Lotnisko Teneryfa Sur – loty z Polski na Teneryfę

Wyspy Kanaryjskie cieszą się nieustającą popularnością, jako cel wakacyjnych wypraw dla turystów z Polski. Zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym, kiedy to oferują doskonałą alternatywę dla szaroburej pogody w kraju; piaszczyste, wysadzane palmami plaże i, nawet zimą, słoneczną pogodę dzieli od Polski jedynie około 5-godzinny lot.

Czytaj również: Pogoda na Teneryfie

Wybór połączeń na Wyspy Kanaryjskie jest coraz większy, zarówno dla operatorów turystycznych (czartery), jak i dla klientów indywidualnych. Teneryfa, największa z wysp archipelagu, posiada szczególnie rozwiniętą ofertę tras z i do Polski.

Teneryfa posiada dwa lotniska: Teneryfa Norte, czyli 'Teneryfa Północ' i Teneryfa Sur 'Teneryfa Południe'. Podczas, gdy lotnisko północne wyspy wyspecjalizowało się w połączeniach krajowych (z kontynentalnej Hiszpanii oraz innych wysp archipelagu), lotnisko południowe przyjmuje przeważającą część połączeń zagranicznych. To na nim właśnie wylądują podróżni z Polski.

Wynajem samochodów Teneryfa Sur, Lotnisko - porównaj oferty

Lotnisko Teneryfa Sur/Teneryfa Południe - TFS, znane również pod dawna nazwą 'Reina Sofia' jest, po Lotnisku Gran Canaria, pierwszym, co do liczby odprawianych pasażerów portem lotniczym na Wyspach Kanaryjskich. Korzysta z niego rocznie ponad 10 milionów podróżnych oraz ponad 50 przewoźników, regularnych i czarterowych.

Pomimo, iż ruch lotniczy na Teneryfie zdominowany jest przez turystów z Wielkiej Brytanii, a Polska plasuje się dopiero na 11 pozycji krajów, z których najwięcej osób korzysta z Lotniska Teneryfa Sur, znamienny jest gwałtowny, bo aż niemal 53% wzrost przewozu pasażerskiego z Polski.

Jak nazwa wskazuje, lotnisko położone jest w południowej części Teneryfy, w sąsiedztwie najpopularniejszych ośrodków wypoczynkowych na wyspie, w tym Los Cristianos, Playa de las Americas, czy też odcinka wybrzeża znanego, jako Costa Adeje.

Tanie loty na Teneryfę
O ile przez długi czas ruch lotniczy na Wyspach Kanaryjskich sprowadzał się do połączeń czarterowych oraz ograniczonego wyboru połączeń zwykłych, głównie krajowych, obecnie coraz pewniej czują się na tym rynku linie niskokosztowe.

Ryanair jest niewątpliwie największym przewoźnikiem na Teneryfie Południowej, obsługując ponad 20% całego ruchu lotniczego na lotnisku. Pośród innych przewoźników low-cost na Lotnisku Teneryfa Sur znajdują się Easyjet, Norwegian i Wizzair. Tanie loty z Polski na Teneryfę oferuje Ryanair na trasach z Krakowa, Wrocławia i Modlina, oraz Wizzair, z Katowic.

Ponadto, niedrogo udac się na Teneryfę można również liniami czarterowymi, które często zabiegają o maksymalne wypełnienie samolotów wysprzedając nadmiar miejsc klientów indywidualnym.

Czartery z Polski na Teneryfę dostępne są, między innymi, w Enter Air (z Katowic, Poznania i Warszawy-Chopin), Small Planet Airlines (z Gdańska i Katowic), Travel Service (z Gdańska, Katowic i Warszawy) i Smart Wings z Warszawy Chopin.

Czytaj również: Zwiedzanie Teneryfy – wynajętym samochodem, taksówką, czy środkami transportu publicznego?

Teneryfa – nie tylko plaża
Kojarzona głownie z wypoczynkiem na plaży oraz sportami wodnymi Teneryfa ma do zaoferowania o wiele więcej, zwłaszcza dla wczasowiczów ceniących sobie aktywny wypoczynek.

Górzysty interior wyspy to doskonałe miejsce na piesze wędrówki i trekking w przepięknej scenerii. Park narodowy Teide, wraz z górującym nad całą wyspą wulkanem o tej samej nazwie, wpisany na listę dziedzictwa światowego UNESCO to obowiązkowy przystanek na trasie każdej wycieczki po Teneryfie.

Utrzymująca się przez znaczną część roku na szczycie wulkanu pokrywa śnieżna pozwala na uprawiania sportów zimowych. Nie ma mowy oczywiście o warunkach porównywalnych do typowych ośrodków narciarskich, jednak fakt, iż teoretycznie, na przestrzeni jednego dnia można wygrzewać się w słońcu na plaży oraz jeździć na desce snowbordowej obrazuje różnorodnośc oferty turystycznej Teneryfy.

Teneryfa posiada też wiele tras rowerowych; istnieje tu również wiele okazji do jazdy konnej, jak również do gry w golfa.

W okolicy Lotniska Teneryfa Sur położonych jest aż pięć pól golfowych, w tym światowej klasy, w tym Golf Las Americas, Golf Costa Adeje i Golf del Sur. Wyświetl mapę pól golfowych na TeneryfieLotnisko Teneryfa Sur – loty z Polski na Teneryfę
Artykuły: Lotnisko Teneryfa Sur – loty z Polski na Teneryfę
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Tuesday, May 15 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz