Portugalia tanio – loty low-cost i tani wynajem samochodów Lotnisko Lizbona

Tanie wypożyczalnie samochodów Lizbona Lotnisko - porównaj ceny

Usytuowana "na krańcu Europy" Portugalia, pomimo sporej odległości dzielącej ją od naszego kraju, cieszy się rosnąca popularnością wśród polskich turystów. Portugalia zachwyca nie tylko słoneczną pogodą i pięknymi plażami; doceniane jest też jej przebogate dziedzictwo kulturowe, gastronomia, gościnność oraz, co szczególnie ważne, przystępność cen, zwłaszcza w stosunku do sąsiedniej Hiszpanii.

 Łagodny klimat sprawia, iż Portugalię zwiedzać można praktycznie przez cały rok. Coraz więcej turystów z Polski przekonuje się, iż słońcem, cudownymi krajobrazami i fascynującą kulturą można cieszyć się w Portugalii również, wiosną, jesienią, a przy odrobinie szczęścia, nawet zimą. Niekwestionowaną zaletą urlopu w Portugalii poza ścisłym sezonem turystycznym są niejednokrotnie bardzo przystępne ceny. Poznaj średnie temperatury roczne w Lizbonie.

Fiat 500 tani wynajem samochodu Portugalia

Fiat 500 (tu w wersji 5-drzwiowej, Fiat 500 L) znaleźć można często we flocie wypożyczalni samochodów na Lotnisku w Lizbonie, w tym w Europcar, Avis Rent A Car i Hertz Lizbona.

Lizbona – tanie loty Ryanir i Wizzair
Stolica Portugalii na stałe zagościła już w ofercie wiodących przewoźników low-cost w Polsce: Ryanair i Wizzair. Irlandzkie linie niskokosztowe oferują połączenia do Lizbony z Modlina oraz Wrocławia. Węgierski Wizzair, z kolei, lata do Lizbony z Warszawy-Chopin i Katowic.

Alternatywą dla połączeń low-cost jest operowana przez portugalskiego przewoźnika narodowego TAP Portugal trasa Warszawa-Chopin – Lizbona. W szczycie sezonu oferta TAP bywa często zbliżona cenowo do oferty (niekoniecznie) tanich linii. Poza sezonem jednak, kiedy to loty low-cost do Lizbony dostępne są już często od około 150 pln (w jedną stronę, bez bagażu), regularnym liniom lotniczym trudno będzie z nimi konkurować. 

Zwiedzaj Lizbonę z Ambasadorem Bronisławem Misztalem:

Lotnisko Lizbona – tani wynajem samochodów poza sezonem
Niezaprzeczalnym plusem odwiedzin Portugalii poza najbardziej obłożonymi miesiącami lipcem, sierpniem i, do pewnego stopnia, również wrześniem, jest możliwość wynajęcia samochodu w atrakcyjnych cenach. Poza sezonem, stawka dzienna wynajmu samochodu na przykład na Lotnisku w Lizbonie (LIS) spada często poniżej 50 pln w przypadku najmniejszych samochodów miejskich, jak na przykład Fiat Panda, Peugeot 107, lub podobny.  Auto tego typu, tanie w użytkowaniu i łatwe do zaparkowania sprawdzi się zapewne w jeździe po Lizbonie.

Jeśli planujemy dłuższe podróże, dla większej wygody warto jest rozważyć wynajem większego samochodu, z klasy ekonomicznej / klasa B (w Lizbonie będzie to często VW Polo, Ford Fiesta, lub podobny), a nawet z klasy kompakt / klasa C (na lizbońskim lotnisku oferowany nam będzie w tej klasie najczęściej VW Golf, Opel Astra, Ford Focus, lub podobny). Różnica w cenie pomiędzy najmniejszymi i najtańszymi autami, a samochodami z klas wyższych, do wynajęcia na Lotnisku w Lizbonie jest często nieznaczna.

Poznaj najpiękniejsze plaże okolic Lizbony (Lisboa - Cascais):

Rent a car Lizbona – najkorzystniejsze oferty przez internet
Internetowe wyszukiwarki ofert rent a car oferują możliwość szybkiego i kompleksowego porównania cen w wielu wypożyczalniach działających w interesującej nas lokalizacji. System wyszukiwania ofert i rezerwacji Cartrawler, dostępny na stronie www.tania-wypozyczalnia-samochodow.pl, pozwala porównać oferty wynajmu samochodów z wielu renomowanych wypożyczalni samochodów na Lotnisku w Lizbonie (lub w centrum miasta), w tym: Europcar, Avis Rent A Car, Hertz Lizbona, Budget, Enterprise, Guerin i Goldcar.

Znajdź tani wynajem samochodów w Portugalii - porównaj oferty rent a car Lotnisko Lizbona

Jeśli interesuje nas wynajem auta w innym miejscu (mieście, lotnisku lub dworcu kolejowym) wystarczy zmienić nazwę w polu "Odbiór".

Zwiedzanie Portugalii - odległości z Lizbony
Portugalia jest krajem o stosunkowo małym obszarze. Doskonale rozwinięta sieć autostrad sprawia, iż z Lizbony dojechać można bez problemy zarówno do Porto, na północy, jak i do Faro, na południu w zaledwie kilka godzin. Jeśli lotnisko w Lizbonie jest punktem startowym naszego urlopu w Portugalii, a zwiedzić chcielibyśmy jak najwięcej, poniżej można zapoznać się z przybliżonymi odległościami drogowymi ze stolicy Portugalii do innych interesujących miejsc w kraju:

  • odległość Lizbona - Porto: 310 km
  • odległość Lizbona - Fatima: 125 km
  • odległość Lizbona - Faro: 280 km
  • odległość Lizbona - Albufeira: 250 km
  • odległość Lizbona - Cascais: 30 km
  • odległość Lizbona - Sintra: 27 km

Jeśli wybrać się chcemy samochodem wynajętym na Lotnisku w Lizbonie za granicę, do Hiszpanii, lub dalej, upewnić się należy, iż oferta wynajmu, którą rozważamy zezwala na przekraczanie granicy. Informacja na ten temat ujęta jest w "Warunkach wynajmu" w opisie każdej oferty.Portugalia tanio – loty low-cost i tani wynajem samochodów Lotnisko Lizbona
Artykuły: Portugalia tanio – loty low-cost i tani wynajem samochodów Lotnisko Lizbona
Tematy: , , , , , ,
Ostatnia modyfikacja: Monday, March 27 2017

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz