Suzuki Swift do wynajęcia – Suzuki Swift facelift w sprzedaży

"Odświeżony" model Suzuki Swift cieszy się rosnącą popularnością pośród klientów wypożyczalni samochodów i coraz częściej spotkać go można w klasie economy,  w której konkuruje, między innymi  z Fordem Fiestą.

Wypożyczając Suzuki Swift otrzymujemy solidne, dobrze skonstruowane auto, przyjemne dla oka i sprawiające zaskakująco dużo przyjemności w prowadzeniu, porównywalne do pojazdów  z wyższej półki, na przykład Mini.

Suzuki Swift facelift 2013/2014

Suzuki Swift facelift 2013/2014 – dostępny we flocie rent-a-car w Polsce.

W nowym Suzuki Swift usiąść mogą wygodnie 4 osoby, a nawet 5, jeśli jedna z nich to dziecko. Wszystkie auta Suzuki Swift dostępne we flotach wypożyczalni samochodów występują w wersji 5-drzwiowej, co czyni z tego modelu samochód "family friendly", przyjazny rodzinie.

Pojemność bagażnika jest przyzwoita: 211 litrów do 528 litrów przy złożonych tylnych siedzeniach.

Nad bezpieczeństwem kierowcy i pasażerów czuwa 7 poduszek powietrznych, a w testach zderzeniowych NCAP Suzuki Swift uzyskał aż 5 gwiazdek.

To, czym Suzuki Swift zjednuje sobie kilentów wypożyczalni, jest wyjątkowo duża oszczędność paliwa. Nowy silnik 1.2 (90 KM) sprawia, iż Swift jest zrywny, szybki a jednocześnie ekonomiczny w użytkowaniu, zarówno w jeździe miejskiej, jak i mieszanej.

Główni konkurenci Suzuki Swift w klasie ekonomicznej wynajmu samochodów
W klasie ekonomicznej wynajmu samochodów, często też określanej, jako "klasa B", lub w wypożyczalniach zagraniczny "klasa super-mini", Suzuki Swift stawia czoła dość dużej konkurencji.

Popularność rynkowa modeli w tej właśnie klasie wynika ze stosunkowo dużego marginesu zysku dla poroducenta:  koszty produkcji tego typu pojazdów są niewiele wyższe, od kosztów wyprodukowania najmniejszych samochodów miejskich, a ceny rynkowe zdecydowanie wyższe.

W sezonie 21472015, najczęściej spotykanie modele w klasie ekonomicznej w wypożyczalniach europejskich to VW Polo, Renault Clio i Ford Fiesta. Konkurencyjne ceny sprawiają, że coraz częściej pojawiają się w ofercie wypożyczalni auta takie jak Hyundai i20, Citroen C3 i Nissan Micra. Operatorzy wynajmu samochodów w Polsce coraz częściej wprowadzają Suzuki Swift do swoich flot. W zastawieniu z porównywalnym modelem (pod względem wymiarów wewnętrznych i pojemności bagażnika) Nissanem Micra, nowa wersja Suzuki Swift jest zdecydowanie lepszą opcją.

Ewolucja Suzuki Swift 2010 – facelift i lepszy silnik od 2013/2014
Suzuki Swift produkowany jest od 2000 roku.

Pierwsze z prawdziwie nowoczesnych wersji Swifta zostały wprowadzone jednak w 2004. Produkcję drugiej generacji Suzuki Swift przeniesiono z Japonii na Węgry, dzięki czemu udało się uniknąć wysokich podatków eksportowych oraz obniżyć koszty produkcji. Nowa wersja Swifta odniosła olbrzymi sukces, również dzięki kampanii reklamowej, w której wziął udział Cristiano Ronaldo. Suzuki Swift stał się powszechnie rozpoznawalny w segmencie małych i szybkich samochodów (swift  po angielsku znaczy szybki).

Trzecia generacja Suzuki Swift zagościła na rynku motoryzacyjnym w 2010 roku, zachowując wszystkie zalety swojego poprzednika. Suzuki zachowało rozpoznawalne linie poprzedniego modelu, powiększając jednak znacznie wnętrze i wprowadzając nowoczesne rozwiązania techniczne.

Kolejna, ostatnia wersja Suzuki Swift, wprowadzona w 2013 roku, przyniosła nową stylistykę nadwozia. Różnice widoczne są głównie, jeśli chodzi o maskę, przedni zderzak i lampy przeciwmgłowe. Zbliżenie Swifta wyglądem do pojazdów typu crossover, podniosło tylko popularność tego już i tak dobrze znanego kierowcom auta. Ulapszone zostało też wnętrze i silnik.

Bagaznik Suzuki Swift

Bagażnik Suzuki Swift facelift 2013&2014.

Jedyną wadą, której twórcom nowej wersji Suzuki Swift nie udało się skorygować jest stosunkowo mała pojemność bagażnika – przeciętna w gamie samochodów tej samej klasy.

Cristiano Ronaldo w reklamie Suzuki Swift:Suzuki Swift do wynajęcia – Suzuki Swift facelift w sprzedaży
Artykuły: Suzuki Swift do wynajęcia – Suzuki Swift facelift w sprzedaży
Tematy: , , ,
Ostatnia modyfikacja: Wednesday, February 07 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz