Nicea i Lazurowe Wybrzeże – kalendarz wydarzeń kulturalnych

Wynajem samochodów Nicea, Lotnisko - porównaj oferty

Popularność turystyczna Lazurowego Wybrzeża, zwanego też Francuską Riwierą, nie opiera się jedynie na typowo letnich atrakcjach - plaży, morzu i doskonałej pogodzie. Również poza sezonem letnim, Côte d'Azur, a zwłaszcza jego stolicą, Nicea, mają do zaoferowania mają do zaoferowania odwiedzającym je turystom szeroki wachlarz imprez, wydarzeń kulturalnych i sportowych, koncertów i festiwali, które umilą pobyt na Południu Francji, niezależnie od pogody.

Karnawał w Nicei
Karnawał Nicejski jest niewątpliwie najbarwniejszym wydarzeniem na Francuskiej Riwierze na przestrzeni roku, jak również jednym z najhuczniej celebrowanych karnawałów na świecie, porównywalnym z obchodami w Rio de Janeiro i Wenecji. Dwa tygodnie poprzedzające katolicki okres postu wypełnione są w Nicei barwnymi paradami, muzyką, tańcem i biesiadami. Spodziewaj się ekstrawaganckich kostiumów, fajerwerków i niezapomnianej zabawy za dnia i po zmroku.

Parada kwiatów w Nicei:

Szczegółowa informacje na temat Karnawału w Nicei znajdziesz na oficjalnej stronie imprezy.

Pain, Amour et Chocolate – Antibes
Cieszący się rosnącą popularnością festiwal typu foodie nie zawiedzie z pewnością nie tylko wielbicieli cukru i węglowodanów.  Przyciągający między innymi restauratorów, cukierników i kucharzy festiwal kusi również wyśmienitymi winami, serami i innymi lokalnymi smakołykami.

Lemon Festival Menton
La Fête du Citron, czyli Święto Cytryny obchodzone corocznie w Menton, miasteczku połóżonym około 25 km na wschód of Nicei, rośnie do rangi jednego z najbardziej ekstrawaganckich wydarzeń na Francuskiej Riwierze. Ponad 100 ton cytrusów wykorzystywanych do przygotowania dekoracji, zainspirowana cytrusami gastronomia, niezwykłe gigantyczne figury biorące udział w paradach oraz liczna gości przekraczająca 160 tysięcy sprawiają, iż Święto Cytryny w Menton jest prawdziwie niepowtarzalnym przeżyciem.

Święto Fiołków – Tourrettes Sur Loup
Przez dwa dni w lutym urokliwa wioska Tourrettes Sur Loup, ok. 20 km na zachód od Nicei, wypełnia się zapachem i barwami górskich kwiatów. Poprze kwiatowe dekoracje Festiwal Fiołków celebruje nadchodzącą wiosnę  oraz budzącą się do życia naturę. Do obchodów zalicza się procesja oraz "bitwa kwiatów" do udziału w której zachęcani są wszyscy uczestnicy i goście festiwalu.

Festiwal Filmowy w Cannes
Jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń światowego przemysłu kinematograficznego – Festiwal Filmowy w Cannes – doczeka się w 2016 roku 69 już edycji. Ta niezwykle eleganckie impreza ściąga do Canne osoby zawodowo związane z przemysłem filmowym, dziennikarzy z całego świata, jak również fanów kina liczących na zdjęcie z czerwonego dywanu, lub autograf ulubionej gwiazdy.

Dowiedz się więcej na temat Festiwalu Filmowego w Cannes.

Ironman Nice
Uznawany za jedne z najtrudniejszych zawodów sportowych triathlon Ironman zagościł już na dobre w Nicei. Lazurowe Wybrzeże oferuje idealne warunki dla tej niezwykle wymagającej próby, na którą składa się 3.86 km wyścig pływacki, 180,2 km trasa kolarska oraz 42,195 km bieg. Wielu uczestników Ironman Nicea podkreśla szczególny charakter trasy wyścigu rowerowego przebiegającej wśród alpejskich wzgórz.

Ironman Nice – rejestracja i informacje szczegółowe

Dzień Bastylii, Nicea
Obchody Dnia Bastylii, upamiętniające początek Rewolucji Francuskiej, organizowane rokrocznie 14 lipca na terenie całej Francji nie mogłyby pozostać bez echa na Riwierze. Dzień Bastylii świętowany jest na wiele sposobów: rekonstrukcję wydarzeń historycznych, parady, wiece I pokazy sztucznych ogni. W Nicei nadmorka aleja Promenade des Anglais jest główna sceną  obchodów Dnia Bastylii.

French Riviera Marathon
Znany jako Marathon des Alpes-Maritimes, 42 kilometrowy bieg pomiędzy Niceą i Cannes zalicza się do najważniejszych wydarzeń sportowych na Lazurowym Wybrzeżu. Wiodąca wzdłuż linii morza trasa biegu jest niezwykle malownicza, zapewniając widok turkusowych wód Morza Śródziemnego i jednocześnie, pokrytych śniegiem szczytów alpejskich.

Znajdź więcej informacji na temat Maratonu na Lazurowym Wybrzeżu.Nicea i Lazurowe Wybrzeże – kalendarz wydarzeń kulturalnych
Artykuły: Nicea i Lazurowe Wybrzeże – kalendarz wydarzeń kulturalnych
Tematy: , , , , ,
Ostatnia modyfikacja: Thursday, May 24 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz