Regiony we Włoszech: Lombardia i jej stolica Mediolan

Usytuowana na północy Włoch Lombardia, jest najbogatszych ze wszystkich włoskich regionów. Swoją ekonomię opera zarówno da doskonale rozwiniętym przemyśle i rolnictwie, jak i turystyce.

Nie przegap w Lombardii:

Oprócz stolicy, Mediolanu, będącego prawdziwą kopalnią atrakcji turystycznych, Lombardia to także bogactwo kulturalne i historyczne mniejszych, lecz równie fascynujących miast jak Bergamo, Brescia, Modena, Mantua czy Varese. Do popularności regionu przyczynia się także niezwykła uroda i zróżnicowanie jego naturalnych krajobrazów: od słynnych jezior polodowcowych Como, Maggiore i Garda, aż po majestatyczne Alpy Lombardzkie i Retyckie.

Zwiedzanie Lombardii samochodem to jeden z popularniejszych, i często najtańszych, sposobów na dokładne zapoznanie się z tą częścią Europy.

Lotniska Lombardii
Region Lombardia obsługiwany jest trzy lotniska międzynarodowe:

Zwiedzanie Lombardii
Oferta turystyczna Lombardii zadowoli wielbicieli pięknych krajobrazów, koneserów sztuki oraz fascynatów historii. Jeśli chodzi o przyjemności bardziej prozaiczne, w Lombardii można też doskonale zjeść i wreszcie, zrobić doskonałe zakupy, zwłaszcza w Mediolanie, który uchodzi za włoska stolicę mody, a ponadto obfituje w sklepy, centra handlowe, designerskie butiki oraz outlety.

Galeria handlowa Mediolan

Galeria Vittorio Emanuele - centrum handlowe przy katedrze mediolańskiej, Il Duomo.

Lombardia pochwalić się może największą ilością zabytków dziedzictwa kulturowego UNESCO we Włoszech; znajduje się ich na terenie regionu aż 9, wspominając zaledwie część z nich: bazylika Santa Maria delle Grazie w Mediolanie, w której znajduje się słynny fresk Ostatnia Wieczerza autorstwa Leonarda da Vinci, zespoły kaplic Sacri Monti, czy też alpejska trasa kolejowa Bernina. 

Ulubionym celem wycieczek samochodowych w Lombardii jest kraina jezior północnych Włoch, w której oprócz największych jezior Maggiore, Como i Garda, znajdują się też mniejsze jeziora warte odwiedzenia, Idro i Iseo.

Jezioro Como

Jezioro Como – spektakularne krajobrazy i elegancka architektura.

Czytaj także: Atrakcje turystyczne Jeziora Como

Pogoda w Mediolanie (temperatury, opady, nasłonecznienie).

Mediolan 
Liczący sobie ponad 1,300 000 mieszkańców Mediolan jest drugim, co do wielkości miastem we Włoszech. Ta, niezwykle popularna destynacja turystyczna, jest także jednym z najważniejszych centrów ekonomicznych Europy.

Oprócz przemysłu modowego i, ogólnie odzieżowego, Mediolan słynie z prężnie rozwijającego się przemysłu samochodowego, chemicznego, maszynowego I tekstylnego.

Przepiękny Mediolan:

Samochodem po Lombardii

Miłośnicy wycieczek samochodowych znajdą w Lombardii jedna z najciekawszych tras w tej części Europy.

Pełna serpentyn droga przez Przełęcz Stelvio, po włosku Passo dello Stelvio, dostarczy niezapomnianych wrażeń i okazji do sfotografowania zapierających dech w piersiach widoków. W 2007 roku Passo dello Stelvio uznane zostało przez twórców popularnego brytyjskiego programu o tematyce motoryzacyjnej, Top Gear, za najlepszą trasę na świecie.

Relacja z przejazdu Passo dello Stelvio (od '8 minuty):

Odległość z Mediolanu do Przełęczy Stelvio wynosi około 200 km.

Ekipa Top Gear zmierza się ze Stelvio Pass:

Wyświetl mapę regionów we Włoszech.

Mierząca około 23,851 km2 i licząca 10 milionów mieszkańców Lombardia jest najgęściej zaludnionym regionem Włoch, ale dopiero czwartym pod względem powierzchni.

Lombardia – wynajem samochodów luksusowych
W dostatniej Lombardii, zapotrzebowanie na auta klasy premium jest wyższe, niż w innych rejonach Włoszech. Przekłada się to na bogatą ofertę aut tego typu we flocie rent-a-car. Ferrari, czy Aston Martin, to tylko niektóre z samochodów „z najwyższej półki” oferowane przez wypożyczalnie na, przykładowo, Lotnisku Malpensa (MXP). Ceny ich przyprawić mogą zwykłego śmiertelnika o zawrót głowy, za to w klasie aut typu Audi A4, czy BMW 3 Series można często znaleźć dosyć atrakcyjne oferty.

Czytaj również: Wynajem samochodu Mediolan Lotnisko - porównaj oferty rent-a-car Malpensa, Linate i Bergamo.Regiony we Włoszech: Lombardia i jej stolica Mediolan
Artykuły: Regiony we Włoszech: Lombardia i jej stolica Mediolan
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Monday, December 16 2019

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz