Portugalia tanio – loty low-cost i tani wynajem samochodów Lotnisko Lizbona

Usytuowana "na krańcu Europy" Portugalia, pomimo sporej odległości dzielącej ją od naszego kraju, cieszy się niesłabnącą popularnością wśród polskich turystów. Portugalia zachwyca nie tylko słoneczną pogodą i pięknymi plażami; doceniane jest też jej przebogate dziedzictwo kulturowe, gastronomia, gościnność oraz, co szczególnie ważne, przystępność cen, zwłaszcza w stosunku do sąsiedniej Hiszpanii.

Tanie wypożyczalnie samochodów Lizbona Lotnisko - porównaj ceny

Łagodny klimat sprawia, iż Portugalię zwiedzać można praktycznie przez cały rok. Coraz więcej turystów z Polski przekonuje się, iż słońcem, cudownymi krajobrazami i fascynującą kulturą można cieszyć się w Portugalii również, wiosną, jesienią, a przy odrobinie szczęścia, nawet zimą. Niekwestionowaną zaletą urlopu w Portugalii poza ścisłym sezonem turystycznym są oczywiście także przystępniejsze ceny.

Poznaj średnie temperatury roczne w Lizbonie.

Fiat 500 (tu w wersji 5-drzwiowej, Fiat 500 L) znaleźć można często we flocie wypożyczalni samochodów na Lotnisku w Lizbonie, w tym w Europcar, Avis Rent A Car i Hertz Lizbona.

Lizbona – tanie loty Ryanir i Wizzair
Stolica Portugalii na stałe zagościła już w ofercie wiodących przewoźników low-cost w Polsce: Ryanair i Wizzair. Irlandzkie linie niskokosztowe oferują połączenia do Lizbony z Modlina oraz do Porto z Wrocławia. Węgierski przewoźnik Wizzair, z kolei, lata do Lizbony z Warszawy-Chopin oraz Katowic do Funchal na Maderze.

Alternatywą dla połączeń low-cost jest operowana przez portugalskiego przewoźnika narodowego TAP Portugal trasa Warszawa-Chopin – Lizbona. W sezonie letnim często skorzytać można także z oferty połączeń czarterowych.

Zwiedzaj Lizbonę z Ambasadorem Bronisławem Misztalem:

Rent a car Lotnisko Lizbona – taniej poza sezonem
Niezaprzeczalnym plusem odwiedzin Portugalii poza najbardziej obłożonymi miesiącami lipcem, sierpniem i, do pewnego stopnia, również wrześniem, jest możliwość wynajęcia samochodu w bardziej przystępnych cenach.

Zawirowania na rynku usług turystycznych silnie odczuwalne po okresie pandemii, sprawiły, iż, podobnie, jak w innych popularnych destynacjach ceny usług rent a car znacznie wzrosły. W chwili powstawania tego artykułu daleko im było do poziomu sprzed pandemii.

Wysoki koszt wynajmu, w połączeniu z drogim paliwem sprawia, iż wielu turystów odwiedzających Portugalię, rezygnuje z auta z wypożyczalni na korzyść komunikacji miejskiej, taksówek czy aplikacji oferujących tanie przejazdy. Wiedzieć jednak warto, iż takie rozwiązania sprawdzają się jedynie w największych miastach. Poza nimi sieć transportu publicznego jest dość słabo rozwinięta, a przemieszczanie się taksówkami na dłuższych trasach okazać się może dość kosztowną alternatywą.

Poznaj najpiękniejsze plaże okolic Lizbony (Lisboa - Cascais):

Rent a car Lizbona – najkorzystniejsze oferty przez internet
Internetowe wyszukiwarki ofert rent a car oferują możliwość szybkiego i kompleksowego porównania cen w wielu wypożyczalniach działających w interesującej nas lokalizacji. System wyszukiwania ofert i rezerwacji Cartrawler, dostępny na stronie www.tania-wypozyczalnia-samochodow.pl, pozwala porównać oferty wynajmu samochodów z wielu renomowanych wypożyczalni samochodów na Lotnisku w Lizbonie (lub w centrum miasta), w tym: Europcar, Avis Rent A Car, Hertz Lizbona, Budget, Enterprise, Guerin i Goldcar.

Znajdź tani wynajem samochodów w Portugalii - porównaj oferty rent a car Lotnisko Lizbona

Wyszukiwarka Cartrawler pozwala porównać oferty rent a car także w innych lokalizacjach - miastach, na lotniskcha lub dworcach kolejowych w Portugalii.

Zwiedzanie Portugalii - odległości z Lizbony
Portugalia jest krajem o stosunkowo małym obszarze. Doskonale rozwinięta sieć autostrad sprawia, iż z Lizbony dojechać można bez problemy zarówno do Porto, na północy, jak i do Faro, na południu w zaledwie kilka godzin. Jeśli lotnisko w Lizbonie jest punktem startowym naszego urlopu w Portugalii, a zwiedzić chcielibyśmy jak najwięcej, poniżej można zapoznać się z przybliżonymi odległościami drogowymi ze stolicy Portugalii do innych interesujących miejsc w kraju:

  • odległość Lizbona - Porto: 310 km
  • odległość Lizbona - Fatima: 125 km
  • odległość Lizbona - Faro: 280 km
  • odległość Lizbona - Albufeira: 250 km
  • odległość Lizbona - Cascais: 30 km
  • odległość Lizbona - Sintra: 27 km

Jeśli wybrać się chcemy samochodem wynajętym na Lotnisku w Lizbonie za granicę, do Hiszpanii, lub dalej, upewnić się należy, iż oferta wynajmu, którą rozważamy zezwala na przekraczanie granicy. Informacja na ten temat ujęta jest w  sekcji "Ważne informacje" w opisie każdej oferty.



Portugalia tanio – loty low-cost i tani wynajem samochodów Lotnisko Lizbona
Artykuły: Portugalia tanio – loty low-cost i tani wynajem samochodów Lotnisko Lizbona
Tematy: , , , , , ,
Ostatnia modyfikacja: Monday, November 14 2022

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz