Tani wynajem aut Włochy – oszczędzaj rezerwując online

Wynajem samochodów Włochy – znajdź najlepsze ceny przez internet

Włochy cieszą się niezmiennie olbrzymia popularnością wśród turystów z Polski. Chętnie odwiedzamy duże włoskie miasta - Rzym, Mediolan, Wenecje, Neapol czy Turyn - jak również, i to coraz częściej prowincje słonecznej Italii, czy też włoskie wyspy.

Krajobrazy Włoch:

O ile samochód we Włoszech, własny czy wynajęty, niekoniecznie ułatwi nam pobyt w dużych metropoliach, z racji na nagminne w nich korki, ograniczoną liczbę miejsc parkingowych i chaotyczny często sposób prowadzenia pojazdów przez miejscowych kierowców, własny środek transportu będzie niewątpliwie zaletą podczas objazdowych wakacji poza dużymi centrami miejskimi. Włochy są krajem przepięknych krajobrazów, zróżnicowanych i zmieniających się wraz z porami roku, a dla osób lubiących podróże samochodem, jazda scenicznymi trasami Toskanii lub Lombardii będzie atrakcją sama w sobie. Podczas wakacji na Sycylii, czy Sardynii zaś, samochodem najłatwiej będzie dostać się do wszystkich zakątków wyspy i poznać dokładnie jej wybrzeże.

Wynajem samochodu we Włoszech – ile to kosztuje?
Ceny usług rent-a-car wahają się znacznie, w zależności od miejsca, jak i pory roku, w której wynajmujemy auto. O ile w szczycie sezonu turystycznego, w sierpniu, trudno jest znaleźć na przykład na rzymskich lotniskach Fiumicino i Ciampino oferty poniżej 800 pln za tydzień (mowa tu o najmniejszych autach, typu Fiat 500, lub podobny), jesienią już ceny spadają ponad dwukrotnie. Podobnie, wynajem  samochodu w Mediolanie latem oznaczać będzie niemal zawsze znacznie mniejszy wydatek, niż skorzystanie z tego samego typu usługi na Sardynii.

Nie bez znaczenie jest też fakt, czy planujemy wynająć samochód w centrum miasta, czy też na lotnisku. Dzięki dużej konkurencji, oferty dostępne na lotniskach są przeważnie tańsze, niż te dostępne w miejskich punktach odbioru.

Wynajem aut, czyli autonoleggio, we Włoszech jest niezwykle popularny: oprócz powszechnie znanych, międzynarodowych marek rent-a-car działa tu również wiele niezależnych, lokalnych wypożyczalni, które często proponują bardzo konkurencyjne ceny.

Aby nie pogubić się w ofercie aut do wynajęcia we Włoszech i nie stracić zbyt wiele czasu na porównywanie cen i warunków wynajmu, warto skorzystać jest z internetowej wyszukiwarki ofert Cartrawler, która oferuje automatyczne zestawienie cen z wielu wypożyczalni działających w danej lokalizacji. Cartrawler negocjuje ceny ze swoimi firmami partnerskimi, dzięki czemu może w wielu przypadkach zaoferować warunki o wiele korzystniejsze, niż te przedstawiane potencjalnych klientom bezpośrednio w wypożyczalniach.

Wypożyczalnie aut we Włoszech współpracujące z Cartrawler to między innymi: Avis, Hertz, Europcar, Sixt, Budget, Keddy, Alamo, Thrifty, Sicily by Car i Locauto Rent.

Jedynym pewnikiem, jeśli chodzi o usługi rent-a-car we Włoszech jest to, iż wynajem w szczycie sezonu, w lipcu i sierpniu będzie zawsze droższy, jeśli rezerwacji dokonamy zbyt późno. Latem nie można raczej liczyć na nadmiar aut do wynajęcia i korzystne oferty typu „last minute”.

Udział własny – zabezpiecz się przed wysokimi kosztami w razie szkody
Dla wielu kierowców odwiedzających Włochy samochodem po raz pierwszy prowadzenie pojazdu tutaj, zwłaszcza w ruch wielkomiejskim, może być sporym wyzwaniem.

Włosi, podobnie, jak inne południowe nacje, wykazują często dość swobodne podejście do przepisów drogowych, które zresztą same w sobie nie różnią się drastycznie od norm przyjętych w całej Unii. Ich bardzo luźna interpretacja może jednak szokować. Korzystanie z telefonu komórkowego, nietrzymanie dystansu do innych pojazdów, przejeżdżanie linii ciągłych, nieużywanie kierunkowskazu, wymowna gestykulacja, trąbienie lub werbalne wyrażanie niezadowolenia z poczynań innych kierowców wprawiać może w konsternację i z pewnością nie pomaga w prowadzeniu, zwłaszcza, jeśli nie wiemy dokładnie, gdzie zmierzamy i nawigowanie w nowym miejscu wymagać może zwiększonej uwagi.

Osłabiona koncentracja, hałas, często również upał oraz, oczywiście motory i skutery próbujące przecisnąć się pomiędzy rzędami samochodów tkwiących w korku - wszystko to powoduje, iż prowadząc samochód we Włoszech bardziej narażeni jesteśmy na stłuczki. Te z kolei, w przypadku wynajętego samochodu zaowocować mogą niespodziewanie wysokimi kosztami dla klienta wypożyczalni. W Włoszech kwota udziału własnego (kwota maksymalna, do której klient wypożyczalni pociągany jest do odpowiedzialności w przypadku szkody) ustalana jest zazwyczaj dosyć wysoko, zwłaszcza w sezonie letnim. Rezerwując auto w pozornie przystępnej cenie, warto jest sprawdzić, jaka jest kwota udziału własnego, gdyż nawet w przypadku małego samochodu może ona wynieść 1500 eur a nawet więcej.

Można zabezpieczyć się przed tego typu wydatkiem, wykupując ubezpieczenie dodatkowe bezpośrednio w okienku wypożyczalni (będzie ono zawsze oferowane, czasem niestety w dość natrętny sposób). Ceny ubezpieczenia wahają się znacznie: w przypadku dłuższego wynajmu mogą okazać się jednak zaporowe. Znacznie tańszym rozwiązaniem jest wykupienie ubezpieczenia zwrotu za szkody dostępnego podczas procesu rezerwacji w systemie Cartrawler.

Ubezpieczenie te, dostępne w cenie konkurencyjnej w stosunku do większości podobnych produktów oferowanych bezpośrednio przez wypożyczalnie, pozwoli odzyskać „po fakcie” kwoty pobrane z kaucji na poczet udziału własnego w przypadku szkody. Zaletą tego produktu jest szeroki zakres szkód, jakie obejmuje i względnie niska cena, wadą zaś fakt, iż nie zwalnia ono z konieczności zostawienia kaucji (blokowanej na karcie kredytowej kierowcy w chwili odbioru samochodu).

Pokrewne artykuły:Tani wynajem aut Włochy – oszczędzaj rezerwując online
Artykuły: Tani wynajem aut Włochy – oszczędzaj rezerwując online
Tematy: , , ,
Ostatnia modyfikacja: Monday, July 06 2015

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz