Nowy VW Sharan jako samochód do wynajęcia – Wypożycz minivan dla 7 osób

Porównaj ceny wynajmu minivanów w Polsce i na świecie

Jednym z najpopularniejszych samochodów do wynajęcia w klasie “Full-size” jest VW Sharan.

Kryteria takie jak niezawodność i znaczna wartość rezydualna sprawiają, że wiele europejskich wypożyczalni samochodów włącza szczególnie chętnie do swojej floty trzy modele Volkswagena: VW Touran, VW Sharan i VW Caravelle. Te trzy pojazdy właśnie cieszą się największą popularnością wśród rodzin podczas wakacyjnych podróży.

VW Sharan - tani minivan do wynajęcia

VW Sharan - wygodny minivan dla całej rodziny. © Foto: Tania-wypozyczalnia-samochodow.pl.

Jesienią 2011 roku, wszedł na rynek nowy model New VW Sharan i wiele wypożyczalni samochodów rozpoczęło proces wymiany poprzedników Sharana, Seata Alhambra, Citroena C8, Forda Galaxy, Renaulta Grand Espace i oczywiście, starszej wersji VW Sharana.

Wynajem minivanu - 7 osób plus bagaż
W VW Sharanie znajdzie si miejsce dla 7 osób i znacznej ilości bagażu (Patrz: tabela danych poniżej), podczas gdy w nieco mniejszym, również 7-osobowym VW Touranie na dłuższych trasach może wygodnie podróżować 5 osób dorosłych i dwoje dzieci, a miejsce na bagaż jest bardzo ograniczone.

Różnica w rozmiarze VW Sharana e VW Tourana z zewnątrz wydaje się na pierwszy rzut oka nieznaczna. Jednak wnętrze VW Sharana jest zdecydowanie bardziej przestronne.

Nowy 7-osobowy VW Sharan MPV (z angielskiego: Multi-Purpose Vehicle) jest zdecydowanie minivanem, autem przeznaczonym do transportu większej ilości pasażerów, podczas gdy VW Touran MPV o pojemności 5+2 przypomina raczej kombi z dodatkowymi dwoma siedzeniami.

VW Sharan z 2010 – model zbliżony do minibusa
Biorąc pod uwagę rozmiar auta, nie byłoby przesadzonym stwierdzenie, że nowy Sharan jest najbliższym spadkobiercą minibusa VW T2 z 1960 roku, prawdopodobnie najpopularniejszego samochodu do transportu większej ilości osób, wyprodukowanego przez markę Volkswagen.

VW T2, jako pierwszy minibus na rynku samochodów osobowych był modelem prawdziwie rewolucyjnym. Przeszedł do kanonu motoryzacji dzięki dużej niezawodności, doskonałemu wykorzystaniu przestrzeni, a także, co nie mniej ważne, charakterystycznemu, wywodzącemu się od VW Garbusa, hałaśliwemu, czterocylindrowemu silnikowi chłodzonemu powietrzem, umieszczonemu za tylną osią.

Nowy VW Sharan MPV jest równie przestronny jak minibus, posiada napęd na przednie koła oraz może być wyposażony w oszczędne silniki diesla o dużej mocy. Dynamika jazdy VW Sharan jest porównywalna do tej, oferowanej przez modele kombi standardowych rozmiarów.

O ile Volkswagen T2, w niektórych swoich wersjach, mógł pomieścić 9-12 osób, w nowym VW Sharan jest miejsce dla maksymalnie 7 osób, choć pełne wykorzystanie miejsc nie wpływa ujemnie na komfort podróży tym autem. W przypadku, gdy wymagana jest większa ilość miejsc, alternatywą dla VW Sharana może być 9-osobowy Volkswagen Caravelle, lub też Mercedes-Benz Vito

Nowoczesne wyposażenie VW Sharan
W najnowszej wersji VW Sharan zwraca uwagę niezwykle cicha praca silnika, niemalże porównywalna do poziomu hałasu w limuzynach. Izolacja dźwiękowa we wnętrzu samochodu jest na tyle skuteczna, że nie warto jest wybierać VW Sharan z silnikiem benzynowym; zazwyczaj raczej głośny silnik 2.0 Diesel, w tym modelu wydaje się równie cichy, co silnik benzynowy. Choć VW Sharan z silnikiem benzynowym jest dostępny w sprzedaży, wypożyczalnie samochodów oferują przeważnie wersję z silnikiem 140 BHP diesel.

Funkcją start/stop, która automatycznie wyłącza silnik podczas postoju, na przykład na światłach, jest standardowym wyposażeniem nowego VW Sharan. Do znacznej oszczędności paliwa w tym modelu przyczynia się też zmniejszenie wagi pojazdu w porównaniu do jego poprzednika z 1995 roku.

Udoskonalona aerodynamika, funkcja start/stop, odzyskiwanie energii podczas hamowania i równie istotna wydajność silnika diesel czynią z VW Sharan samochód zaskakująco oszczędny paliwowo biorąc pod uwagę pokaźne rozmiary tego pojazdu.

Nowy VW Sharan MPV - duży samochód rodzinny
Podejmując decyzje o tym czy lepiej wynająć pełnowymiarowy minibus (9 osób), czy też VW Sharan, warto pamiętać, że dynamika jazdy różni się zdecydowanie w tych dwóch typach pojazdów. Podczas długich podróży autostradą Sharan zdecydowanie wyróżnia się niskim poziomem hałasu, większą stabilnością (niższy środek ciężkości) i większym komfortem wnętrza.

Parkowanie równoległe VW Sharan może okazać się wyzwaniem dla niektórych kierowców, ze względu na wymiary tego samochodu. Nowy bestseller marki Volkswagen w kategorii samochodów rodzinnych ma 485 cm długości, o 22 cm więcej, niż jego poprzednik i jest o 9 cm szerszy, niż starszy model VW Sharan.

Wyposażenie nowego VW Sharan
Najnowszy hit Volkswagena na rynku dużych samochodów rodzinnych, w niektórych krajach dostępny jest ze sterowanymi elektrycznie przesuwanymi drzwiami bocznymi w wyposażeniu standardowym. Rozwiązanie to ułatwia dostęp do tylnych siedzeń, zwłaszcza na zatłoczonych parkingach

Pomimo, iż Volkswagen jest marką niemiecką, nowy VW Sharan produkowany jest w miejscowości Palmela w Portugalii, na południe od Lizbony. Seat Alhambra, skonstruowanym na praktycznie tym samym podwoziu, różni się jednak zasadniczo od Sharana pod względem wyposażenia i estetyki.

Poczynajac od roku 2010, wszystkie modele VW Sharan e Seata Alhambra są fabrycznie wyposażone w klimatyzacje, parę przesuwanych drzwi bocznych i odtwarzacz CD/MP3.

Trzeci rząd siedzeń w VW Sharan jednym płynnym ruchem składa się na płasko, zwiększając dodatkowo i tak już znaczną pojemność bagażnika. W razie potrzeby istnieje możliwość złożenia również drugiego rzędu siedzeń. Uzyskana w ten sposób przestrzeń ładunkowa mierzy 210 cm i mieści 2.3 metry sześcienne ładunku – transport 4-5 rowerów nie będzie żadnym problemem w VW Sharan.

Sharan może występować też jako samochód 5-osobowy, jednak wypożyczalnie samochodów udostępniają ten model Volkswagena głównie w wersji dla 7 osób.

Niektóre wersje VW Sharan posiadają wbudowane rolety przeciwsłoneczne szyb tylnych, a także zintegrowane siedziska dla dzieci, jako element wyposażenia standardowego.

Nie można oczekiwać, że wypożyczony VW Sharan będzie fabrycznie wyposażony w system nawigacjo satelitarnej GPS. Powód? Firmy wynajmujące samochody nie mogłyby, przy takim rozwiązaniu, pobierać opłat dodatkowych za udostepnienie GPSu, od klientów, którzy go nie zamówili.

Zamiast przepłacać za wyposażenie nawigatora GPS przy wynajmie samochodu, lepszym rozwiązaniem będzie przywiezienie, lup wręcz zakupienie na miejscu własnego systemu GPS, na przykład marki TomTom, lub Garmin. Zakup szybko się zwróci, w przypadku długiego okresy wynajmu samochodu. Nawigator GPS można podłączyć do jednego z kilku 12 woltowych gniazd wypożyczonego samochodu. W VW Sharan istnieje możliwość podłączenia kilku różnych przenośnych urządzeń wymagających gniazda 12 V.

VW Sharan minivan

Foteliki dziecięce i bezpieczeństwo w wynajętym samochodzie
Nowy VW Sharan powstał z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych pasażerów. Standardowym wyposażeniem jest blokada uniemożliwiająca otwarcie drzwi i okien od wewnątrz oraz system mocowania fotelików dziecięcych ISOFIX. Naturalnie, zwykłe foteliki dziecięce mogą być również używane w Sharanie, jednak testy wypadkowe dowodzą jednoznacznie, że mocowanie ISOFIX jest skuteczniejszym rozwiązaniem, zwłaszcza w przypadku kolizji bocznych.

Model VW Sharan otrzymał najlepszy możliwy wynik (5 gwiazdek) w testach zderzeniowych EuroNCAP. Waga tego dużego samochodu, wynosząca 1.8 ton bez pasażera, wymagała wzmocnienia sztywności nadwozia, co poprawiło nie tylko kontrolę nad pojazdem oraz bezpieczeństwo pasażerów podczas kolizji.

Dane techniczne VW Sharan (modele z roku 2010 i późniejsze) – 7-osoby van do wynajęcia

  • Klasa pojazdu: minivan, van, full-size, MPV
  • Zużycie paliwa 1.6 TDI Diesel, 115 KM: około 5  l/100km
  • Zużycie paliwa 2.0 TDI Diesel, 140 KM: 5,5  l/100km jazda mieszana
  • Zużycie paliwa 2.0 TDI Diesel 170 KM: 5,8  l/100km jazda mieszana
  • Zużycie paliwa 1,4 Benzynowy, 150 KM: 7,2  l/100km jazda mieszana
  • Ocena EuroNCAP: 5 gwiazdek
  • Pojemność baku: 73 litry

Należy pamiętać, że w większość wypożyczalni samochodów rezerwuje sobie prawo do wydania różnych, podobnych,  modeli samochodów w ramach tej samej klasy w zależności od stanu floty w chwili odbioru auta. Często istnieje jednak możliwość wybrania konkretnego modelu podczas rezerwacji, a nawet już w momencie odbioru.

Znajdź tani van do wynajęcia przez internetNowy VW Sharan jako samochód do wynajęcia – Wypożycz minivan dla 7 osób
Artykuły: Nowy VW Sharan jako samochód do wynajęcia – Wypożycz minivan dla 7 osób
Tematy: , , , , , , ,
Ostatnia modyfikacja: Sunday, June 01 2014

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz