Tani wynajem aut

Naszym celem jest pomóc Ci znalezc najlepsze oferty wynajmu samochodów przez internet. Rezerwacja online pozwala czesto uzyskac niskie ceny, o wiele bardziej konkurencyjne niz bezposrednio w wypozyczalni..

Szukaj

Inne wyszukiwarki

Przegladaj artykuly

Oferty podrózy

MWM Cars - opinia użytkownika (wynajem auta w klasie ekonomicznej, na Lotnisku Chopina w Warszawie)

Wynajem samochodów staje się coraz dostępniejszą usługą, w tym również cenowo.

Wynajem aut - porównaj ceny online

Oprócz powszechnie znanych, międzynarodowych marek segmentu rent-a-car, pojawia się na rynku coraz więcej, mniejszych i większych wypożyczalni aut, oferujących bardzo konkurencyjne ceny. Poniżej opisujemy doświadczenia klienta polskiej wypożyczalni MWM Cars.

Najkorzystniejsze oferty uzyskać można zazwyczaj w lokalizacjach, w których panuje duża konkurencja, czyli na przykład na lotniskach międzynarodowych. Szukając taniego wynajmu najlepiej jest też skupić się na klasie ekonomicznej, jako że występuje dość duża dysproporcja cenowa pomiędzy segmentami B (klasa ekonomiczna) i C (klasa kompaktowa).

Ford Fiesta
5-drzwowy Ford Fiesta – popularny reprezentant klasy ekonomicznej. © Foto: Tania-wypozyczalnia-samochodow.pl

Nasze doświadczenia z wypożyczalni a MWM Cars dotyczą wynajmu samochodu w segmencie B, z odbiorem i zwrotem na Lotnisku Chopina, zarezerwowanego w systemie Cartrawler. 

Z zestawienia ofert uzyskanego online, zdecydowaliśmy się na usługę wypożyczalni MWM Cars. Cena za 3-dniowy okres wynajmu we wrześniu, uzyskana podczas wyszukiwania z jednodniowym wyprzedzeniem wyniosła 290,03 pln.

W cenę wliczony był nieograniczony przebieg, podstawowy zakres ubezpieczenia (auto-casco, ubezpieczenie od kradzieży oraz ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej). Udział własny dla tej oferty wyniósł 1290 pln.

Nie zostały pobrane żadne opłaty dodatkowe, ani w chwili odbioru, ani po zwrocie samochodu. Kaucja na poczet udziały własnego została zwrócona w całości.

Tani wynajem aut Lotnisko Warszawa
Szeroki wybór ofert rent a car na Okęciu sprawia, iż poszukując taniego wynajmu, nie ma potrzeby skupiania się jedynie na najmniejszym segmencie A, do którego zaliczają się małe samochody miejskie, takie jak VW Up, Ford Ka, Kia Picanto, Skoda Citigo czy też Hyundai i10.

Jeżeli zależy nam na odrobinie przestronniejszym wnętrzu oraz miejscu w bagażniku, oferta w segmencie B jest dosyć zróżnicowana i dostępna zazwyczaj w konkurencyjnych cenach (szczególnie przekonująco wypadającymi w porównaniu do cen przejazdów kolejowych na trasach między większymi miastami.

Tak było w naszym przypadku, jako że zmierzaliśmy z Warszawy do Gdańska).

Wynajem w klasie ekonomicznej – Ford Fiesta
Pomimo, iż voucher rezerwacji wskazywał Opla Corsę, podczas odbioru auta, okazało się, iż przypadł nam Ford Fiesta.

Z powodów logistycznych większość wypożyczalni samochodów rezerwuje sobie prawo wydania klientowi pojazdu o tej samej charakterystyce (pod względem wielkości i wyposażenia).

Nasza Fiesta okazała się praktycznie nowa, z zaledwie około 22000 km przebiegu. Odbiór zaplanowany został na 16 września, od godziny 14:00, zwrot zaś na 18 września, o godzinie 21:00 (cały okres wynajmu więc to 3 dni i 7 godzin).

Jak można tego oczekiwać od najnowszej wersji tego popularnego modelu, Fiesta zadowoliła nas w zupełności, jeśli chodzi o jakość wnętrza, oferują dosyć przestronną kabinę i spory, jak na auto tej klasy bagażnik.

Bardziej niż zadowalający system stereo, bardzo wydajna klimatyzacja i przyzwoite wykończenia z pewnością podniosły komfort jazdy.

Ostatnia generacja jednego z najpopularniejszych samochodów segment economy, Ford Fiesta MK6 wprowadzona została na rynek w 2008 roku. Po gruntownym faceliftingu, któremu poddana została w 2013 roku, jej notowania wzrosły jeszcze dodatkowo. Wersja obecnie dostępna, czyli MK6.5 jest jednym z ulubieńców wypożyczalni samochodów, jak i ich klientów.

Jedyne, co mieliśmy do zarzucenia, jeśli chodzi o komfort jazdy to nieco zawężone pole widzenia przy cofaniu. Tylna szyba Fiesty jest względnie mała w porównaniu do innych samochodów tej klasy.

Fiesta bagaznik
Bagażnik Fiesty o pojemności do 276 litrów. © Foto: Tania-wypozyczalnia-samochodow.pl

Do zalet Fiesty zaliczyć można również dość pojemny bagażnik. Uwaga: otwiera się on jedynie poprzez zamek centralny, lub przycisk pilota.

Fiesta na trasie – wolna, ale wytrzymała
Niemiłą niespodzianką okazał się silnik, w jaki wyposażona była nasza Fiesta: raczej przestarzały 4-cylindrowy blok Duratec 1.25 występuje nadal często w tańszych wersjach modelu, gwarantując niemal zawsze mało dynamiczną jazdę. Nieco pocieszający był fakt, iż trafił się nam się silnik o 82 KM, znacznie lepszy niż bardzo słaba wersja 62 KM.

Ford Fiesta
Ford Fiesta dowiózł nas do Gdańska. © Foto: Tania-wypozyczalnia-samochodow.pl

Silnik takiej mocy nie radzi sobie rewelacyjnie z masa pojazdu (około 1055 kg), a już zdecydowanie słabo, kiedy w samochodzie zasiądą cztery dorosłe osoby i podczas jazdy pod górę. Być może lepsze wrażenie wywarłby na nas nieco nowocześniejszy silnik 3-cylindrowy.

Czego zabrakło, jeśli chodzi o przyspieszenie, Fiesta nadrobiła wytrzymałością. Silnik nie przegrzewał się, pomimo iż większość ponad 400-kilometrowej trasy z Warszawy do Gdańska przejechaliśmy na –‘gazie do dechy’ (z pominięciem zakorkowanych rejonów przy wjeździe do miasta).

Średnie zużycie paliwa okazało się również do zaakceptowania – na poziomie 7 litrów na 100 km.

Jak to zwykle bywa, Fiesta przetestowana została w różnych warunkach na drodze, zarówno w wolnej jeździe miejskiej, jak i na autostradzie.

Przy dużych prędkościach samochodem nieco ‘rzucało’, nie mieliśmy za to zastrzeżeń do hamulców. Silnik okazał się, więc jedynym elementem pozostawiającym coś do życzenia podczas wynajmu.

Artykuł pokrewny: Ford Fiesta - lider w klasie ekonomicznej.

MWW Cars – opinia na temat usługi
Jak już stwierdziliśmy, sam pojazd zaoferowany przez wypożyczalnię okazał się w pełni zadowalający, zwłaszcza w stosunku do ceny.

Oprócz Forda Fiesty, w klasie ekonomicznej we flocie MWM Cars znaleźć można również Hyundai i20 o porównywalnym standardzie. W klasach wyższych, wypożyczalnia oferuje między innymi pojazdy takie jak: Opel Zafira MPV, Peugeot 508, BMW X3 SUV oraz prestiżowe BMW Seria 5. Segment ekonomiczny jest jednak zdecydowanie dominujący, zaś ceny w nim – wyjątkowo atrakcyjne.

Niezależny serwis BMW i Mini: Servicemile Warszawa.

Jak na wypożyczalnię oferująco stosunkowo niskie ceny, flota MWM Cars, z tego, co udało nam się zaobserwować była raczej nowa, zaś sam pracownik wypożyczalni, który nas obsługiwał, uznał naszą Fieste z 22 tyś. kilometrów przebiegu za ‘starą’…

Teraz parę słów o obsłudze klienta przez wypożyczalnię.

Pierwsze, o czym należy wspomnieć, jest lokalizacja punku odbioru wypożyczalni, znajdująca się poza terenem lotniska. Wiele wypożyczalni oferujących konkurencyjne ceny wynajmu w prestiżowych lokalizacjach, jakimi są niewątpliwie lotniska międzynarodowe, może sobie na to pozwolić właśnie dzięki temu, że nie muszą one ponosić wysokich opłat związanych z prowadzeniem biura bezpośrednio na terenie terminala.

Biuro MWM Cars obsługujące Lotnisko Chopina usytuowane jest przy ul. Jamesa Gordonna Benetta 2, w bezpośrednim sąsiedztwie stacji benzynowej Orlen, w odległości około 700 metrów of terminal, co należy zdecydowanie uznac za plus, jako, że przemieszczenie się pomiędzy lotniskiem a biurem zajmuje zaledwie około 5 minut. To niewiele, w porównaniu do czasu jaki poświęć należy na dojazd do niektórych innych firma spoza lotniska.

Osoby, którym szczególnie zależy na czasie, skorzystać będą wolały prawdopodobnie jednak z usług wypożyczalni operujących bezpośrednio na lotnisku, np. Avis, Hertz, Europcar, czy Panek.

Przedstawiciel wypożyczalni spotkał się z nami na terenie terminala, w miejscu wskazanym w voucherze (w okolicach restauracji McDonalds pomiędzy terminalami). Wzajemne ‘znalezienie się’ mogłoby być nieco łatwiejsze, gdyby pracownik wypożyczalni był w jakikolwiek sposób oznakowany (np. ubrany w firmowy uniform, lub posiadający plakietkę z logo firmy).

MWM Cars
Samochody oznaczone logo MWM Cars coraz częściej spotka
ć można na ulicach Warszawy. © Foto: Tania-wypozyczalnia-samochodow.pl

Co nam przeszkadzało?
Na minus usługi MWM Car zaliczyc moża fak, iż biuro prowadzone zdawało się być przez zaledwie dwie osoby, co przy większej ilości klientów, wydłuża niewątpliwie czas obsługi. Względnie nowa ciągle jeszcze na rynku wypożyczalnia dostosowuje z pewnością ilość pracowników do stanu rezerwacji, jednak z łatwością wyobrazić sobie można sytuację, gdzie dodatkowy klient, czy dwóch, wydłużają nieproporcjonalnie czas oczekiwania na pojazd.

Kolejne, co zwróciło naszą uwagę, to niemożliwość skontaktowania się przez telefon z wypożyczalnią w niedzielę. Byliśmy zmuszeni zwrócić samochód godzinę wcześniej, niż wskazywała rezerwacja i podany nam numer telefonu komórkowego do przedstawiciela firmy nie odpowiadał. Niepowodzeniem zakończyła się również próba kontaktu z biurem głównym wypożyczalni w Katowicach – odpowiadała nam zawsze automatyczna sekretarka.

Zwrot samochodu
Zwor auta przebiegł sprawnie, chociaż przez późną porę i panujące już ciemności niełatwo było sprawdzić karoserie pod kątem zarysowań. Pracownik wypożyczalni wspomagał się latarką z telefonu komórkowego, cała procedura zaś odbyła się pod gołym niebem. Pozostaje zastanowić się jak wygląda zwrot auta w nocy i na przykład podczas deszczowej pogody.

Możliwość dokładnego sprawdzenia stanu auta, i w warunkach dobrej widoczności, jest ważna szczególnie przy odbiorze, aby uniknąć pociągania klienta do odpowiedzialności finansowej za ewentualne szkody (rysy, wgniecenia) dokonane przez jego poprzednika.

Kolejna rzecz, do której możemy się ‘przyczepić’ to fakt iż w chwili odbiory, zaproponowana nam Fiesta była raczej brudna. Być może wynikało to z faktu, iż MWM Cars parkuje swoje pojazdy na zewnątrz, a w dniu wynajmu panowała wyjątkowo silny wiatr, niosący sporo kurzu. Możliwe jest też, że auto nie zostało po prostu umyte po poprzednim kliencie. Niemniej jednak, pracownik wypożyczalni zachował się bardzo profesjonalnie i po zwróceniu uwagi na stan czystości pojazdu, po prostu go umył na pobliskiej stacji benzynowej. Nie bez odwleczenia momentu odbioru oczywiście, doceniamy jednak szybką (i właściwą) reakcję na słuszną skargę.


Fiesta w oczekiwaniu na umycie na prośbę klienta. © Foto: Tania-wypozyczalnia-samochodow.pl

Konkluzja: klienci, którym zależy na jak najkrótszym czasie oczekiwania na odbiór auta, jak również sprawny jego zwrot, prawdopodobnie będą wolec skorzystać z usług wypożyczalni operujących bezpośrednio na lotnisku. Jeśli jednak stosunek ceny/jakość pojazdu jest najważniejszym czynnikiem, nasze doświadczenia wskazują, iż wypożyczalnia MWM Car jest warta polecenia.

Wszelkie uwagi na temat powyższego artykułu oraz usług MWM Cars są mile widziane. Prosimy o skorzystanie z naszego formularza kontaktowego.MWM Cars - opinia użytkownika (wynajem auta w klasie ekonomicznej, na Lotnisku Chopina w Warszawie)
Artykuły: MWM Cars - opinia użytkownika (wynajem auta w klasie ekonomicznej, na Lotnisku Chopina w Warszawie)
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Thursday, December 29 2016

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz