Costa Adeje – co warto zobaczyć?

Fragment wybrzeża południowo-zachodniej Teneryfy, znany jako Costa Adeje, jest jedną z najbardziej poszukiwanych przez turystów destynacji na tej wyspie Kanaryjskiej.

Wynajem samochodu Costa Adeje - rezerwuj online

Obejmuje on szereg plaż rozciągających się na długości około 4 km, jak również miejscowość Adeje i przyległe jej tereny.

Wyświetl: mapa Costa Adeje

Playa del Duque Teneryfa

Playa del Duque, jedna z wielu plaż Costa Adeje.

Costa Adeje graniczy z innym popularnym centrum turystycznym na Teneryfie – Playa de Las Americas i Los Cristianos, z którymi łączy ja nadmorska promenada.

Ta część Teneryfy rozwinęła się niemal wyłącznie na potrzeby turystyki; przeważająca część całej jej zabudowy to hotele i ośrodki turystyczne. W przeciwieństwie do niezwykle gwarnych Playa de las Americas i Los Cristianos, Costa Adeje cieszy się sławą spokojniejszej i bardziej eleganckiej lokalizacji.

Dostęp do Costa Adeje zapewnia główna trasa Teneryfa, biegnąca wzdłuż niemal całego jej wybrzeża, TF-1. Odległość do Costa Adeje z głównego lotniska wyspy, Aeropuerto Tenerife Sul / Reina Sofia (TFS) wynosi około 17 km.

Wynajem samochodów na Lotnisku Teneryfa Południowa (Reina Sofia) – porównaj oferty

Odlegość do Lotniska Tenerife Norte (TFN) to aż 90 km.

Rent A Car Teneryfa Północna, Lotnisko

Costa Adeje – plaże
Plaża to główna atrakcja Teneryfy. Najlepsze warunki do odpoczynku nad wodą oferuje właśnie południowe wybrzeże, o wiele lepiej nasłonecznione i przystępniejsze, niż skaliste i wietrzne wybrzeże północne.

Plaże Costa Adeje w kolejności ze wschodu na zachód to:

Playa Puerto Colon. Stosunkowo niewielka, osłonięta falochronami plaża, świetnie nadaje się dla rodzin z dziećmi dzięki spokojnym wodom i atrakcjom dla najmłodszych w tym dmuchanym wodnym torom przeszkód. Pobliski klub nautyczny oferuje wynajem kajaków, desek stand up paddle board oraz wycieczki łodzią.

Playa de Torviscas. Duża plaża oferująca liczne udogodnienia, w tym dostęp dla wózków inwalidzkich i dziecięcych, prysznice, wynajem leżaków i parasoli oraz liczne bary i restauracje. W wydzielonej części na wodzie unosi się dmuchany tor przeszkód:

Playa de Torviscas

Playa de Fañabé. Kontynuacją plaży Torviscas jest Playa del Fanabe. Jest to największa plaża Teneryfy. Podobnie, jak w przypadku większości plaż powstałego w wyniku działalności wulkanicznej, jest to plaża o ciemnym piasku. W Fanabe piasek jest jednak wyjątkowo miękki, sama plaża zaś bardzo czysta (posiada oznaczenie Blue Flag).

Playa del Duque. Elegancka plaża o nieco jaśniejszym i równie miękkim piasku, posiada strefę leżaków i parasoli do wynajęcia oraz centrum sportów wodnych, oferujące wynajem sprzętu oraz liczne atrakcje w wodzie, w tym przejażdżki tzw. banana boat, narty wodne oraz parasailing. Wzdłuż plaży rozlokowały się liczne budki z lodami, bary i restauracje. Te ostatnie jednak na dosyć wysokim poziomie cenowym.

Playa de la Enramada. Na zachodnim krańcu Costa Adeje mieści się Playa de la Enramada. W przeszłości kamienista plaża, dla wygody turystów pokryta została miękkim piaskiem powstałym ze zmielenia wulkanicznego żwiru. Mniej gwarna, niż popularne plaże Teneryfy, Enramada to element przejściowy pomiędzy nastawionymi na turystykę, nowoczesnymi ośrodkami, a tradycyjnymi osadami zamieszkanymi głównie przez miejscowych. Na jednym krańcu plaży wznoszą się hotele, a drugim zaś niezwykle spokojna wioska rybacka, La Caleta.

La Caleta Teneryfa

La Caleta, pomimo braku przepychu typowego dla innych miejscowości na Teneryfie, przyciąga jednak relaksującą atmosferą i gastronomią oparta na rybach i owocach morza.

Piesze wędrówki na Teneryfie – Costa Adeje
Plaża to nie jedyna atrakcja Teneryfy. Wśród turystów preferujących aktywny wypoczynek, Wyspy Kanaryjskie cieszą się coraz większa popularnością ze względu na świetne warunki do wycieczek pieszych pośród oryginalnych i zróżnicowanych krajobrazów.

Jedna z najpopularniejszych tras trekkingowych na Teneryfie, wąwóz Barranco del Infierno znajduje się w Costa Adeje. Wąwóz położony jest na wschodnich peryferiach Adeje i wiedzie do największego, a właściwie najwyższego, wodospadu na wyspie.

Wstęp na teren wąwozu jest ściśle kontrolowany; czasem wymagane być może uprzednie zarezerwowanie wejścia.

Park wodny Teneryfa – atrakcje dla dzieci, adrenalina dla dorosłych
W Costa Adeje mieści się również największy aquapark na Teneryfie. Jeśli wierzyć ocenom portalu Tripadvisor, Siam Park, bo o nim mowa, należy do czołówki najlepszych parków wodnych na świecie. Na ponad 18.5 hektarach powierzchni parku znalazły miejsce atrakcje dla wszystkich grup wiekowych, od brodzików dla maluchów, poprzez pokazy delfinów, aż po przyprawiające o zawrót głowy swoja wysokością zjeżdżalnie.

Golf Costa Adeje
Teneryfa słynie również ze swoich pól golfowych. Jedno z nich położone jest pomiędzy miejscowością Adeje a wybrzeżem, oferując spektakularne widoki Atlantyku.

Golf Costa Adeje

Znajdź więcej informacji na temat Golf Costa Adeje.

Zakupy na Teneryfie 
Turyści, dla których obowiązkowym punktem programu wakacyjnego są zakupy, znajdą nieopodal aquaparku Siam Park duże centrum handlowe, Siam Mall.

Mieszczą się w nim sklepy wielu znanych sieciówek, supermarket, plac zabaw dla dzieci oraz food court.

Czytaj również:

Znajdź więcej informacji na temat Teneryfy na portalu poświęconym Wyspom Kanaryjskim.Costa Adeje – co warto zobaczyć?
Artykuły: Costa Adeje – co warto zobaczyć?
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Monday, September 23 2019

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz