Sewilla – pogoda o różnych porach roku

Jedno z największych miast hiszpańskiej prowincji Andaluzja, Sewilla, (po hiszpańsku Sevilla) położona jest około 100 km od wybrzeża i ponad 200 km od plaż Costa del Sol, w związku z czym jest głównie celem turystyki kulturalnej.

Sewilla La Giralda
La Giralda, jeden z symboli Sewilli.

Aż trzy z zabytków Starego Miasta w Sewilli znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Są to: Katedra, kompleks pałacowy Alcazar oraz Archiwum Indii, czyli kolekcję dokumentującą kolonizację Ameryki przez pierwszych hiszpańskich konkwistadorów. Popularna jest również wieża będąca pozostałością po meczecie skonstruowanym w XII wieku, za czasów arabskiej dynastii Almohadów, plac Plaza de Espana, czy też jak najbardziej nowoczesna atrakcja: Miejski Parasol (Metropol Parasol) uznawany za jedną z największych konstrukcji drewnianych na świecie.

Sewilla z loty ptaka:

Południe Hiszpanii znane jest z wysokich temperatur, pogoda w Sewilli może jednak szczególnie zaskoczyć turystów odwiedzających to miasto latem.

Dowiedz się, poniżej, jakiej warunków klimatycznych oczekiwać można w Sewilli w poszczególnych porach roku.

Lato w Sewilli – przygotuj się na upały
Lipiec i sierpień to najcieplejsze miesiące w Sewilli, jednak temperatur powyżej 30°C spodziewać się można od czerwca do końca września. W najgorętsze dni słupek rtęci z łatwością osiąga nawet 40°C, zaś najwyższa zarejestrowana temperatura w Sewilli to 47.2°C.

Łatwo wyobrazić sobie, iż zwiedzanie miasta w takich warunkach może być utrudnione i wymaga planowania. Na odwiedzanie atrakcji na świeżym powietrzu zarezerwować najlepiej wczesny ranek, kryjąc się w klimatyzowanych wnętrzach od południa poczynając.

Letnie noce są za to zazwyczaj bardzo przyjemne w Sewilli, idealnie nadające się na kolacje przy świetle księżyca, czy też pokazy flamenco.

Opady deszczu są niezwykle rzadkie latem i nie trwają długo.

Grafik temperatur i opadów deszczu w Sewilli

Jesień – doskonały czas na wakacje po sezonie w Sewilli
Przyjemne temperatury, często przekraczające 20°C utrzymują się w Sewilli nawet do końca października, potem jednak zaczynają opadać. Średnia temperatura w listopadzie - nadal 15°C, nadal sprzyja zwiedzaniu. Jedynym problemem okazać może się deszcz. Jesień to dosyć kapryśna pora roku w tej części Hiszpanii, zazwyczaj nie pada jednak częściej niż przez średnio 6 dni w miesiącu.

W październiku i listopadzie napotkamy jednak o wiele mniej turystów w Sewilli, a w związku z tym również przystępniejsze ceny wszelkich usług z turystyką powiązanych.

Tani wynajem samochodów Sewilla, Lotnisko – porównaj ceny

Sewilla zimą
Z pominięciem najchłodniejszych okresów, zima w Sewilli jest dosyć łagodna, co oznacza temperatury na poziomie 10-12°C. W bezchmurne dni, w południe, z łatwością mogą one przekroczyć 15°C, niezwykle rzadko zaś spadają w okolice 0. Grudzień często przynosi ulewne deszcze; dokuczać może również silny wiatr.

Sewilla w styczniu:

Andaluzyjska wiosna
Wiosna przybywa do Sewilli przed resztą Europy. Już od połowy kwietnia oczekiwać tu można w ciągu dnia temperatur powyżej 20°C. Kwiecień jest jednak także dosyć deszczowym miesiącem, wato jest więc mieć przy sobie parasol, lub płaszcz przeciwdeszczowy, nawet, jeśli niebo wydaje się bezchmurne: pogoda zmienić może się znienacka.

Odwiedzając Sewillę na przełomie lutego i marca, będziemy mieli okazję podziwiać kwitnące drzewa pomarańczowe, niezwykle tu liczne. Azahar, czyli kwiaty pomarańczy nadają miastu szczególnego uroku oraz spowijają je niezwykłym aromatem.

Kwiat pomarańczy Sewilla
Drzewa pomarańczowe w Andaluzji pokrywają się kwiatami na około 3 tygodnie.

Czytaj również: Hiszpania – święta państwowe i dni wolne od pracySewilla – pogoda o różnych porach roku
Artykuły: Sewilla – pogoda o różnych porach roku
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Thursday, January 10 2019

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz