Plaże w Barcelonie

Stolica Katalonii, Barcelona, oferuje niezwykle szeroki wachlarz atrakcji ponad 8 milionom odwiedzających ja corocznie turystów.

Wynajem samochodów na Lotnisku Barcelona El Prat (BCN) - porównaj oferty

Pomimo iż Barcelona, dzięki unikalnej architekturze i wielu monumentom autorstwa Antoniego Gaudiego, uznawana jest powszechnie za destynację kulturalną, doskonały klimat i piękna linia wybrzeża sprawiają, iż relaks na plaży jest tu stałym elementem życia codziennego, zarówno dla turystów, jak i miejscowych.

Podczas gdy dla tych pierwszych Barcelona jest często bazą do zwiedzania wybrzeża południowej Hiszpanii, a zwłaszcza Costa Brava i Costa Dorada, dalekie wyprawy wcale nie są niezbędne aby nacieszyć się morzem; w zasięgu zaledwie krótkiego spaceru z centrum Barcelony znajduje się spory wybór plaż miejskich.

Dowiedz się więcej na temat atrakcji Barcelony.

Wszystkie plaże Barcelony posiadają certyfikat Błękitnej Fagi (Blue Flag) za pełnienie wysokich standardów jeśli chodzi o czystość wody i bezpieczeństwo. Większość oferuje również doskonałą infrastrukturę: prysznice, toalety, szafki na bagaż oraz ułatwienia dla osób niepełnosprawnych. Na każdej z miejskich plaż Barcelony urzęduje ratownik: bez problemu można tu również zjeść posiłek, czy lekką przekąskę.

Barceloneta
Jedna z największych, a dzięki centralnemu usytuowaniu, również najpopularniejszych plaż Barcelony, Barceloneta, zachwyci wczasowiczów i turystów ogromnym wyborem dostępnych u atrakcji i rozrywek.

Plaża posiada wydzieloną strefę do uprawiania sportów: siatkówki plażowej, tenisa, ping-ponga i fintessu. Do innych udogodnień zaliczają się: plac zabaw dla dzieci, parking dla rowerów, punkt informacji turystycznej, wynajem leżaków i parasoli słonecznych, itp.

Plaże jest bardzo przystępna dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Widzowie kanału Discovery Channel uznali Barcelonetę za trzecią najlepszą plaże miejska na świecie.

Do wad zaliczyć należy fakt, iż jako plaża położona najbliżej centrum miasta latem Barceloneta bywa ogromnie zatłoczona, co z pewnością zniechęcić może niektórych odwiedzających.

Dojazd komunikacja miejska: autobusy 10, 14, 16, 17, 36, 39, 40, 45, 51, 59 i 64; metro linia żółta L4, przystanek Barceloneta / Ciutadella.

La Mar Bella
O wiele spokojniejsza jest  położona we wschodniej części wybrzeża Barcelony plaża La Mar Bella. Jako że dzieje się tu zdecydowanie mniej, niż na popularnej Bacelonecie, plażowiczów jest również mniej. Zwolennicy równomiernej opalenizny znajda tu wydzieloną część dla nudystów.

Dojazd komunikacja miejska: autobusy 36, 71 i 141; metro linia żółta L4, przystanek Selva del Mar.

La Nova Mar Bella
Równie spokojna plaża La Nova Mar Bella mieści się na wschód Mar Bella. Obydwie plaże dzieli betonowy falochron.

Plaże Barcelony z loty ptaka:

Bogatell
Plaża Bogatell zagospodarowana została z okazji igrzysk olimpijskich w 1992, z czego wynika jej nowoczesny charakter. Szeroki deptak rozciągający się wzdłuż plaży zapewnia idealne warunki do joggingu, jazdy na rolkach lub na rowerze. Plaża posiada również strefę sportową ze stołami do ping-ponga i boiskiem do siatkówki plażowej. Dwa falochrony dzielące ja od sąsiednich plaż sprawiają, iż wody Bogatell są wyjątkowo spokojne.

Dojazd komunikacja miejska: autobusy 36, 41, 92 i 141; metro linia żółta L4, przystanek Poblenou / Llacuna / Bogatell

Nova Icária
Położona centralnie na wybrzeżu Barcelony plaża La Nova Icaria oferuje wiele opcji aktywnego wypoczynku, w związku z czym cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży. Oprócz rozbudowanej strefy sportowej (tenis stołowy, siatkówka) Nova Icaria to również szeroki wybór restauracji, kawiarni i barów, tętniących życiem za dnia, jak i po zmroku. Podobnie, jak w przypadku sąsiedniej plaży Bogatell, ograniczone falochronami kąpielisko Nova Icaria jest doskonałym wyborem dla wczasowiczów z dziećmi. Plaża jest również przyjazna wózkom dziecięcym i inwalidzkim.

Dojazd komunikacja miejska: autobusy 6, 10, 36, 41, 92 & 141; metro linia żółta L4, przystanek Ciutadella / Bogatell

Parc del Forum / Banys Forum
Nabrzeżną część parku miejskiego Parc del Forum uznać można za plażę, choć nie ma na niej piasku, a jedynie betonowe nabrzeże . Szeroki i płytki akwen wydzielony przez betonową konstrukcję idealnie nadaje się do pływania.

Dojazd komunikacja miejska: autobusy 7, 36, 43 i 141; metro linia żółta L4 Maresme / Forum

Llevant
Plaża o stosunkowo nowej, zainaugurowanej w 2006 roku infrastrukturze, jest najbardziej wysunięta na wschód z plaż Barcelony. Powstała ona na terenach odzyskanych po wyburzeniu falochronu Prim. Plaża Llevant oferuje nieco mniej udogodnień, w porównaniu do innych plaż Barcelony, skorzystać tu można jednak z toalet i pryszniców oraz wynająć leżaki i parasole przeciwsłoneczne.

Dojazd komunikacja miejska: autobusy 7, 36, 41 and 141; metro linia żółta L4 Selva de Mar / Marsme/Forum.

Somorrostro
Uznawana początkowo za część Barcelonety plaża Somorrostro zyskała nową tożsamość w 2010 roku, kiedy to nadano jej osobna nazwę, na cześć biednej dzielnicy Barcelony słynącej z kultury flamenco. Z Somorrostro wywodzi się znana katalońska tancerka flamenco, Carmen Amaya.

Jedna z ikon architektonicznych Barcelony, rzeźba Golden Fish (Złota Ryba) autorstwa Franka Gehry, jak również słynne kluby Catwalk i Opium znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie plaży Somorrostro.

Dojazd komunikacja miejska: autobusy 36, V21, V27; metro linia żółta L4 Ciutadella i Villa Olimpica

Sant Sebastià / Sant Miquel
Wysunięta najbardziej na zachód plaże Barcelony, Sant Sebastià (lub Sant Sebastian) i Sant Miquel zlewają się ze sobą tworząc wspólnie nabrzeże dzielnicy Port Vell.

Sant Sebastian jest jedna z najstarszych plaż Barcelony; chętnie odwiedzają ją mieszkańcy miasta. Plaża posiada punkt informacyjny, prysznice i toalety, punkt Czerwonego Krzyża, strefę sportową i parking rowerowy.

Słynny Hotel W, przypominający kształtem gigantyczny żagiel usytuowany jest przy plaży San Sebastian.

Dojazd komunikacja miejska: autobusy 14, 16, 17, 39, 40, 45, 51, 57, 59, 64 and 157; metro linia żółta L4 Barceloneta.

Castelldefels
Choć oddalona o około 25 km od centrum Barcelony (w kierunku wschodnim), plaża Castelldefels zdecydowanie warta jest uwagi. Dzięki pokaźnym rozmiarom, nawet w sezonie letnim rzadko spotkać można tu tłumy. Łagodnie opadające dno morskie oraz spokojne wody zachęcają do beztroskiego pluskania się w Morzu Śródziemnym.

Najprostszym sposobem dostania się tu z Barcelony jest kolejka podmiejska z Barcelony; przystanek Platja de Castelldefels od plaży dzieli zaledwie 3-minutowy spacer.

Czytaj również: Co jest tanie w Hiszpanii?Plaże w Barcelonie
Artykuły: Plaże w Barcelonie
Tematy: , , , ,
Ostatnia modyfikacja: Saturday, May 14 2022

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz