Atrakcje Fuertaventura – co robić w Caleta de Fuste?

Fuerteventura, pomimo iż nie tak popularna jak inne z Wysp Kanaryjskich, a w szczególności Gran Canaria i Teneryfa, przeżywa okres gwałtownego rozwoju, jeśli chodzi o sektor turystyczny.  Wyświetl: mapa Wysp Kanaryjskich.

Usytuowana na wschodnim wybrzeżu Fuerteventura, miejscowość Caleta de Fuste jest jednym z największych ośrodków turystycznych na wyspie. Oddalona o zaledwie około 10 minut drogi od Lotniska Fuerteventura (mapa), Caleta de Fuste jest niezwykle wszechstronnym celem turystycznym, jeśli chodzi o rodzaj oferowanych atrakcji.

Wczasowiczów przyciągają tu piękne, piaszczyste plaże, rozliczne okazje do uprawiania sportów wodnych, pola golfowe, doskonałe restauracje, barwne życie nocne, jak również doskonały klimat, charakterystyczny dla całego archipelagu. Klimat Fuerteventura – dowiedz się więcej.

Jeśli to okaże się niewystarczające, w zasięgu krótkiej przejażdżki od Caleta znajdują się inne interesujące miejsca Fuerteventura, w tym Puerto de Rosario, La Oliva, Pajara i Tuineje.

Ford Escape
Wynajęty samochodód z pewnością pozwoli urozmaicić pobyt na Fuerteventura. Powyżej, SUV Fort Escape.

Wynajem samochodów Fuerteventura, Lotnisko – porównaj oferty

Tani wynajem aut Caleta de Fuste, Fuerteventura

Liczące sobie około 6000 stałych mieszkańców Caleta de Fuste jest jednym z największych miasteczek na Fuerteventurze. Jego populacja wzrasta oczywiście gwałtownie w sezonie letnim, kiedy to przybywa tu najwięcej turystów. Dowiedz się jakie atrakcje ofertuje Caleta de Fuste.

Plaże i sporty wodne
Duża plaża w Caleta de Fuste wyróżnia się spośród innych plaż Fuerteventury dzięki miękkiemu, białemu piaskowi, nietypowemu dla wysp pochodzenia wulkanicznego.

Plaża ta w znaczniej mierze jest dziełem człowieka, jako że piasek sprowadzony został na nią sztucznie w latach 70, kiedy rozpoczynała się boom turystyczny na Wyspach Kanaryjskich. Obecnie ‘w budowie’ jest druga, nowa plaża Caleta de Fuste, położona na obrzeżach miasta. Piasek na nią sprowadzany jest z pobliskiej plaży Puerto del Rosario.

Uformowana w kształcie podkowy, osłonięta od wiatru plaża w Caleta de Fuste jest idealnym miejscem dla rodzin z małymi dziećmi. Oferuje bardzo łagodne zejście do wody;  przy linii brzegu nie występują tez silne fale.

Piaszczysta plaża w Caleta de Fuste:

Nie oznacza to, iż w Caleta de Fuste nie można uprawiać sportów wodnych. Wręcz przeciwnie, znaleźć tu można szeroką ofertę wycieczek morskich różnego rodzaju łodziami, jak również wynajem kajaków, desek SUP oraz sprzętu do nurkowania, z butlą i bez.

Klub Fuerte Fun Centre, na skraju plaży oferuje lekcje surfu dla początkujących. Zaawansowani surferzy nie znajdą jednak w Caleta de Fuste idealnych warunków do uprawiania tego sportu. W poszukiwaniu większych fal, udac się należy poza naturalnie chronioną Caleta.

Golf w Caleta de Fuste
Wielbiciele golfa znajdą dwa pola i kluby golfowe tuż na obrzeżach Caleta de Fuste: Golf Club Salinas de Antigua i Golf Club Fuerteventura. Ten drugi jest znacznie większy i oprócz samego pola oferuje również luksusowe zakwaterowanie w hotelach i willach oraz centrum kongresów.

Hotele na Fuerteventura (materiał w jęz. angielskim):

Castillo de Caleta de Fuste
Jako względnie nowa osada, Caleta de Fuste nie posiada znaczącego dziedzictwa historycznego. Do najbardziej rozpoznawalnych zabytków należy tu wieża obronna, nieco mylnie nazwana castillo (czyli zamek). Pochodząca z XVIII wieku budowla nie za wiele ma do zaoferowania, jeśli chodzi o wnętrze, przyciąga jednak turystów swoją charakterystyczną sylwetką oraz ciekawą atmosferą swoich okolic.

Dzielnica portowa na, terenie której usytuowane jest castillo znana jest świetnym miejscem na spędzenie popołudnia i wieczoru; mieści się tu wiele restauracji, kafejek i klubów.

Miejskie życie Fierteventura (materiał w jęz. angielskim):

Turyści zainteresowani historią na Fuerteventura, powinni wybrać się do pobliskiego miasta Antigua, będącego stolicą dystryktu.

El Carmen – solanki i muzeum soli
Położone na południe od Caleta de Fuste solanki, po hiszpańsku salinas, są jedną z najpopularniejszych atrakcji tej części Fuerteventura. Otwarte na początku 20 wieku, nadal produkują sól, na sprzedaż. Przy solankach powstało centrum interpretacyjne oraz niewielkie muzeum, w których poznać można tajniki procesu odzyskiwania soli z wody morskiej oraz wiele interesujących faktów dotyczących białego złota, bo tak sól określana była często w przeszłości.

Zwiedzanie solanek połaczyć można z wyprawą nieco dalej w głąb wysp, gdzie usytuowane są gaje oliwne oraz tłocznie oliwy. Tu również istnieje możliwość zwiedzania oraz degustacji doskonałej jakości oliwy.

Zajęcia na świeżym powietrzu na Fuerteventura – jazda konna i rowery
Fuerteventura jest idealną lokalizacją dla turystów lubiących aktywność na świeżym powietrzu. Plaża i sporty wodne to oczywiste atrakcje wyspy, aktywnie wypoczywać można tu jednak praktycznie wszędzie.

Bardzo popularnym sportem na Fuerteventura jest kolarstwo, czy też zwykła, rekreacyjna jazda rowerem. Zróżnicowane ukształtowanie terenu wyspy pozwala zrealizować się najbardziej zaawansowanym kolarzom, jak i zwykłym śmiertelnikom. Na wyspie istnieje wiele ścieżek rowerowych i praktycznie wszędzie wypożyczyć można rower i sprzęt ochronny.

Przepiękne krajobrazy Fuerteventura doskonale poznaje się też jeżdżąc konno. Na wyspie znajduje się wiele stajni oraz szkół jeździeckich oferujących zajęcia na wszystkich stopniach zaawansowania. Wytrawnie jeźdźcy skorzystać tu mogą z całych, kilkudniowych pakietów wypraw jeździeckich, w których zwiera się już nocleg, często w formie campingu.

Caleta de Fuste dla dzieci
Plaża i baseny to niewątpliwie główna atrakcja Fuerteventura dla dzieci. W Caleta de Fuste znajdą one dodatkowo wiele placów zabaw, pól minigolfa i salonów z grami usytuowanych na terenie miasta i w okolicach plaży. Caleta de Fuste nie posiada niestety aqua parku. Najbliższy - Acua Water Park - usytuowany jest w Corralejo, w północnej części wyspy.

Dzieci zachwyci tu jednak z pewnością oceanarium. Otwarte przez cały rok, Oceanarium Fuerteventura jest domem dla wielu gatunków zwierząt wodnych i oferuje rozliczne atrakcje z nimi związane, w tym interakcję z delfinami i lwami morskimi, przygodę w łodzi podwodnej, wynajem kajaków, wycieczki katamaranem oraz wędkarstwo na otwartym morzu.

Na północnych obrzeżach Caleta de Fuste odwiedzić jest też warto raczej niezwykła atrakcję: Dream House Museum, czyli muzeum modelarstwa. Podziwiać tu można wszelkiego rodzaju modele do budowania samemu, od modeli pojazdów wojskowych, poprzez kolejki, aż po domki dla lalek. Muzeum zainteresuje dzieci , jaki i nostalgicznych dorosłych.

Czytaj również:Atrakcje Fuertaventura – co robić w Caleta de Fuste?
Artykuły: Atrakcje Fuertaventura – co robić w Caleta de Fuste?
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Thursday, January 12 2017

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz