Lonely Planet Top 10 najciekawszych miejsc do odwiedzenia w Stanach Zjednoczonych w 2016 roku

Nazywany „Biblią backapersów” i niezwykle opiniotwórczy przewodnik turystyczny Lonely Planet po raz kolejny przedstawił zestawienie najatrakcyjniejszych celów turystycznych do odwiedzenia w Stanach Zjednoczonych.

Na liście sugerowanych destynacji na rok 2016 znajdują się zarówno miasta, jak i całe regiony w USA, przestawia się zaś ona następująco:

  1. Filadelfia, stan Pensylwania
  2. Natchez, stan Mississippi
  3. Park Narodowy Yellowstone, na terenie stanów Montana, Wyoming, Idaho
  4. Birmingham, stan Alabama
  5. Alaska, najbardziej wysunięty na północ stan USA
  6. Somerville, Massachusetts
  7. Północno-zachodnie Arkansas
  8. San Antonio, stan Teksas
  9. Południowy Nowy Meksyk
  10. Milwaukee, stan Wisconsin

Dawna stolica Stanów Zjednoczonych 
Miasto Filadelfia w stanie Pensylwania, jest piątą co do wielkości metropolią Stanów Zjednoczonych i jednocześnie, pierwszą stolicą kraju. Założone w 1682 roku miasto pochwalić się może imponującą spuścizna historyczną, dzięki której zasłużyło sobie, jako jedyne miasto w Stanach Zjednoczonych, na wciągnięcie na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Rok 2016 w Filadelfii obfitował będzie w wydarzenia: oprócz obchodów 40 rocznicy powstania pierwszej części sukcesu kinowego ‘Rocky’, miast podejmować będzie Międzynarodowy Festiwal Sztuki. Dowiedz się więcej na ten temat na stronie PIFA 2016 – Philadelphia International Festival of the Arts (dostępna w języku angielskim)

Natchez, Mississippi – parowce, balony na gorące powietrze i kuchnia Cajun
W 2016 roku wiele będzie się również działo w obchodzącym 300-lecie mieście Natchez, położonym nad rzeką Mississippi, w stanie o tej samej nazwie. Założone przez francuskich kolonizatorów Ameryki Północnej miasto opierało przez długi czas swoja gospodarkę na sprzedaży bawełny produkowanej w otaczających je plantacjach. Po zniesieniu niewolnictwa w wyniku wojny secesyjnej, Natchez rozwinęło działalność portową. Wycieczki zabytkowymi parowcami, pozostają jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Nantchez. W październiku bieżącego roku, w ramach obchodów „urodzin” miasta, spodziewać można się również wyścigów balonów na gorące powietrze.

Ze względu na bliskość stanu Luizjana (rzeka Mississippi stanowi granicę pomiędzy stanami Mississippi i Luizjana), Natchez podlega też silnym wpływom kulturowym sąsiadującego stanu i dostarcza wielu okazji do spróbowania słynnej jednogarnkowej kuchni Cajun, której najlepszym przykładem jest danie Jambalaja.

Yellowstone – urzekająca natura i gejzery
Nieprzypadkowo na liście Lonely Planet znalazł się również Park Yellowstone – w 2016 roku obchodzi on setną rocznicę powstania, w związku z czym, oczekiwać można dodatkowych atrakcji, w tym otwarcia nowych tras, koncertów i innych wydarzeń rozrywkowo-kulturalnych.

Park Yellowstone jest najstarszym na świecie parkiem narodowym; założony został w 1872 roku. Rozpościerając się na terenie trzech stanów –Idaho, Wyoming i Montana – obejmuje on tereny obfitujące w rzadka florę i faunę. Zobaczyć tu można między innymi łosie, niedźwiedzie, mustangi i bizony. Unikalna atrakcja parku Yellowstone są również gejzery.Lonely Planet Top 10 najciekawszych miejsc do odwiedzenia w Stanach Zjednoczonych w 2016 roku
Artykuły: Lonely Planet Top 10 najciekawszych miejsc do odwiedzenia w Stanach Zjednoczonych w 2016 roku
Tematy: , , ,
Ostatnia modyfikacja: Monday, February 22 2016

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz