Połączenie Ryanair Modlin–Sewilla – tanie loty na Południe Hiszpanii

Południowe wybrzeże Hiszpanii cieszy się popularnością wśród turystów z Polski od dawna. Oprócz pięknych plaż przyciąga nas również bogactwo kulturowe i fascynująca wielowiekowa historia obecna nawet w niewielkich miasteczkach, nie wspominając o emblematycznych destynacjach jak Barcelona, Walencja czy Malaga.

Sewilla, Alkazar
Wiele miast południowej Hiszpanii urzeka niepowtarzalna architekturą o wpływach mauretańskich. Powyżej, pałac Alkazar w Sewilli, utrzymany w stylu mudejar. 

Dobrze rozwinięta infrastruktura drogowa na Południu Hiszpanii ułatwia zwiedzanie również miejscowości oddalonych od linii wybrzeża, a oferujących unikalne atrakcje historyczne. Nawet jeśli naszym główny celem podczas pobyty w Hiszpanii jest wypoczynek na plaży, warto jest poświęcić dzień na wycieczkę do miast takich jak  Cordoba, Granada czy Sevilla. Do tego ostatniego udać się można również bezpośrednio z Polski, dzięki bezpośredniemu połączeniu oferowanemu przez przewoźnika low-cost Ryanair z Lotniska Modlin.

Trasa Modlin – Sewilla: rozkład lotów
Loty Ryanair z Modlina do Sewilli odbywają się dwa razy w tygodniu, we wtorki i soboty. W obydwa dni samoloty startują z Modlina o godzinie 14. Lot trwa około 3 godzin i 50 minut. Na trasie powrotnej, wylot z Sewilli ma miejsce o godzinie 18.30 (stan na koniec 2017; roku dni i godziny wylotów mogą ulec zmianie).

Wynajem samochodów Modlin - porównaj oferty rent-a-car

Atrakcje Sewilli
Pomimo iż stolica Andaluzji, położona w odległości około 100 km od wybrzeża (na wysokości miasta Huelva) oraz 200 km od Malagi, nie ma do zaoferowania plaży, atrakcji jest tu bez liku; zarówno dla osób uprawiających turystykę kulturalna, jak i dla rodzin z dziećmi. W Sewilli mieści się jeden z największych parków rozrywki w Europie, Isla Magica:

Silnie naznaczone przez burzliwa historię, ma do zaoferowania fascynujące zabytki, wiele z których znalazło miejsce na liście Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Pomiędzy VII i XIII wiekiem, Sewilla, podobnie jak większość Półwyspu Iberyjskiego, zdominowana była przez Maurów, których kultura na trwałe wpisała się w architekturę miasta: mauretańskie elementy zachowane były nawet po Konkwiście. 

W VV i XVI wieku Sewilla przeżyła okres swojego największego rozwoju dzięki zwiększonym wpływom z handlu zamorskiego; jako główny port przeładunkowy kontynentu, miasto pobierało opłaty od każdego ładunku przybywającego z kolonii w Amerykach Południowej i Centralnej, co umożliwiło gwałtowna rozbudowę. W XVI wieku Sewilla była jednym z największych miast Europy oraz siedzibą jednego z najstarszych uniwersytetów europejskich.

Dopiero epidemia dżumy w XVII wieku oraz zamulenie koryta rzeki Gwadalkiwir, na której położony jest port Sewilli zastopowały gwałtowny rozwój miasta.

Dzisiaj, jego historyczna część nadal przypomina jednak o minionej glorii. Do najpopularniejszych zabytków Sewilli zaliczają się: pałac królewski Alkazar, utrzymany w stylu mudejar, Katedra Najświętszej Maryi Panny, Złota Wieża obronna, budynek giełdy oraz arena walk byków.

Zobacz również: Wynajem samochodów Sewilla, Lotnisko


Połączenie Ryanair  Modlin–Sewilla – tanie loty na Południe Hiszpanii
Artykuły: Połączenie Ryanair Modlin–Sewilla – tanie loty na Południe Hiszpanii
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Monday, November 27 2017

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz