Atrakcje Costa Calma, Fuerteventura

Stale rozszerzająca się oferta połączeń bezpośrednich z Polski na Wyspy Kanaryjskie sprawia, iż coraz chętniej odwiedzamy już nie tylko Teneryfę, czy Gran Canaria, ale również mniej znane zakątki archipelagu.

Wynajem samochodów Fuerteventura, Lotnisko – porównaj oferty

Na liście egzotycznych destynacji dostępnych za pomocą około 6-godzinnego lotu bezpośredniego z Polski znalazła się także Fuerteventura.

Fuerteventura

Fuerteventura jest najmniej zaludnioną z dużych wysp archipelagu.

Poznaj główne atrakcje Costa Calma, ośrodka turystycznego położonego na południowym wybrzeżu Fuerteventura.

Co robić w Costa Calma?
Bardziej trafnie sformułowanym pytaniem w tym przypadku powinno być ‘Co zobaczyć w Costa Calma’ ponieważ Spokojne Wybrzeże, bo to właśnie oznacza hiszpańska nazwa, jest prawdziwą oazą spokoju i po prostu robić chce się tu niewiele.

W przeciwieństwie do wielu innych popularnych i gwarnych destynacji na Wyspach Kanaryjskich, Costa Calma nie oferuje wielu spektakularnych atrakcji i sposobów aktywnego spędzania wolnego czasu. Jest za to doskonałym miejscem na relaks na plaży w iście rajskiej scenerii. To, co można zobaczyć w tej części Fuerteventura to głównie białe piaszczyste plaże, błękitne niebo oraz turkusowy ocean.

Playa de Sotavento

Playa de Sotavento, główna plaża Costa Calma.

Fuerteventura, pomimo, iż jest czwartą największą pod względem powierzchni wyspą archipelagu jest też jednocześnie najsłabiej zaludnioną. Z racji na dziewiczy charakter, niezmieniony jeszcze zbytnio masową turystyką, wyspa uznana została w całości za rezerwat biosfery UNESCO i znaczna jej powierzchnię zajmują tereny chronione.

Spokojne Wybrzeże położone jest w początkowej części Półwyspu Jandía, na południowym wybrzeżu Fuerteventura.

Costa Calma

Costa Calma, wrota do Półwyspu Jandía.

Czytaj również: Półwysep Jandia, Fuerteventrua – co warto zobaczyć?

Atrakcje Costa Calma – plaża, kite i windsurf
Plaża Sotavento to prawdziwe 2 w 1. Oferuje zarówno atlantycką część, jak i spokojną lagunę chronioną przed wiatrem i silnymi falami.

Błękitna laguna plaży Sotavento na Costa Calma to prawdopodobnie jedna z najczęściej fotografowanych części Fuerteventura. Jej niezwykle spokojne wody stwarzają idealne warunki do wypoczynku dla rodzin, również z małymi dziećmi, zaś szeroka, ponad 5-kilometrowej długości piaszczysta plaża sprawia, iż nawet w szczycie sezonu turyści nie będą musieli walczyć tu o miejsce na ręcznik i odrobine prywatności.

Jeśli odwiedzając plażę Sotavento nacieszyć chcemy się bezpiecznymi wodami laguny, najlepiej jest wybrać się tu podczas przypływu.

Od strony oceanu, plaża pozwala również na kąpiele, lecz przy sprzyjających warunkach pogodowych niemal w całości zajęta jest przez amatorów sportów wodnych. Układ wiatrów w tej części Fuerteventura sprawia, iż plaża Sotavento jest idealną lokalizacją do uprawiania sportów takich jak kitesurf i windsurf.

Regularnie organizowane są tu zawody World Windsurfing Championship.

Na plaży funkcjonuje kilka szkół wyspecjalizowanych w tych sportach. Turyści niepotrzebujący lekcji mogą tu również wynająć cały niezbędny sprzęt oraz pianki.

Costa Calma – miasteczko
Na samą miejscowość składają się głównie apartamentowce i hotele, jak również towarzysząca im infrastruktura gastronomiczna. Costa Calma, w zgodzie z nazwą, jest bardzo spokojną miejscowością i atrakcji nocnych, dyskotek i barów szukać należy raczej w pobliskich Jandía, czy Morro Jable.

Costa Calma upodobali sobie turyści z Niemiec, często porozumieć się tu można po niemiecku.

Costa Calma targ

Targowisko w Costa Calma.

Odwiedzającym Costa Calma turystom, polecany jest często, jako atrakcja tego miejsc tzw. Afrykański Targ. Jego nazwa bierze się z faktu, iż większość sprzedawców pochodzi z Afryki. Oprócz tradycyjnego rękodzieła, które znaleźć można także na jakimkolwiek rynku w Maroku, większość oferowanych tu towarów to podróbki markowej odzieży i akcesoriów, w tym okularów i zegarków. Można, a nawet wypada się targować!

Wycieczki z Costa Calma
Wczasowicze, których ‘zmęczy’ sielanka Costa Calma, mogą potraktować tą miejscowość, jako punkt wypadowy do wielu ciekawych miejsc znajdujących się w okolicy.

Zalicza się do nich cały półwysep Jandía, który pokonywać można samochodem, lecz również pieszo.

Wynajem samochodów Costa Calma

Znaczną jego część zajmuje park narodowy, oferujący spektakularną scenerię do pieszych wędrówek.

Na terenie półwyspu położone jest także najwyższe wzniesienie Fuerteventura, mierzący 807 m npm Pico de Jandía.

Pico de Jandia

Najlepszy punkt widokowy Fuerteventura – Pico de Jandia (lub Pico de la Zarza).

Odległość z Costa Calma do pozostałych ośrodków półwyspu, a mianowicie Jandia i Morro Jable, wynosi 10 i 20 km, odpowiednio.

Często odwiedzana w tej części Fuerteventura jest także osada Cofete. Nie ma ona co prawda wiele do zaoferowania, stanowi jednak częsty przystanek w drodze na plaże północnego wybrzeża półwyspu.

Oasis Park – park przyrody na Fuerteventura
Około 10 minut drogi samochodem z Costa Calma, w kierunku wschodnim mieści się jedna z największych atrakcji Fuerteventury, interaktywny ogród zoologiczny Oasis Park. Miejsce to zachwyci z pewnością najmłodszych turystów na wyspie. Liczący sobie ponad 800,000 m2 teren jest domem dla ponad 250 gatunków zwierząt.

Oasis Park – atrakcje dla dzieci na Fuerteventura.

Park zachęca do interakcji z wieloma z zamieszkujących tu gatunków, w tym z pupilami najmłodszych, lemurami. Regularnie organizowane są także pokazy ptactwa łownego, papug czy też lwów morskich.

Znajdź więcej informacji praktycznych na oficjalnym portalu turystycznym FuerteventuraAtrakcje Costa Calma, Fuerteventura
Artykuły: Atrakcje Costa Calma, Fuerteventura
Tematy:
Ostatnia modyfikacja: Thursday, October 17 2019

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz