowane we wszystkich wypożyczalniach w Europie. Rezerwując samochód w międzynarodowych wypożyczalniach operujących w Polsce, takich jak Avis, Sixt, Hertz, czy Europcar, spotkamy się z opłatą dodatkową zawsze gdy decydujemy się na którąś z powyższych opcji (poza ofertami promocyjnymi, w których wyposażenie, czy opcje dodatkowe, tzw. extra, są już wliczone w cenę).

Wynajmując samochód w Express Rent A Car, jednakże, liczyć się należy również z wieloma innymi opłatami, nie zawsze możliwymi do uniknięcia.

W sierpniu 2014 warunki wynajmu Express Rent A Car przewidywały, między innymi, następujące opłaty dodatkowe:

 • Opłata za zgodę na wyjazd za granice / przekraczanie granicy (opłata jednorazowa) : PLN 50
 • Opłata za odbiór i zwrot samochodu w zależności od lokalizacji – waha się pomiędzy PLN 25 a PLN 85 i wzrasta jeśli odbiór i zwrot odbywają się poza godzinami pracy lokalu
 • Opłata za zwrot w innej lokalizacji: PLN 85 (tego typu opłata jest powszechnie stosowana w wypożyczalniach w Polsce i na świecie)
 • Opłata za przygotowanie samochodu: 50 PLN

Warto zauważyć, iż powyższe opłaty dodatkowe są względnie umiarkowane (może poza opłatą za odbiór i zwrot, która w najgorszej opcji może nawet podwoić kwotę sugerowaną przez wypożyczalnię, jako koszt wynajmu za dzień). Spora ilość tych opłat, jednakże, może odstręczać, zwłaszcza, jeśli wynajmujemy auto na bardzo krótki okres, i suma opłat dodatkowych, niemożliwych do uniknięcia, przekracza dniówkę wynajmu.

Wysokość ostateczną opłat dodatkowych za odbiór i zwrot obliczyć można na stronie internetowej Express Rent A Car korzystając ze specjalnego kalkulatora.

Express Rent A Car obsługuje również dwa lotniska Berlina – Tegel i Schoenfeld. W przypadku wynajmu auta Express Rent A Car w Berlinie, cena wynajmu wzrasta o PLN 195 plus PLN 195…

W przypadku, gdy decydujemy się na ofertę z Express Rent A Car rezerwując samochód do wynajęcia w systemie Cartrawler (wyszukiwarka ofert i rezerwacje online), opłaty za przygotowanie samochodu, odbiór i zwrot wliczone ujęte są już w cenie wyświetlonej przez wyszukiwarkę.

Sprawdź ceny samochodów do wynajęcia w dowolnej lokalizacji w Polsce

Oddziały Express Rent-A-Car – punkty wynajmu na lotniskach i w mieście
Wypożyczalnia Express Rent A Car posiada oddziały na następujących lotniskach w Polsce:

 • Lotnisko Warszawa Chopin / Warszawa Okęcie (WAW) - sprawdź aktualne ceny
 • Lotnisko Kraków (KRK)
 • Lotnisko Gdańsk (GDN)
 • Lotnisko Katowice (KTW)
 • Lotnisko Wrocław (WRO)
 • Lotnisko Modlin (MWI)

Następujące, średniej wielkości polskie lotniska, obsługiwane są przez Express Rent A Car, pomimo, iż nie znajdują sie tam fizycznie oddziały wypożyczalni – samochód podstawiany jest na lotnisko:

 • Lotnisko Szczecin (SZZ)
 • Lotnisko Łódź (LCJ)
 • Lotnisko Poznań (POZ)
 • Lotnisko Rzeszów (RZE)

Express Rent A Car Lotnisko Warszawa
Samochody Express Rent A Car na Lotnisku Warszawa Okęcie znaleźć można na poziomie 4B parking centralnego usytuowanego naprzeciwko hali przylotów. © Foto: Tania-wypozyczalnia-samochodow.pl

Ponadto, oddziały wypożyczalni Express Rent A Car znajdują się w centrach większych polskich miast, w tym:

 • Warszawa, ul. Bokserska 64 (Oddział główny).
 • Kraków, oddział miejski: Bonarka City Center, ul. Kamieńskiego 11, 30-644 Kraków.
 • Wrocław, Centrum Handlowe Magnolia Park, ul. Legnicka 58.
 • Poznań, Centrum Handlowe Malta, ul. Maltańska 1, 61-131 Poznań.
 • Gdańsk – Dworzec Centralny
 • Łódź, Centrum Handlowe M1: ul. Brzezińska 27/29, 92-103 Łódź.
 • Lublin - adres: ul. Bursaki 8, 20-150 Lublin.
 • Szczecin oddział - ul. Pomorska 144, 70-812 Szczecin.
 • Katowice - ul. Chorzowska 107, 40-101 Katowice.
 • Chorzów - ul. Zielony Zaułek 2, 41-500 Chorzów.

Express Rent A Car – opinie użytkowników
Jak większość innych większych wypożyczalni samochodów, Express Rent A Car, zaskarbił sobie zarówno zwolenników jak i przeciwników. Biorąc pod uwagę opinie użytkowników udostępniane na forach internetowych i w prasie branżowej, w połowie 2014 roku trudno stwierdzić, aby ogólna ocena usług oferowanych przez Express Rent A Car ciążyła w stronę jednoznacznie negatywnej, lub jednoznacznie pozytywnej. Tania-wypozyczalnia-samochodów.pl nie zarejestrowała żadnych skarg i reklamacji w stosunku do Express Rent A Car.

Sama wypożyczalnia chlubi się nagrodami przyznanymi przez wiodące polskie magazyny branżowe.

Do największych zalet Express Rent A Car wskazywanych przez użytkowników zaliczają się konkurencyjne ceny, zwłaszcza w klacie małych samochodów miejskich, klasie ekonomicznej i kompakt.  Doceniana jest też szeroko rozwinięta sieć oddziałów oraz możliwość dostarczenia samochodu pod wskazany adres.

Skorzystaj z wyszukiwarki Cartrawler Polska aby kompleksowo porównać oferty rent-a-car w wybranej lokalizacji

Express Rent A Car – leasing i zarządzanie flotą
Podobnie, jak wiele innych firm operujących na rynku wynajmu samochodów, wypożyczalnia Express Rent A Car oferuje również usługi wynajmu krótko i długoterminowego (leasingu) oraz zarządzanie flotą dla firm.


Powyższy artykuł powstał na podstawie informacji zebranych w sierpniu 2014 roku. Redakcja www.tania-wypozyczalnia-samochodow.pl dołożyła starań, aby przytoczone w artykule informacje były zgodne z rzeczywistym stanem rzeczy, nie ponosi jednak odpowiedzialności za ewentualne zmiany w cenniku, ofercie, warunkach wynajmu lub lokalizacji punktów wynajmu wypożyczalni, której artykuł dotyczy.Express Rent A Car – tani wynajem samochodów na lotniskach i w centrach głównych miast – zwróć uwagę na opłaty dodatkowe
Artykuły: Express Rent A Car – tani wynajem samochodów na lotniskach i w centrach głównych miast – zwróć uwagę na opłaty dodatkowe
Tematy: , , ,
Ostatnia modyfikacja: Monday, October 22 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz