Nowy Renault Espace jako samochód do wynajęcia – minivan/SUV crossover Renault Espace 2015

Nowy, od dawna wyczekiwany model Renault Espace 2015 zaprezentowany został podczas targów Paris Motor Show jesienią 2014 roku. Dzięki innowacyjnym zmianom wprowadzonym w tym kultowym już w swojej grupie aucie, producentowi uda się zapewne utrzymać pozycję lidera w segmencie MPV, którą utrzymuje od 1984 roku, kiedy to na rynek wszedł, a raczej wjechał w wielkim stylu Renault Espace pierwszej generacji.

Czytaj również artykuł pokrewny o wynajmie minivanów.

Piąta generacja Renault Espace wyznacza nowe standardy zarówno pod względem design’u, jakości wykonania, jak i innowacyjnych rozwiązań technicznych. Nowy Espace oferuje mnóstwo gadżetów dostępnych w bogatszych wersjach wyposażenia, chociaż wersja podstawowa z pewnością nie rozczaruje.

Crossover Renault Espace 2015
Nowy Renault Espace – tył. Pojemny samochód do wynajęcia dla 7 osób, we flotach wypożyczalni od 2015

Minivan z domieszką SUV’a – crossover Renault Espace
Moda na „uterenowienie”, czyli wprowadzenie elementów stylistyki i rozwiązań technicznych typowych dla pojazdów typy SUV – Sport Utility Vehicle - w standardowych samochodach pasażerskich nie umknęła uwadze inżynierów Renault. Fuzja elementów sportowych SUV z „nudnym” minivanem, którym mamy odwożą dzieci do szkoły okazała się szczególnie udana. Dzięki wyższej pozycji siedzeń, nowy Espace wydaje się większy od poprzednika, choć w rzeczywistości jest nieznacznie niższy. Obszerne wnętrze zachowało w przybliżeniu rozmiary z uprzedniej wersji. Nota bene, pojazdy typu minivan uznawane w Europie za duże, w Stanach Zjednoczonych uchodzą zaledwie za średnich rozmiarów samochody rodzinne.

Crossover Renault Espace 2015
Nowoczesny minivan crossover – nowy Renault Espace z elementami sportowej stylistyki przypominającymi ostatnią wersję Renault Clio

Duża popularność rynkowa modeli takich jak Nissan Qashqai, Kia Sorento, Hyundai Santa Fe w ostatnich latach jasno dowodzi, że napęd na cztery koła od dawna nie jest już wyznacznikiem „sportowego” charakteru auta. W nowym Renault Espace zastosowano jednak szereg rozwiązań ułatwiających jazdę; jedną z najciekawszych nowinek są tu cztery koła skrętne (system 4 Control), którymi steruje system Multi Sense odpowiedzialny również za układ kierowniczy, elektronicznie sterowane amortyzatory, pracę silnika, skrzyni biegów oraz instrumentów pokładowych. Kierujący Renault Espacem piątej generacji będzie miał również możliwość wybrania z pomiędzy czterech trybów jazdy: Sport, Komfort, Neutralny oraz Eko.

Tak rodzą się ikony motoryzacji - projektanci o nowym Renault Espace:

O ile puryści motoryzacji podejrzliwie patrzeć mogą na auta, które dzięki raczej kosmetycznym zmianom podszywają się niejako pod coś, czym w zasadzie nie są, kierowcy ekologicznie świadomi z pewnością mieli problemu z poświęceniem osiągów, solidnej, ciężkiej struktury terenówki na rzecz polepszenia parametrów ekologicznych w crossoverach. Napęd na cztery koła, kojarzony do niedawna właśnie z samochodami typu SUV, nie jest już wyznacznikiem tej właśnie klasy pojazdów i stopniowo odchodzi w zapomnienie. Większość producentów najpopularniejszych SUV-os oferuję możliwość napędu 4HD jako opcję właśnie, a nie standard.

Nowy Renault Espace w wypożyczalniach samochodów
Renault Espace najnowszej generacji dostępny ma być w wersji 5 i 7 osobowej. We flotach wypożyczalni samochodów spodziewać się można wersji 7 osobowej. Model Renault Espace w swoich uprzednich wersjach od dawna już konkuruje z pełnowymiarowymi 7-osobowymi VW Sharan i Seat Alhambra, które nota bene są praktycznie tym samym autem oraz Fordami Galaxy i S-Max.

O ile żaden z rywalizujących w tym segmencie producentów nie zaproponuje równie interesującego modelu, można spodziewać się, ze nowe Renault Espace wyprą wkrótce „stare”, bo pochodzące z 2010/2011 roku Sharany i Galaxy.


Nowy Renault Espace oferuje dużo miejsca dla 7 osób i bagażu

Najlepsze minivany do wynajęcia dla 5, 6 lub 7 osób
Liczba pretendentów do miana najlepszego pojazdu typu minivan do wynajęcia jest ograniczona. Niewielu producentów wydaje się być zainteresowanymi zaangażowaniem środków w produkcję tego typu niestandardowego pojazdu. Marki takie jak Nissan, Peugeot, Hyundai czy Kia przestawiły się na produkcję modnych SUV-ów, przynajmniej, jeśli chodzi o rynek europejski.

W Europie w klasie minivanów, znanej też pod nazwą MPV (Multi Purpose Vehicle) na rok 2015 dominują:

  • VW Sharan – 7-osobowy; z przesuwanymi tylnymi drzwiami (z lewej strony)
  • Seat Alhambra – 7-osobowy; bardzo zbliżony do VW Sharana (pochodzi z tej samej linii produkcyjnej)
  • Ford Galaxy – 7-osobowy; największy minivan Forda
  • Ford S-Max – 7-osobowy; zbliżony do modelu Galaxy, lecz o bardziej sportowym design-u. Nowy model na rynku od 2015.
  • Renault Espace – 7-osobowy; pomimo, iż najnowsza generacja wprowadzona zostaje na rynek, jako crossover, spełnia on wszelkie parametry minivana.
  • Chrysler Voyager – 7-osobowy; coraz rzadziej spotykany we flocie wypożyczalni samochodów w Europie

Z punktu widzenia klienta wypożyczalni samochodów potrzebującego dużego auta, dodatkowe miejsce na bagaż, dostępne w tradycyjnych pojazdach MPV jest zdecydowanym plusem, podczas gdy, sportowa sylwetka, nawet 7-osobowych SUV-ów i dwa dodatkowe fotele uzyskane są często kosztem pojemności bagażnika.

Jeśli chodzi o koszty paliwa, na rynku europejskim niemal wszystkie MPV wyposażone są w oszczędne silniki dieslowskie.

Pod względem łatwości wsiadania dla pasażerów, nie ma sobie równych VW Sharan w wersji od 2010 wyposażony standardowo w przesuwane tylne drzwi.

Najsilniejszej konkurencji crossover Renault Espace spodziewać się może zapewne ze strony nowego modelu Forda S-Max zapowiedzianego na rok 2015.

Tani wynajem minivana – porównaj ceny



Nowy Renault Espace jako samochód do wynajęcia – minivan/SUV crossover Renault Espace 2015
Artykuły: Nowy Renault Espace jako samochód do wynajęcia – minivan/SUV crossover Renault Espace 2015
Tematy: , , , , ,
Ostatnia modyfikacja: Sunday, October 26 2014

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz