Boże Narodzenie w Lizbonie – Wonderland, największy kiermasz świąteczny w Portugalii

Park Eduardo VII w centrum Lizbony przygotowuje się do podjęcia, przez trzeci rok z rzędu kiermasz bożonarodzeniowego, opatrzonego nazwą Wonderland Lisboa.

Poprzednie edycje tej imprezy okazały się olbrzymim sukcesem. W tym roku organizatorzy zapowiadają jeszcze więcej atrakcji i bożonarodzeniowej magii, szczególnie dla dzieci. Wonderland Lisboa otwiera swoje wrota już 1 grudnia.

Wonderland Lizbona
Diabelski młyn Wonderlandu jest już stałym elementem zimowego krajobrazu miejskiego Lizbony.

Atrakcje Wonderland Lizbona
Olbrzymi diabelski młyn jest najbardziej rzucającym się w oczy elementem bożonarodzeniowego miasteczka stworzonego w centrum portugalskiej stolicy. W tym roku ma on być jeszcze większy i nowocześniejszy, niż w poprzednich edycjach. Klimatyzowane, panoramiczne kabiny pozwolą na podziwianie nie tylko samego Wonderlandu, ale też centrum Lizbony, włącznie z malowniczym wybrzeżem Tagu.

Spora,  bo mierząca aż 20 metrów, jest również choinka, której pierwsza iluminacja zainauguruje jarmark 1 grudnia.

Na terenie świątecznego miasteczka, o podwojonej w stosunku do ubiegłego roku powierzchni, znajdzie się miejsce dla wielu atrakcji skierowanych zarówno do dzieci, jak i dorosłych. W centralnej części parku, na jego rozległych trawnikach, oprócz diabelskiego młyna znajdzie się również liczące sobie 800 metrów kwadratowych lodowisko mogące pomieścić jednorazowo 120 osób. Podobnie jak całe miasteczko, stawia na ekologię, korzystając z energooszczędnych technologii.

Lodowisko Lizbona

Dla najmłodszych wydzielona została specjalna strefa Wonderland Kids, oferująca atrakcje takie karuzele, kolejki oraz przeliczne gry i konkursy.

Wszyscy, niezależnie od wieku mile widziani są w Bożonarodzeniowej Wiosce, w której urzęduje Święty Mikołaj.

Impreza sponsorowana jest przez jedną z głównych portugalskich stacji telewizyjnych, TVI, która zadba o codzienne transmisje na żywo z udziałem znanych osobistości z portugalskiej sceny politycznej i towarzyskiej, jak również publiczności.

Niezwykle popularną atrakcja świątecznego miasteczka jest jego część kiermaszowa, gdzie na rozlicznych stoiskach – ich liczba również wzrosła znacznie w stosunku do poprzednich edycji – skompletować można świąteczne zakupy prezentów, czy też specjałów tradycyjnej kuchni portugalskiej. Turyści znajdą tu pamiątki oraz skosztować będą mogli typowych sezonowych przysmaków, napić się ciepłej czekolady, czy też korzennego wina.

Stoiska handlowe i gastronomiczne rozlokowane zostały wokół strefy centralnej, wzdłuż parkowych alej głównych.

Wyświetl: mapa Wonderland Lisboa 2018.

W 2016 roku, podczas pierwszej edycji,  Wonderland odwiedziło około pół miliona gości. Rok później ich liczba wzrosła do 700,000. Oczekiwać należy iż w tym roku pobity zostanie kolejny rekord.

Ze statystyk opracowanych przez organizatorów wynika, iż miasteczko odwiedzają najczęściej ludzie młodzi oraz rodziny z dziećmi. Z racji na centralną lokalizację, Wonderland przyciąga także coraz więcej turystów, którzy zdecydowali się na zimowe wakacje w Lizbonie.

Tani wynajem samochodów w Lizbonie zimą – porównaj oferty rent a car na Lotnisku Lizbona

Wonderland Lisboa – godziny otwarcia
Lizbońskie świąteczne miasteczko działać będzie od 1 grudnia do 1 stycznia przyszłego roku. Godziny otwarcia w ciągu tygodnia to 10-22 (w piątki 10-24). W soboty Wonderland czynny jest pomiędzy godziną 10 i 24, w niedziele zaś 10 i 22. Wstęp na teren miasteczka jest darmowy, zapłacić trzeba będzie zaś za główne atrakcje (diabelski młyn, lodowisko, karuzele).Boże Narodzenie w Lizbonie – Wonderland, największy kiermasz świąteczny w Portugalii
Artykuły: Boże Narodzenie w Lizbonie – Wonderland, największy kiermasz świąteczny w Portugalii
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Monday, November 12 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz