Bułgaria na wakacje - główne atrakcje turystyczne Bułgarii

Bułgaria, hit już kilku kolejnych sezonów turystycznych, urzeka Polaków folklorem bałkańskiego kraju, śródziemnomorskim klimatem, przystępnością cen oraz bliskością.

Wprawni kierowcy dostaną się do Bułgarii z Polski samochodem już w dobę, lub, w zależności od obranej trasy i przystanków (a wiele ciekawego jest do zobaczenia po drodze) w 2-3 dni.

Stale rozszerzana jest oferta połączeń lotniczych do Bułgarii. Bezpośrednie loty z różnych portów lotniczych w Polsce dostępne są do Burgas, Warny i Sofii.

Skoda Fabia

Skoda Fabia to popularny i niedrogi samochód do wynajęcia w klasie economy w Bułgarii

Rozpowszechnienie usług wynajmu samochodów w Bułgarii oraz ich niewygórowane ceny sprawiają, że coraz częściej polscy turyści, którzy przybyli do Bułgarii samolotem, decydują się na wynajęcie auta i samodzielne zwiedzanie urokliwych zakątków Bułgarii, a zwłaszcza wybrzeża, bez potrzeby zdawania się jedynie na zorganizowane wycieczki.

Porównaj ceny wynajmu aut na Lotnisku Burgas

Tani wynajem samochodów Lotnisko Warna

Do Bułgarii na plażę
Bułgarskie wybrzeże Morza Czarnego jest największą atrakcją tego bałkańskiego kraju. Poniżej, przedstawiamy najpopularniejsze destynacje wakacji na plaży w Bułgarii.

Złote Piaski
Złote Piaski to jeden z najpopularniejszych kurortów bułgarskich, znany dzięki szerokiej, 4-kilometrowej długości, piaszczystej plaży o bardzo rozbudowanej ofercie sportów wodnych, obejmującej żeglarstwo, katamarany, windsurfing, narty wodne i przejażdżki skuterami wodnymi. Złote Piaski słyną również z bardzo ożywionego życia nocnego, skąd często wybierane są jako idealny cel wakacyjny przez dla młodych ludzi. Często określane anglojęzyczną nazwą Golden Sands, Złote Piaski usytuowane są około 17 km na północ od Warny i dojechać można do nich własnym transportem, taksówką lub nieco mniej komfortowo komunikacją publiczną.

Złoty Brzeg
Nieco zbliżony charakter ma kolejny popularny bułgarski ośrodek wczasowy nad morzem Czarnym, Słoneczny Brzeg (nazwa anglojęzyczna Sunny Beach). Usytuowany około 35 km na północ od Burgas, Słoneczny Brzeg oprócz przepięknej plaży oferuje odwiedzającym liczne restauracje, bary kluby a nawet kasyna, dzięki którym miejscowość ta nazywana jest często "Bułgarskim Las Vegas".

Nessebar
Będąc w Złotym Brzegu warto odwiedzić jest też położony w niewielkiej odległości (około 2 km na południe) Nessebar. Tu, oprócz doskonałych warunków do plażowania i kąpieli morskich, znaleźć można również interesujące dziedzictwo kulturowe: Stare Miasto Nessebar wpisane zostało na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO.

Sozopol
Miasto Sozopol, położone ok. 30 km na północ od Burgas to kolejny interesujący przystanek dla turystów zwiedzających wybrzeże bułgarskie. Sozopol posiada niezwykle ciekawą ofertę kulturalną, goszcząc co roku festiwal kulturalny Apolonia. W okolicach Sozopolu warto jest odwiedzić rezerwat lilii wodnych, czy zapoznać się z egzotycznymi gatunkami ptactwa zamieszkującymi Wyspę Św. Iwana.

Albena – idealne miejsce na wakacje rodzinne w Bułgarii
Rodziny z małymi dziećmi na wczasach w Bułgarii poszukujące bardziej kameralnym miejsc wypoczynku zainteresować mogą się kurortem Albena. Jest to zamknięty ośrodek za, wjazd do którego pobierana jest opłata. W zamian za nią będziemy mogli się cieszyć nie tylko piękną i bezpieczną dla dzieci plażą, ale również spokojem i ciszą, o jakie trudno w Złotych Piaskach czy Słonecznym  Brzegu.  Znaczna część kurortu zamknięta jest dla ruchu samochodowego i poruszać można się po niej miejscową kolejka. Niekwestionowaną atrakcją Albeny jest park wodny. Albena usytuowana jest około 27 km na północ od Warny.

Zobacz uproszczoną mapę turystyczną Bułgarii

Pirin – dzika przyroda Bułgarii
Hiking i trekking, czyli piesze wędrówki i wspinaczki w terenach górskich cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród turystów preferujących aktywny wypoczynek. Bułgaria oferuje doskonałe do tego warunki. Pasmo górskie Piryn, znajdujące się na południowym zachodzie kraju należy do jednego z najdzikszych zakątków w Europie. Znajdziemy tu nieskalaną przyrodę, krystalicznie czyste jeziora górskie oraz rzadkie gatunki zwierząt, w tym niedźwiedzie i wilki.

Bansko – narty w Bułgarii
Pirin jest też dobrze znany amatorom sportów zimowych. Znajdujące się tu Bansko, to jeden z najpopularniejszych bułgarskich ośrodków narciarskich. Turyści wybierający się do Banska, lub innego kurortu zimowego Bułgarii, z Londynu rozważyć mogą skorzystanie z lotniska w Plovdiv, które obsługuje połączenia Ryanair ze Stansted.

Inne popularne lokalizacje do uprawiania sportów zimowych w Bułgarii to Borovec w górach Rila i Pamporovo w paśmie Rodopy.

Zabytki historyczne Bułgarii
Bułgaria, jak i inne kraje bałkańskie mają przebogatą historię. Odpoczywając na plażach Morza Czarnego, czy w górach, warto jest wyprawić się na jednodniową nawet wycieczkę wgłąb kraju i zapoznać się z dziedzictwem kulturalnym tego fascynującego kraju.

Rilski Monastyr
Wpisany na listę UNESCO, Rilski Monastyr jest najczęściej odwiedzanym zabytkiem w Bułgarii. Ten architektoniczny o charakterze warownym, składający się z cerkwi wraz z przylegającym do niej klasztorem wybudowany została w X wieku. Monastyr doskonale wkomponowuję się w otaczający go górski krajobraz. Wewnątrz zachwycają pozłacane freski.

Kopriwsztica
Historyczny charakter ma też miasto Kopriwsztica, położone w paśmie Srednej Gory, około 110 km od Sofii. Określana często mianem miasta-skansenu, Kopriwsztica poszczycić się może blisko 400 obiektami historycznymi, dużą część z których stanowią zabytkowe kamienice i domy kupieckie.

Belogradchik
Położone w zachodniej Bułgarii, blisko granicy z Rumunią miasteczko Belogradchik to nie tylko zabytkowa twierdz, ale również rzadko spotykane formacje skalne. W mieszczącej się niedaleko jaskini Magura obejrzeć można unikatowe malowidła prehistoryczne.

SPA w Bułgarii
Ośrodki typu spa & wellness oraz tradycyjne sanatoria były jednym z istotnych elementów kampanii promocyjnej turystyki w Bułgarii. Kraj ten obfituje w gorące źródła i kąpieliska lecznicze. Ośrodki gdzie zabiegi lecznicze, pielęgnacyjne i kosmetyczne połączone są z wysokiej klasy standardem usług hotelowych znajdziemy między innymi w Velingrad, Sandanski, Hissar, Pomorie, St. Constantine i Helena a także we wszystkich większych ośrodkach turystycznych wybrzeża Morza Czarnego.

Zobacz materiał o ośrodkach SPA w Bułgarii (w języku angielskim):

Znajdź więcej informacji na oficjalnym portalu turystycznym BułgariiBułgaria na wakacje - główne atrakcje turystyczne Bułgarii
Artykuły: Bułgaria na wakacje - główne atrakcje turystyczne Bułgarii
Tematy: , , , , , , ,
Ostatnia modyfikacja: Tuesday, June 18 2019

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz