Alcudia - atrakcje turystyczne na północy Majorki

Sprawdź, czego nie przegapić w Alcudia, popularnej destynacji turystycznej na północnym wybrzeżu Majorki.

Wynajem samochodów Alcudia - porównaj oferty rent-a-car

Ta największa z wysp archipelagu Balearów, to dla wielu turystów pierwszy i jedyny przystanek w tej części Hiszpanii.

Majorka krajobrazy

Północne wybrzeże Majorki urzeka krajobrazem.

Oferuje szeroki wachlarz atrakcji oraz niezwykle jest bardzo różnorodne krajobrazy. Z racji na znaczne rozmiary Majorki, nawet klimat może się tu znacząco różnić, w zależności od lokalizacji na wyspie.

Ciepłe, suche i bardzo dobrze (zdaniem niektórych, aż za dobrze) rozwinięte, jeśli chodzi o infrastrukturę turystyczną południe wyspy kontrastuje z chłodniejszą, górzystą i bardziej ‘dziką’ północą.

Pokryte soczystą zielenią bujnej roślinności pasmo górskie Tramuntana, poszarpane klifowe wybrzeże, silny wiatr stwarzający idealne warunki do uprawiania sportów wodnych, senne, jakby zatrzymane w czasie wioski oraz odczuwalnie niższe temperatury północnej Majorki to dla niektórych zalety, dla innych zaś wady tych rejonów.

Tani wynajem aut Majorka, Lotnisko Palma de Mallorca - rezerwuj online

Wzdłuż północnego wybrzeża znaleźć można zdecydowanie mniej ośrodków turystycznych, niż na południu. Największym z nich jest Alcudia, miasteczko położone na półwyspie rozdzielającym dwie zatoki: Zatokę Pollenca od strony północnej i Zatokę Alcudia od strony południowej.

Alcudia na mapie Majorki

Alcudia na mapie Majorki.

Tuż nieopodal miasteczka Alcudia, znajduje się nabrzeżna miejscowość Port d’Alcudia znana z dużej, liczącej sobie kilka kilometrów długości plaży o nieczęsto spotykanych dla tej części wyspy warunkach: miękkim piasku i niezwykle spokojnych wodach, chronionych linią wybrzeża przed silnym wiatrem z północy.

Plaża w Alcudia

Plaża w Alcudia – sielanka na północy Majorki.

Bardzo łagodnie opadające dno czyli z plaży w Alcudia idealną miejsce na rodzinne wakacje; przy odrobinie uwagi, nawet najmłodsze dzieci będą się tu mogły bezpiecznie pluskać. To prawdziwy ewenement na północy Majorki, gdzie wiele plaż to po prostu niewielkie i trudno dostępne zatoczki w skalistym wybrzeżu, o silnych falach i często występujących prądach morskich.

Takich widoków oczekiwać można w Port d’Alcudia:

Wzdłuż plaży rozciąga się strefa hotelowa Aludia. Większość z mieszczących się tu hoteli dzieli o linii wody zaledwie kilkuminutowy spacer. Oprócz ‘nowego’, rozpościerającego się wzdłuż plaży i stworzonego głównie z myślą o turystyce, rejonu miasta, Alcudia posiada również niezwykle urokliwą starówkę. Otoczona jest ona w całości 14-wiecznym murem, w granicach którego mieściło się pierwotnie miasto. Jego wąskie, kręte uliczki to idealne miejsce na spacer,  posiłek w jednej z wielu tu mieszczących się restauracji i kawiarenek lub zakup pamiątek i rękodzieła.

Alcudia Stare Miasto

Starówka w Alcudia – idealne miejsce na posiłek po dniu spędzonym na plaży.

Mur otaczający Stare Miasto w Alcudia jest doskonale zachowany i można po nim spacerować.

Alcudia wrota do miasta

Alcudia - atrakcje turystyczne: Imponująca brama ‘broni’ wejścia do zabytkowej części miasta.

Do innych atrakcji Alcudii należą również sporty wodne. Z racji na niewystępowanie w Zatoce Alcudia bardzo silnego wiatru nie oferuje ona najlepszych warunków dla surferów. Można tu jednak pływać kajakami, na skuterach wodnych, czy też łowić sportowo ryby na otwartym morzu.

Dużą popularnością cieszą się również wycieczki łodzią po Zatoce Alcudia oraz na przylądek Formentor, będący najpiękniejszym punktem widokowych na wyspie. Rejsy te urozmaicane są dodatkowo przystankami na pływanie z rurką, czyli snorkeling, w ciekawych miejscach. Sama plaża w Alcudia nie za wiele ma do zaoferowania w tym względzie. Widać tam głównie piasek dna oraz sporadycznie przemykającą się rybę.

Rodziny z dziećmi na wakacjach w Alcudia zainteresuje z pewnością wodny park rozrywki, Hidropark Alcudia

W Alcudia atrakcje turystyczne to także imprezy kulturalne i sportowe, których miasto podejmuje sporo. Do najważniejszych zaliczają się festiwal jazzowy Alcudia Jazz Festival mający miejsce na przełomie sierpnia i września oraz triatlon Ironman Mallorca

Znajdź więcej informacji na temat Alcudia w oficjalnym przewodniku po Majorce.

Czytaj także:

Najlepsze trasy widokowe Majorki.

Oficjalny przewodnik turystyczny po Alcudii.Alcudia - atrakcje turystyczne na północy Majorki
Artykuły: Alcudia - atrakcje turystyczne na północy Majorki
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Tuesday, May 10 2022

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz