Regiony we Włoszech: Lombardia i jej stolica Mediolan

Usytuowana na północy Włoch Lombardia, jest najbogatszych ze wszystkich włoskich regionów. Mogąca poszczycić się zarówno doskonale rozwiniętym przemysłem, jak i rolnictem Lombardia znaczna część swojego produktu regionalnego brutto czerpie również z turystyki.

Oprócz stolicy, Mediolanu, będącego prawdziwą kopalnią atrakcji turystycznych, Lombardia przyciąga turystów bogactwem kulturalnym i historycznym wielu innych miejscowości, w tym Bergamo, Brescia, Modena, Mantua czy Varese. Do popularności regionu przyczynia się również piękno i zróżnicowanie naturalnych krajobrazów Lombardii: od słynnych jezior polodowcowych Como, Maggiore i Garda, aż po majestatyczne Alpy Lombardzkie i Retyckie. To właśnie malownicze krajobrazy regionu są często argumentem przemawiającym za wynajmem samochodu, jako najwygodniejszym środkiem transportu podczas wakacji w Lombardii. 

Audi Avant wynajem samochodow luksusowych Wlochy
Samochody klasy premium, jak na przykład A4 Avant, powyżej, są często dostępne we względnie przystępnych cenach we flocie Locauto, Maggiore, lub innych wypożyczalni samochodów we Włoszech. Aby znaleźć tańsze opcje wynajmu samochodów w Lombardii skorzystaj z wyszukiwarki ofert na www.tania-wypozyczalnia-samochodow.pl

Lombardia – wynajem samochodów luksusowych
W dostatniej Lombardii, zapotrzebowanie na auta klasy premium jest wyższe, niż w innych rejonach Włoszech. Przekłada się to na bogatą ofertę aut tego typu we flocie rent-a-car. Ferrari, czy Aston Martin, to tylko niektóre z samochodów „z najwyższej półki” oferowane przez wypożyczalnie na, przykładowo, Lotnisku Malpensa (MXP). Ceny ich przyprawić mogą zwykłego śmiertelnika o zawrót głowy, za to w klasie aut typu Audi A4, czy BMW 3 Series można często znaleźć dosyć atrakcyjne oferty.

Lotniska Lombardii
Region Lombardia obsługiwany jest trzy lotniska międzynarodowe:

Wyświetl mapę Lombardii

Zwiedzanie Lombardii
Oferta turystyczna Lombardii zadowoli wielbicieli pięknych krajobrazów, koneserów sztuki oraz fascynatów historii. Jeśli chodzi o przyjemności bardziej prozaiczne, w Lombardii można też doskonale zjeść i wreszcie, zrobić doskonałe zakupy, zwłaszcza w Mediolanie, który uchodzi za włoska stolicę mody, a ponadto obfituje w sklepy, centra handlowe, designerskie butiki oraz outlety.

Lombardia pochwalić się może największą ilością zabytków dziedzictwa kulturowego UNESCO we Włoszech; znajduje się ich na terenie regiou aż 9, wspominajac zaledwie część z nich: bazylika Santa Maria delle Grazie w Mediolanie, w ktorej znajduje sie słynny fresk Ostatnia Wieczerza autorstwa Leonarda da Vinci, zespoły kaplic Sacri Monti, czy też alpejska trasa kolejowa Bernina. 

Ulubionym celem wycieczek samochodowych w Lombardii jest kraina jezior północnych Włoch, w której oprócz największych jezior Maggiore, Como i Garda, znajdują się też mniejsze jeziora warte odwiedzenia, Idro i Iseo.

Pogoda w Mediolanie (temperatury, opady, nasłonecznienie).

Mediolan 
Liczący sobie ponad 1,300 000 mieszkańców Mediolan jest drugim, co do wielkości miastem we Włoszech, a także jedna z największych potęg ekonomicznych Europy. Oprócz przemysłu modowego i, ogólnie odzieżowego, Mediolan słynie z prężnie rozwijającego się przemysłu samochodowego, chemicznego, maszynowego I tekstylnego, nie zapominajac oczywiście o turystyce.

Samochodem po Lombardii
Miłośnicy wycieczek samochodowych znajdą w Lombardii jedna z najciekawszych tras w tej części Europy. Pełna serpentyn droga przez Przełęcz Stelvio, po włosku Passo dello Stelvio, dostarczy niezapomnianych wrażeń i okazji do sfotografowania zapierajacych dech w piersiach widoków. W 2007 roku Passo dello Stelvio uznane zostało przez twórów popularnego brytyjskiego programu o tematyce motoryzacyjnej, Top Gear, za najlepszą trasę na świecie.

Relacja z przejazdu asso dello Stelvio (od '8 minuty):

Odległośc z Mediolanu do Przełęczy Stelvio wynosi około 200 km.

Flaga Lombardii
Flaga Lombardii.

Wyświetl mapę regionów we Włoszech.

Mierząca około 23,851 km2 i licząca 10 milionów mieszkńców Lombardia jest najgęściej zaludnionym regionem Włoch, ale dopiero czwartym pod względem powierzchni.

Czytaj również: Wynajem samochodu Mediolan Lotnisko - porównaj oferty rent-a-car Malpensa, Linate i BergamoRegiony we Włoszech: Lombardia i jej stolica Mediolan
Artykuły: Regiony we Włoszech: Lombardia i jej stolica Mediolan
Tematy: , , , , , ,
Ostatnia modyfikacja: Friday, April 03 2015

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz