Oto Benidorm – fakty, dzielnice, atrakcje

Liczące sobie około 70 tyś. stałych mieszkańców miasteczko Benidorm jest jednym z najbardziej znanych ośrodków turystycznych Costa Blanca, na południowym wybrzeżu Hiszpanii.

Benidorm plaża

Benidorm – wieżowce i 4 kilometry piaszczystej plaży.

Walory turystyczne położonego o około 50 km od Alicante Benidormu powszechnie znane były już w latach 50-tych, kiedy to powszechnie ściągali tu powszechnie sami Hiszpanie uciekając przed upałem odczuwanym w centralnej części kraju, a zwłaszcza w Madrycie. Nieco później Benidorm odkryli spragnieni słońca mieszkańcy północnej Europy, a zwłaszcza Wielkiej Brytanii.

Wynajem samochodów Benidorm – porównaj oferty

Co warto wiedzieć o Benidorm:

  • Miasto oferuje ponad 40 tys. miejsc noclegowych i 1000 punktów gastronomicznych (restauracji i barów).
  • Benidorm ma najwięcej na świecie budynków wysokich i wysokościowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Przez wiele lat hotel Gran Bali w Benidorm był najwyższym wieżowcem Hiszpanii.
  • Wszystkie z 3 plaż Benidormu, o łącznej długości 3 km, posiadają certyfikaty Błękitnej Flagi, przyznawanym jedynie plażom spełniającym najwyższe standardy czystości i bezpieczeństwa.
  • Życie nocne w Benidorm trwa do świtu. Oprócz barów, dyskotek i klubów nocnych, bardzo popularną formą rozrywki są tu, często darmowe, kabarety.
  • Benidorm stał się inspiracją dla brytyjskiego serialu o takim samym tytule, przedstawiającego perypetie turystów podczas wakacji all inclusive w hotelu Solana.

Najbliższym od Benidormu portem lotniczym obsługującym połączenia z Polski jest Lotnisko Alicante, oddalone o około 60 km.

Benidorm – dzielnice i główne atrakcje
Na terenie miasta wyróżnić można 5 głównych dzielnic: Stare Miasto (Parte Vieja), centrum, Levante (czyli dzielnica Wschodnia), Poniente (dzielnica Zachodnia) oraz Rincon de Loix, na wschodnim krańcu Avenida de Madrid.

Wyświetl mapę Benidormu.

Powstały głównie na potrzeby turystyki masowej Benidorm nie posiada wielu atrakcji o charakterze historycznym. Większość z nich skupia się na terenie Starego Miasta, które dzięki starej, tradycyjnej zabudowie i krętym, brukowanym uliczkom wyróżnia się znacząco od reszty Benidormu. Stare Miasto obfituje w urokliwe restauracje, często na świeżym powietrzu, eleganckie butiki oraz sklepy z pamiątkami.

Benidorm Stare Miasto

Największą atrakcja Benidormu są oczywiści miejskie plaże. Zarówno Playa de Levante jak i Playa de Poniente oferują wiele miejsca, miękki biały piasek oraz doskonałą infrastrukturę – restauracje, bary, toalety i prysznice, wynajem leżaków i parasoli. Dzięki nowoczesnej promenadzie, Plaża Poniente jest łatwo dostępna dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Jednym z najbardziej charakterystycznych i najczęściej fotografowanych miejsc na terenie Benidorm jest punk widokowy zbudowany na kamienistym cyplu dzielącym plaże Poniente i Levante, czyli Balcon del Mediterraneo, z którego rozciąga się przepiękny widok na Morze Śródziemne.

Benidorm Balcon del Mediterraneo

Toż przy Balcon mieści się niewielka plaża, przez wielu uznawana za część Playa de Poniente, czyli Playa de Mal Pas.

 

Rozwój Benidormu podporządkowany był turystyce. Z myślą o młodszych urlopowiczach powstało w sąsiedztwie miasta wiele parków rozrywki. Jeśli podróżujesz do Benidormu z dziećmi, nie przegap akwarium Mundomar, zoo Terra Natura oraz parków Terra Mitica i Aqualandia Bendiorm.

Znajdź więcej informacji w oficjalnym przewodniku turystycznym po BenidormOto Benidorm – fakty, dzielnice, atrakcje
Artykuły: Oto Benidorm – fakty, dzielnice, atrakcje
Tematy:
Ostatnia modyfikacja: Monday, May 06 2019

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz