Półwysep Jandia, Fuerteventura – co warto zobaczyć?

Wyspy Kanaryjskie cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem turystów z Polski. Dzięki coraz szerszej ofercie połączeń bezpośrednich na różne wyspy, chętnie wybieramy się w różne zakątki archipelagu.

Morro Jable

Rajskie krajobrazy Wysp Kanaryjskich zachwycają szczególnie podczas polskiej zimy. Powyżej, latarnia Morro Jable, Fuerteventura.

Coraz popularniejsze staje się też zwiedzanie wysp na własną rękę, wykorzystując szeroko rozpowszechnione i przystępne usługi wynajmu samochodów.

Znajdź tani wynajem aut na Lotnisku Fuerteventura i zarezerwuj online

Poniżej wskazujemy, co warto jest zobaczyć i jak spędzić można czas w Jandia na Fuerteventura.

Jandia – słoneczny półwysep
Jandia (lub Jandía) to nazwa kurortu, a także półwyspu w południowozachodniej części wyspy Fuerteventura. Ten stosunkowo wąski skrawek lądu otoczony przepięknym i nieskalanym jeszcze masową turystyką wybrzeżem znajduje się niejako na uboczu największych ośrodków turystycznych wyspy.

Wystawione na oddziaływanie mas ciepłego powietrza znad kontynentu afrykańskiego półwysep poszczycić się może doskonałym, choć nieco wietrznym może wietrznym klimatem. Wiatr z kolei sprzyja uprawianiu sportów

Parasailing na Fuerteventura

Parasailing to jeden z najpopularniejszych sportów dla kochających emocje turystów na Fuerteventura.

Najlepsze plaże Jandia
Największą atrakcją półwyspu są niewątpliwie doskonałe plaże, zajmujące znaczą część jego powierzchni.

W północno zachodniej części półwyspu plaże są niemal dzikie, niezagospodarowane i często niemal puste. Mogą okazać się prawdziwym rajem dla turystów poszukujących odpoczynku na łonie natury i z dala od tłumów. Plażując na północno zachodnim wybrzeżu Jandii uważać trzeba jednak na niespokojne wody oceanu oraz liczyć się z dość silnym wiatrem.

Najpopularniejsze plaże w tej części wyspy to: Playa de Barlovento Jandia, Playa de Cofete i Playa de Ojos.

Playa de Cofete Fuerteventura

Playa de Cofete – jedna z dziewiczych plaż Fuerteventury.

Na południowo wschodnim wybrzeżu Jandii uwagę zwracają plaże Sotavento, Butihondo, Matorral oraz plaża przynależąca do największej tu miejscowości, Morro Jable.

Wyświetl mapę plaż półwyspu Jandia.

Plaże na południu półwyspu charakteryzują nieco spokojniejsze wody oraz lepsza infrastruktura. Bardziej nadadzą się one więc dla rodzin z dziećmi. Nadal jednak mowa jest o przestronnych, szerokich plażach, których krajobraz w minimalnym jedynie stopniu zmieniony został wysoką zabudową.

Wynajem samochodów Jandia – porównaj ceny

Parque Natural de Jandia
Znaczna część północnego wybrzeża Jandia stanowi teren rezerwatu przyrody. Wydmy, surowe ‘księżycowe’ krajobrazy, skąpa, lecz urokliwa niskopienna roślinność, dzikie kozy i pięknie kontrastujące ze sobą kolory czarnej, wulkanicznej gleby oraz błękitnego oceanu, zachwycą każdego miłośnika przyrody.

Jandia – gdzie się zatrzymać?
Największą osadą półwyspu Jandia jest Morro Jable (lub Morro del Jable). Tutaj właśnie znajduje się wiele z największych hoteli tej części wyspy, sympatyczna promenada nadmorska oraz latarnia morska.

Morro Jable wybrzeże

Najbardziej zabudowana część półwyspu Jandia, Morro Jable.

W Morro Jable zainteresować może również żółwie ‘przedszkole’, w którym opieka objęte są zagrożone gatunki naturalnie występujących na Wyspach Kanaryjskich żółwi morski. Zapewnia ono warunki do bezpiecznego wyklucia się oraz rozwoju małych żółwi, które następnie wypuszczane są do oceanu aby zasilić lokalna populację. Żółwie przedszkole w Morro Jable można zwiedzać

Inne większe osady w okolicy to Matorral, Piedras Caida i Esquinzo, trudno jednak nazwać je miejscowościami.

Północne wybrzeże Jandia jest praktycznie niezamieszkane, z wyjątkiem niewielkiej wioski Cofete, położonej na terenie rezerwatu przyrody. Nie oferuje ona żadnych atrakcji, będąc raczej przystankiem na drodze na noszącą tę sama nazwę plażę.

Wycieczki quadem w Jandia
Pustynny krajobraz półwyspu Jandia zapewnia świetne warunki do jazdy quadem.

Quad safari Wyspy Kanaryjskie

Quad lub buggy safari to jedna z najpopularniejszych form aktywnego wypoczynku na Fuerteventura.

Znajdź wiele praktycznych informacji na temat turystyki na Fuerteventura.Półwysep Jandia, Fuerteventura – co warto zobaczyć?
Artykuły: Półwysep Jandia, Fuerteventura – co warto zobaczyć?
Tematy: , , ,
Ostatnia modyfikacja: Thursday, July 11 2019

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz