Los Gigantes – miejscowosć turystyczna i punkt widokowy na Teneryfie

Niewielka miejscowość Los Gigantes na zachodnim wybrzeżu Teneryfy zawdzięcza swoją nazwę ponad 500-metrowej wysokości klifom dzielącym ją od oceanu.

Pełna nazwa tej imponującej formacji skalnej to Ancantilados de Los Gigantes; tak też zwie się położona przy nich osada, choć w powszechnym użyciu jest określenie Los Gigantes, czyli Giganci.

Czytaj również: Tani wynajem samochodów Teneryfa Południowa, Lotnisko

Zapierające dech w piersiach widoki gwarantowane zarówno ze szczytu klifu, jak i u jego podnóża przyczyniły się do rozwoju turystyki w tej, skąd inąd, niewielkiej i spokojnej miejscowości. Sprzyja mu również fakt iż w jej sąsiedztwie mieści się urokliwa plaża o czarnym, wulkanicznym piasku.

Takich widoków oczekiwać można w Los Gigantes:

Niewielkie rozmiary miejscowości nadają jej bardzo kameralny charakter, odmienny od wielu innych, popularnych miejscowości na Teneryfie. Znaleźć tu można tylko kilka hoteli. Dla wielu turystów Los Gigantes to tylko przystanek podczas zwiedzania zachodniej części wyspy. Tych, którzy są tu nawet tylko przejazdem, oprócz klifów i plaży, zainteresuje z pewnością także marina oraz centralna część miasteczka, obfitująca w restauracje i kafejki.

Nieopodal, odwiedzić jest warto także miejscowości Puerto de Santiago i La Arena.

Los Gigantes z lotu ptaka:

Miasteczko liczy sobie około 9 tysięcy stałych mieszkańców. Jego populacja nie zwiększa się jedynie nieznacznie w sezonie letnim. Po pierwsze na wspomniana już ograniczoną ofertę hoteli, po drugie zaś, z racji tego iż wielu turystów zwabionych urodą klifów, udaje się do nich bezpośrednio, miasteczko zaś omija.

Odległość do Playa de las Americas / Costa Adeje wynosi około 28 km, czyli 30 minut samochodem. 45 minut, do godziny, potrzeba na pokonanie 58 kilometrowej odległości z Los Gigantes na Lotnisko Reina Sofia – Teneryfa Południowa.

Znajdź więcej informacji na temat Los Gigantes w przewodniku po Teneryfie portalu Hello Canaries.

Wczasy w Los Gigantes
Pakiety turystyczne w Los Gigantes na Teneryfie znajdują się w ofercie wielu znanych biur podróży i portali turystycznych w tym TUI,  Dream Tours, czy Travel Planet.

Obserwacja delfinów, jedna z atrakcji Teneryfy:

Jedną z okolicznych atrakcji jest obserwacja delfinów, a przy odrobinie szczęścia nawet wielorybów grindwali, zwanych również wielorybami-pilotami.

Los Gigantes to także idealne miejsce, aby nacieszyć oczy spektakularnymi zachodami słońca na Teneryfie.

Artykuł powiązany: Najlepsze plaże TeneryfyLos Gigantes – miejscowosć turystyczna i punkt widokowy na Teneryfie
Artykuły: Los Gigantes – miejscowosć turystyczna i punkt widokowy na Teneryfie
Tematy:
Ostatnia modyfikacja: Monday, May 27 2019

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz