Czy warto wypożyczyć samochód w Dubaju – wynajem aut w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Tani wynajem samochodów Dubaj – porównaj ceny online

Dubaj cieszy się rosnąca popularnością, jako cel podróży nie tylko turystycznych, ale również biznesowych.  Coraz więcej przybyszy z Zachodu też decyduje się na podjęcie tu pracy. Będąc największym miastem Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Dubaj jest jednocześnie jednym z najbardziej kosmopolitycznych miejsc Środkowego Wschodu.

Znajdź wiele praktycznych informacji na temat Dubaju w serwisie Visit Dubai.

Międzynarodowy charakter miasta znajduje odzwierciedlenie w szerokim wyborze usług znanych z rynków zachodnich, w tym również usług wynajmu samochodów, świadczonych przez ogólnie znane, międzynarodowe wypożyczalnie.

Jako że sieć dróg w dostatnim Dubaju stale się rozwija, a ceny wynajmu aut utrzymują się na wyjątkowo niskim poziome, w porównaniu do ogólnego kosztu życia w tym emiracie, samochód z wypożyczalni jest coraz częściej wybieranym środkiem transportu dla odwiedzających.

Wynajem samochodów luksusowych w Dubaju – Ferrari FF

Wynajem samochodu w Dubaju – wady i zalety
Niekwestionowalną zaletą wynajmu samochodu u w Dubaju jest niski koszt nie tylko tej usługi, ale również paliwa. Ceny paliw w Dubaju zaliczają się do najniższych na świecie – za litr benzyny załacić trzeba tu około 2 pln. Jeśli planujemy w czasie pobytu w Dubaju przemieszczać się jedynie po mieście, samochód może okazać się zbędny; Dubaj posiada doskonale rozwiniętą i bardzo nowoczesną sieć metra, a ceny taksówek są raczej niewygórowane. Jeśli jednak przewidujemy intensywne zwiedzanie nie tylko samego miasta, lecz również innych interesujących miejsc emiratu, wynajęty samochód może okazać się nieporównywalnie tańszym środkiem transportu.

Argumentem przeciw temu rozwiązaniu może być dla wielu swoista „egzotyka” ruchu drogowego w Dubaju. Poruszanie się w skomplikowanym systemie wielopasmowych autostrad, z których nie łatwo jest zjechać w razie pomyłki, wymaga ogromnego skupienia ze strony prowadzącego. Systemy nawigacji są tylko częściowo przydatne, gdyż w Dubaju odbywają się nieustanne roboty drogowe, nie zawsze uwzględnione w mapach GPS. Prowadzenia samochodu w Dubaju nie ułatwia również chaotyczny styl jazdy miejscowych kierowców i nagminne przekraczanie prędkości, zwłaszcza przez właścicieli luksusowych sportowych aut. Zapoznanie się z mapą i przestudiowanie zaplanowanej trasy przed wyruszeniem na przejażdżkę w Dubaju oraz trzymanie się prawego pasa, to najlepszy sposób na „oswojenie” ruchu drogowego w tym mieście.

Toyota Camry

Toyota Camry – popularny model we flocie rent-a-car Dubaj

Warto pamiętać, iż w Zjednoczonych Emiratach Arabskich panuje zerowa tolerancja dla prowadzenia pod wpływem alkoholu. Nawet minimalna obecność alkoholu w wydychanym powietrzu u kierowcy wiązać się może z osadzeniem w areszcie. Podejście arabskiej drogówki do odurzonych kierowców jest szczególnie surowe w czasie Ramadanu.

Odległości z Dubaju
Emirat Dubaju jest drugim największym, po Abu Dhabi, z siedmiu Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jego stolica, miasto Dubaj, usytuowane jest na południowo-wschodnim wybrzeżu Zatoki Perskiej. Zobacz mapę Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Miasto Dubaj zajmuje bardzo duży obszar i jest stale rozbudowywane, zarówno na wybrzeżu jak i w głąb lądu. Jedną z największych atrakcji turystycznych miasta, ciągle w fazie budowy jest nabrzeże Dubaju. Wzdłuż ponad 70-kilometrowego odcinka wybrzeża, zarówno na lądzie stałym jak i na sztucznie stworzonych wyspach powstają kompleksy mieszkalne, handlowe i rekreacyjne. Najbardziej znanym elementem nabrzeża Dubaju jest na dzień dzisiejszy najbardziej luksusowy hotel świata, Dubai Burj al Arab, oraz widoczna z kosmosu wyspa-palma, Jumeirah.

Jeśli samo miasto Dubaj nie zaspokoiło naszej ciekawości, co do Emiratów Arabskich, warto jest wykorzystać niskie ceny wynajmu aut i odwiedzić inne interesujące miejsca tego zakątka świata. Poniżej, przytaczamy przybliżone odległości drogowe z Dubaju:

 • odległość Dubai - Abu Dhabi: 150 km
 • odległość Dubai - Sharjah: 12 km
 • odległość Dubai - Ras Al Khaimah: 100 km
 • odległość Dubai - Al Ain: 140 km
 • odległość Dubai - Ajman: 30 km
 • odległość Dubai - Um Al Quawain: 38 km
 • odległość Dubai - Fujairah: 120 km
 • odległość Dubai - Khor Fakkan: 145 km

Do najważniejszych tras emiratu Dubaju zaliczają się:

 • autostrada E11 biegnąca wzdłuż wybrzeża Zatoki Perskiej z Al Silah w emiracie Abu Dhabi do Rhas Al Khaimah, blisko granicy z enklawą Omanu
 • autostrada  E311, szeroka, sześciopasmowa trasa biegnąca równolegle do E11, mająca za zadanie odciażyć ruch wzdłuż wybrzeża. Tereny wzdłuż E311, są bardzo poszukiwaną lokalizacją dla biznesu.
 • jadąc z Dubaju do Fujairah w Zatoce Omanu, kierować się można drogą S116, lub trasą E44(Emirates Road) do Sharjah-Kalba, która wiedzie do wschodniej części Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Rent a car Dubaj –wypożycz tanio auto wyższej klasy
Cena wynajmu samochodu w Dubaju to niewątpliwie najciekawszy aspekt korzystania z usług rent-a-car w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.  O ile ogólny poziom cen w „Mieście Złota” jak Dubaj jest często określany, może przyprawić o zawrót głowy, koszt wynajmu auta pochłonie tylko niewielki ułamek wakacyjnego budżetu.

Ceny najtańszych samochodów do wynajęcia w Dubaju zaczynają się przeważnie już od około PLN 50 za dzień wynajmu małego auta miejskiego, na przykład Kia Picanto, Peugeot 107, lub podobny. Tego typu rodzaj pojazdów jest jednak najmniej zalecany do jazdy w Dubaju. Żar lejący się z nieba, i temperatury pomiędzy 30 i 40 stopni Celsjusza panujące tu przez większą część roku wymagają wydajnego systemu klimatyzacji, a taki znaleźć można zazwyczaj w większych i lepiej wyposażonych samochodach.

Tani samochod do wynajecia Dubaj

Kia Picanto – tani samochód do wynajęcia w DUbaju

Klimat Dubaju - temperatury, opady i nasłonecznienie na przestrzeni całego roku.

Dodatkowe 10 złotych za dzień wynajmu samochodu wyższej klasy, na przykład Forda Fiesta, lub VW Polo to wydatek, z którego z pewnością będziemy zadowoleni.

Jeśli jednak czujemy się ośmieleni przystępnością cen wynajmu samochodów, warto pokusić się o wypróbowanie aut klasy średniej, takich jak Toyota Camry, Chevrolet  Malibu, lub podobnych.

SUV, minivan i minibus do wynajęcia w Dubaju
Niskie ceny wynajmu samochodów w Dubaju nie są jednak regułą we wszystkich grupach i klasach. Raczej trudno jest zaoszczędzić wynajmując minivany (o pojemności do 7 osób) i 9-osobowe minibusy w Dubaju. Cena najtańszego z minivanów – w Dubaju jest to przeważnie Toyouta Previa – rzadko spada poniżej PLN 300 za dzień wynajmu.

W segmencie SUV w Dubaju znaleźć można bardzo duży wybór marek i modeli. Pustynne safari to jedna z największych atrakcji urlopu w Emiratach i wśród pojazdów odpowiednich na tego typu wyprawy (4WD)znajdują się między innymi: Daihatsu Terios, Kia Sportage, Toyota Prado, Hyundai Tucson, Toyota Landruiser i Range Rover Sport. Wynajmując samochód z napędem na cztery koła w Dubaju musimy liczyć się z wydatkiem od około PLN 160 wzwyż, za dzień.

SUV Dubaj

Kia Sportage – tani SUV do wynajęcia na Lotnisku w Dubaju

Wynajem samochodów luksusowych Dubaj
Mówiąc o wynajmie samochodów w Dubaju, nie sposób zapomnieć o segmencie najdroższych aut. W niewielu innych miejscach na świecie zobaczyć można w zwykłym ruchu miejskim tak dużą ilość samochodów z najwyższej (i najdroższej) półki. We flocie super samochodów w Dubaju znajdziemy najbardziej prestiżowe modele świata, w tym: Lamborghini Aventador, Ferrari 458 Italia, Ferrari FF, Maserati Gran Turismo lub McLaren MP-4.

Zobacz relację Polski zamieszkującej w Dubaju z Exotic Cars Festival:

W przypadku tego typu pojazdów, nie ma co jednak liczyć na ulgowe taryfy – ceny są przeważnie zaporowe dla zwykłego śmiertelnika.

Wypożyczalnie samochodów Dubaj
W Dubaju obecna jest większość ogólnie znanych marek rent-a-car, w tym: Hertz, Europcar, Budget, Avis Rent A Car, Thrifty, Enterprise Rent A Car, National i Dollar. Korzystne ceny wynajmu uzyskać można również często w miejscowych wypożyczalniach, takich jak, Tamara Rent A Car, Sanam Rent A Car, Saudi Al Wefaq, White & Black, czy też Diamond Lease.

Najlepsze oferty wynajmu samochodów w Dubaju – rezerwuj przez internet
Internetowe wyszukiwarki ofert rent-a-car, takie jak Cartrawler, pozwalają porównać, w szybki i niekłopotliwy sposób ceny we wszystkich większych wypożyczalniach samochodów działających w Dubaju. Jedno proste wyszukiwanie w Cartrawler oprócz zestawienia cen, przedstawi nam również istotne warunki wynajmu, dotyczące między innymi zasad uzupełniania paliwa, zakresu ubezpieczenia, wysokości wkładu własnego, czy wymagań, co do prawa jazdy. Po wybraniu najbardziej nam odpowiadającej oferty, system Cartrawler przeprowadzi nas przez prosty i całkowicie bezpieczny proces rezerwacji online.

Rent A Car Dubaj - porównaj oferty wynajmu samochodów na Lotnisku w DubajuCzy warto wypożyczyć samochód w Dubaju – wynajem aut w Zjednoczonych Emiratach Arabskich
Artykuły: Czy warto wypożyczyć samochód w Dubaju – wynajem aut w Zjednoczonych Emiratach Arabskich
Tematy: , , , ,
Ostatnia modyfikacja: Tuesday, August 14 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz