Designer Outlet Algarve – zakupy w Portugalii

Wyjazdy turystyczne za granicę niemal zawsze wiążą się z zakupami.

O ile niektórych zadowolą drobne pamiątki, pocztówki, magnesy na lodówkę, czy breloczki, innych zaś typowe regionalne produkty gastronomiczne i trunki, wielu podróżnych, a zwłaszcza pań, lubi przyjrzeć się lokalnym centrom handlowym, w poszukiwaniu marek, których nie znajdą łatwo w miejscu swojego stałego zamieszkania, lub też w nadziei na korzystniejsze ceny.

Algarve Designer Outlet

Nowy outlet w Algarve, południowym rejonie Portugalii.

Idealnym miejscem na takie wypady są oczywiście outlety, czyli skupiska markowych sklepów, wyprzedających swoje produkty po wyjątkowo okazyjnych cenach.

W Portugalii, najbardziej znane outlety – Freeport i Campera – usytuowane są w centralnej części kraju, w okolicach  Lizbony oraz na Północy, w okolicach Porto, gdzie znajduje się Vila do Conde The Style Outlets (więcej o nich, poniżej).

Pod koniec listopada 2017 dołączył do nich również outlet w Algarve, regionie położonym na południu kraju i znanym z przepięknych plaż, doskonałej pogody i świetnie rozwiniętej infrastruktury turystycznej.

Dwa w jednym w Algarve: IKEA i przecenione markowe ubrania
Najnowszy portugalski outlet jest częścią kompleksu handlowego, na który składa się sklep IKEA, centrum handlowe Mar Shopping oraz strefa rekreacyjna. Kompleks położony jest około 12 km na północny wschód of Faro.

Wynajem samochodów Lotnisko Faro

Jeszcze bliżej, w odległości około 5 km, znajduje się miejscowość Almancil.

Film promocyjny Designer Outlet Algarve:

Na powierzchni 13.000 m2 znalazło miejsce ponad 50 marek ze świata mody oraz lifstylowych, udostępniających swoje produkty z upustem rzędu 30 do nawet 70%.

Przedsięwzięcie jest wynikiem współpracy pomiędzy IKEA Centres i grupą Mutschler. Zarządza nim austriacki operator SOS Retail Outlet Shopping.

Estetyka położonego na świeżym powietrzu outletu nawiązuje do tradycyjnej architektury Algarve; dominuje tu biel z elementami słynnych portugalskich ceramicznych kafelków.

Sklepy przypominają domki, zaś przechadzki pomiędzy nimi umilają dekoracyjne drzewka oliwne i pomarańczowe i fontanny. Zadbano o obfitość zacienionych miejsc, w których schronić się można choć na chwilę przed szczególnie intensywnym w tej części  Portugalii słońcem.

Nie jest to pierwszy outlet w Algarve. Zakupy z dużym upustem zrobić można również w Algarve Outlet w Olhao, na wschód od Faro.

Outlety w Lizbonie i Porto
Powierzchnie handlowe typu outlet niemal zawsze położone są poza centrami dużych miast.

W okolicach Lizbony funkcjonują obecnie trzy outlety. Największy z nich, Freeport, mieści się na obrzeżach miejscowości Alcochete, po drugiej stronie Tagu.

Z Lizbony dojazd do niego najłatwiejszy jest mostem Vasco da Gama. W zależności od miejsca w Lizbonie z którego wyruszamy, należ liczyć się z około 40 minutową podróżą. Tyle czasu zajmuje pokonanie około 30 kilometrowej odległości pomiędzy centrum miasta a Alcochete.

Transport w Lizbonie: wynajem aut na lotnisku – porównaj oferty

Nieco dalej, bo około 40 km od Lizbony, tym razem w kierunku północnym, w miejscowości Carregado położony jest outlet Campera.

Najbliżej centrum Lizbony, na przedmieściach miasta, w dzielnicy Odivelas mieści się outlet Strada . Zajmuje on dawne centrum handlowe Odivelas Parque, w związku z czym nie oferuje tak dużego wyboru sklepów jak wspomniane powyżej przybytki; z drugiej strony jednak, oddalony jest o jedynie około 10 km od centrum miasta.

W północnej części Portugalii, markowe produkty w okazyjnych cenach zakupić można w Vila do Conde The Style Outlets, w Modivas, około 25 km na północ od centrum Porto.Designer Outlet Algarve – zakupy w Portugalii
Artykuły: Designer Outlet Algarve – zakupy w Portugalii
Tematy: , , ,
Ostatnia modyfikacja: Wednesday, December 18 2019

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz