Połączenie Ryanair Modlin–Sewilla – tanie loty na Południe Hiszpanii

Południowe wybrzeże Hiszpanii cieszy się popularnością wśród turystów z Polski od dawna.

Zobacz również: Wynajem samochodów Sewilla, Lotnisko

Oprócz pięknych plaż przyciąga nas również bogactwo kulturowe i fascynująca wielowiekowa historia obecna nawet w niewielkich miasteczkach, nie wspominając o emblematycznych destynacjach jak Barcelona, Walencja czy Malaga.

Sewilla, Alkazar
Wiele miast południowej Hiszpanii urzeka niepowtarzalna architekturą o wpływach mauretańskich. Powyżej, pałac Alkazar w Sewilli, utrzymany w stylu mudejar. 

Dobrze rozwinięta infrastruktura drogowa na Południu Hiszpanii ułatwia zwiedzanie również miejscowości oddalonych od linii wybrzeża, a oferujących unikalne atrakcje historyczne. Nawet jeśli naszym główny celem podczas pobyty w Hiszpanii jest wypoczynek na plaży, warto jest poświęcić dzień na wycieczkę do miast takich jak Cordoba, Granada czy Sevilla. Do tego ostatniego udać się można również bezpośrednio z Polski, dzięki bezpośredniemu połączeniu oferowanemu przez przewoźnika low-cost Ryanair z Lotniska Modlin.

Trasa Modlin – Sewilla: rozkład lotów
Loty Ryanair z Modlina do Sewilli odbywają się dwa razy w tygodniu, we wtorki i soboty. We wtorki samoloty startują z Modlina o godzinie 14, w soboty, o 14.15. Lot trwa około 3 godzin i 50 minut. Na trasie powrotnej, wylot z Sewilli ma miejsce o godzinie 18.30 we wtorki i 18:45 w soboty (stan na pocztek 2019 roku; roku dni i godziny wylotów mogą ulec zmianie).

Wynajem samochodów Modlin - porównaj oferty rent-a-car

Atrakcje Sewilli
Pomimo iż stolica Andaluzji, położona w odległości około 100 km od wybrzeża (na wysokości miasta Huelva) oraz 200 km od Malagi, nie ma do zaoferowania plaży, atrakcji jest tu bez liku; zarówno dla osób uprawiających turystykę kulturalna, jak i dla rodzin z dziećmi. W Sewilli mieści się jeden z największych parków rozrywki w Europie, Isla Magica:

Silnie naznaczone przez burzliwa historię, ma do zaoferowania fascynujące zabytki, wiele z których znalazło miejsce na liście Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Pomiędzy VII i XIII wiekiem, Sewilla, podobnie jak większość Półwyspu Iberyjskiego, zdominowana była przez Maurów, których kultura na trwałe wpisała się w architekturę miasta: mauretańskie elementy zachowane były nawet po Konkwiście. 

W VV i XVI wieku Sewilla przeżyła okres swojego największego rozwoju dzięki zwiększonym wpływom z handlu zamorskiego; jako główny port przeładunkowy kontynentu, miasto pobierało opłaty od każdego ładunku przybywającego z kolonii w Amerykach Południowej i Centralnej, co umożliwiło gwałtowna rozbudowę. W XVI wieku Sewilla była jednym z największych miast Europy oraz siedzibą jednego z najstarszych uniwersytetów europejskich.

Dopiero epidemia dżumy w XVII wieku oraz zamulenie koryta rzeki Gwadalkiwir, na której położony jest port Sewilli zastopowały gwałtowny rozwój miasta.

Dzisiaj, jego historyczna część nadal przypomina jednak o minionej glorii. Do najpopularniejszych zabytków Sewilli zaliczają się: pałac królewski Alkazar, utrzymany w stylu mudejar, Katedra Najświętszej Maryi Panny, Złota Wieża obronna, budynek giełdy oraz arena walk byków.

Znajdź więcej praktycznych informacji na oficjalnym portalu turystycznym Sewilli.

Sewillę potraktować można również jako bazę do zwiedzania południowo zachodniej Hiszpanii. W zasięgu półtoragodzinnej podróży samochodem z tego miasta znajdują się między innymi: Kordoba, Kadyks, Huelva czy Gibraltar.Połączenie Ryanair  Modlin–Sewilla – tanie loty na Południe Hiszpanii
Artykuły: Połączenie Ryanair Modlin–Sewilla – tanie loty na Południe Hiszpanii
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Friday, January 04 2019

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz