Nowy VW Golf 2020 - Golf 8 na rynku już pod koniec 2019 roku

Od dłuższego czasu już ‘wyciekają’ informacje na temat najnowszego, mającego wkrótce zostać wprowadzonym na rynek modelu Volkswagena Golfa. Nieoficjalne źródła, jak również sam producenta, sugerują, jak mógłby wyglądać i być wyposażony ten popularny i sprawdzony pojazd w najnowszej wersji.

Aktualizacja maj ‘19: Nowe zdjęcia VW Golf 8
Volkswagen udostępniła zdjęcia pierwszych modeli nowego Golfa wyprodukowanych na potrzeby testów drogowych. Niemiecka prasa motoryzacyjna sugeruje jednak, iż przód modelu rzeczywiście wprowadzonego na rynek różnić będzie się od tego, sugerowanego przez publikowane do tej pory wersje wizerunku.

Wszystkie duże marki motoryzacyjne świadome są realnego zagrożenia plagiatem ze strony rynku chińskiego, który regularnie szuka inspiracji w konceptach zachodnich. Ryzyko zapożyczeń rozwiązań technicznych, czy też wyglądy zewnętrznego Golfa 8 wzrasta z opóźnieniem premiery rynkowej nowego modelu.

Ta związana jest w dużej mierze z problemami z oprogramowaniem pokładowym, które wymusiły przesunięcie początku produkcji na koniec bieżącego roku. Oznacza to, iż nowe modele dostępne na rynku będą z datą produkcji 2020.

Wygląd zewnętrzny Golfa 8 nie wydaje się odbiegać znacząco od poprzedzającego go modelu.

Volkswagen świadom jest również faktu, iż agencja Euro NCAP oceniająca bezpieczeństwo pojazdów przygotowuje się do wprowadzenia nowych wymogów bezpieczeństwa we wszystkich samochodach produkowanych poczynając od 2020 roku.

W związku z opóźnieniem premiery Golfa 8, nie należy go oczekiwać także na targach Frankfurt Motor Show we wrześniu 19.

Nowy VW Golf - design
Podobnie, jak w przypadku innych wyczekiwanych modeli znanych marek, jak Volkswagen, Audi, czy Mercedes wiele z krążących w sieci i mediach zapowiedzi to wygenerowane komputerowo obrazy, które niekoniecznie pokrywać się muszą ze stanem faktycznym.

W styczniu 2019 rzekomym wizerunkiem nowego Golfa podzielił się sam Volkswagen.

VW Golf

Nowy Golf 8? To prawdopodobnie najbardziej wiarygodna, jak do tej pory, projekcja.

Produkcja nowego Golfa rozpocząć ma się latem bieżącego roku. Wprowadzony zostanie on na rynek jako Golf 2020 chociaż niewykluczone jest, iż pierwsze egzemplarze z linii produkcyjnej trafią na rynek już pod koniec tego roku.

VW Golf 8 – nowoczesne rozwiązania technologiczne i więcej miejsca w kabinie
Nowy Golf zastąpi cieszącego się olbrzymią popularnością Golfa 7, produkowanego od 2012 roku.

W modelu Golfa mk8 znajdzie się szereg nowoczesnych rozwiązań technicznych oraz bezpieczeństwa. Kompakt Volkswagena nie będzie jednak dostępny z napędem elektrycznych (EV).

W raczej zaskakującym ruchu Volkswagen zdecydował się na położenie kresu produkcji 'starego' Golfa, wytwarzanego w latach 2014-2019. W zgodzie ze światowymi trendami, marka wkłada olbrzymi wysiłek, jak również pokaźne środki finansowe, w stworzenie pojazdów elektrycznych, zbudowanych na całkowicie odrębnych platformach, lepiej dostosowanych do wymagań tej tego typu napędu. Lepiej wykorzystają one miejsce zajmowane do tej pory przez zbiornik paliwa.

Jedna z możliwych wersji nowego Golfa. A może tylko próba zmylenia chińskiej konkurencji?

Oczekiwać można, iż Volkswagen zatrzyma szczegóły techniczne nowego modelu dla siebie, najdłużej, jak będzie to możliwe przed wypuszczeniem go na rynek. Niewiele konkretów znalazło się w oficjalnych oświadczeniach udzielonych na ten temat do tej pory. Wiadomo, iż Golf 8 zaoferuje więcej miejsca w kabinie, dzięki nieco zwiększonemu rozstawowi osi, a przez to więc zwiększonej szerokości. Pojazd łatwiej będzie połączyć z urządzeniami elektronicznymi, jak smartphony i laptopy.

Producent obiecuje oszczędniejsze silniki benzynowe; napęd Diesla powinien być jednak nadal dostępny.

Nowy model ma zostać przygotowany również do w pełni autonomicznej jazdy. Ta opcja nie będzie prawdopodobnie dostępna jednak w wyposażeniu standardowym Golfa 8.

Artykuł pokrewny: Opinia o nowym VW Polo

Zdjęcia Golfa 8 2020
Wszystkie duże marki samochodowe dbają obsesyjnie wręcz o dyskrecję, jeśli chodzi o przygotowywane do wprowadzenia na rynek nowe modele. Wynika to nie tyle z chęci zaskoczenia klienta, co z obawy przed natychmiastowym skopiowaniem przez producentów z Chin.

Wykazują oni niewiele zahamowani przed natychmiastowym skopiowaniem nowych konceptów i wypuszczeniem na rynek słabej jakości pojazdów, tylko po to, aby uprzedzić konkurencję.

Nowy Golf – prawdopodobnie najbardziej zbliżony do rzeczywistości wizerunek Golfa 8.

Tanai-wypozyczalnia-samochodow.pl zaktualizuje zdjęcia i materiały video na tej stronie, jak tylko będzie to możliwe.

Golf 8 na targach Geneva Motor Show 2019?
Nie wiadomo jeszcze, czy nowy VW Golf pojawi się na jednej z najważniejszych imprez branży motoryzacyjnej w Europie, targach Geneva Motor Show w marcu tego roku.

Niektóre ze znanych marek, w tym, Ford i Jaguar-Land Rover oficjalnie zrezygnowały z uczestnictwa w tej edycji targów usprawiedliwiając tę decyzje względami finansowymi. Oczekiwać na nich nie ma co również Volvo oraz grupy Fiat-Chrysler.

Volkswagen potwierdził obecność z większością kultowych modeli.

Pośród premier na tegorocznych targach znaleźć się ma między innymi nowy BMW 3 Series Touring Kombi.

Czytaj więcej na temat Geneva Motor Show w dniach 7-17 marca 2019.Nowy VW Golf 2020 - Golf 8 na rynku już pod koniec 2019 roku
Artykuły: Nowy VW Golf 2020 - Golf 8 na rynku już pod koniec 2019 roku
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Tuesday, June 04 2019

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz