Malaga – imprezy, wydarzenia kulturalne, koncerty w 2016

Wynajem samochodów Malaga, Lotnisko - porównaj oferty rent-a-car

Stolica hiszpańskiego wybrzeża Costa del Sol, Malaga, ma do zaoferowania odwiedzającym ją turystom niezwykle bogaty kalendarz wydarzeń i imprez odbywających się przez cały rok. Urozmaicą one pobyt w tym czarującym zakątku Europy o każdej porze roku, niezależnie od pogody.

Karnawał w Maladze
Połowa stycznia – 9 lutego 2016

Jeden z najbardziej ożywionych i radosnych momentów w życiu kulturalnym Malagi jest karnawał, mający miejsce na przełomie stycznia i lutego. Przez niemal 4 tygodnie ulice Malagi wypełniają barwne parady kostiumowe, muzyka i świąteczny nastrój. Zabawy karnawałowe odbywają się zarówno w miejscach publicznych – na świeżym powietrzu i w salach widowiskowych i koncertowych malagi, jak i w domach prywatnych.

Karnawał w Maladze zaczyna się tradycyjne w połowie stycznia i trwa do końca pierwszego tygodnia lutego, kiedy to znajduje kulminacje w rytualnym Pogrzebie Sardynki (Entierro del Boquerón). Pokaźnych rozmiarów makieta sardynki "paraduje" z Plaza de Constituición na plażę La Malagueta, gdzie, ku wielkiej uciesze obserwującego tłumu jest podpalana.

Świąteczna atmosfera odczuwana jest w Maladze już od początku stycznia, kiedy to w ramach przygotowań do Karnawału organizowane są konkursy na najlepszą orkiestrę uliczną (tzw. Preliminares).

Weekend Beach Festival Torre del Mar, Malaga 2016
6-7-8-9 lipca 2016

Torre del Mar, ok 38 km na wschód od Malagi gościć będzie w 2016 roku trzecią edycje festiwalu muzycznego Weekend Beach Festival. Wiz Khalifa i Alpha Blondy & The Solar System to tylko niektóre z międzynarodowych gwiazd, które zapowiedziały uczestnictwo w tym wydarzeniu. Aktualny program festiwalu dostępny jest na oficjalnej stronie (w języku hiszpańskim).

Kiermasz Santo Domingo de Guzman, Costa del Sol
1-7 sierpnia 2016

Pierwszy tydzień sierpnia to zawsze ciekawy czas we wsi Benalauría, połózonej około 120 km (odległość drogowa) na zachód od Malagi. Wszyscy niemal mieszkańcy wioski biorą udział w historycznej rekonstrukcji walk pomiędzy chrześcijanami i Maurami w średniowieczu. W ramach kiermaszu organizowane są przedstawienia teatralne, koncerty i parady w kostiumach z epoki. Obejrzeć też można pokazy jazdy konnej i zaopatrzyć się w pamiątki i rękodzieła.

Feria de Malaga
13-20 sierpień 2016

W połowie sierpnia życie Malagi podporządkowuje się w całości jednemu wydarzeniu: festiwalowi Feria de Malaga, który celebruje rekonkwistę miasta przez Królów Katolickich w 1487 roku, po niemal 8 wiekach dominacji muzułmańskiej.

Trudno jest wymienić wszystkie atrakcje związane z tym wydarzeniem, uwagę zwracają na pewno jednak pokazy ogni sztucznych, parady kostiumowe, koncerty flamenco i słynne tańce sevillana, nie wspominając od straganach ulicznych, na których spróbować można lokalnych przysmaków oraz obowiązkowego trunku fino, czyli dosyć mocnego sherry.

Kiermasz w Maladze przyciąga corocznie ponad 2 miliony gości, zarówno z Hiszpanii, jak i zza granicy. Często zmagać się muszą oni z ekstremalnie wysokimi temperaturami: sierpień jest najgorętszym miesiącem na Costa del Sol i temperatury w ciągu dnia nierzadko przekraczają tu 40 stopni Celsjusza.

Festiwal San Sebastian, Malaga
1-14 sierpnia 2016

Na początku sierpnia wiele gmin prowincji Malaga obchodzi uroczystości dedykowane swoim patronom. Święty Sebastian, czyli San Sebastian, wspominany jest podczas obchodów między innymi w Benarraba, Farajan i Algarrobo. Wiążą się z nimi zazwyczaj procesje religijne za dnia i uroczystości uliczne po zachodzie słońca.

Malaga Encounters with Art – Genalguacil
1-15 sierpnia 2016

Malaga Encounters with Art, czyli Spotkania ze Sztuką, to prawdziwa gratka dla miłośników sztuki współczesnej. Przez dwa tygodnie w sierpniu miejscowość Genalguacil gości artystów, warsztaty, wystawy i instalacje. Artystów zachęca się do pozostawienia swoich dzieł w Genalguacil, dzięki czemu wizya w tym miasteczku, nawet poza okresem trwania festiwalu, okazać może się nie lada przeżyciem artystycznym

Fiesta Mayor de Los Verdiales Malaga
28 grudnia 2016

28 grudnia wiele miasteczek i miejscowości w prowincji Malagi obchodzi uroczystości folklorystyczne zwane Los Verdiales. Składa się na nie tradycyjny tańce, które, zdaniem wielu, dały początek słynnemu hiszpańskiemu fandango. Taniec wykonywany jest do muzyki granej przez grupy folklorystyczne, tzw. Panda de Verdiales.

Najsłynniejsze bodajże obchody Los Verdiales mają miejsce w dzielnicy Malagi Puerto de la Torre. Organizowana tu Fiesta Mayot de los Verdiales jest jednym z najbarwniejszych przejawów folkloru Malageños.Malaga – imprezy, wydarzenia kulturalne, koncerty w 2016
Artykuły: Malaga – imprezy, wydarzenia kulturalne, koncerty w 2016
Tematy: , , , ,
Ostatnia modyfikacja: Monday, February 08 2016

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz