Trójmiasto – wynajem aut w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

Trójmiasto, na które składają się trzy sąsiadujące ze sobą miasta Gdańsk, Gdynia i Sopot jest czwartą, pod względem liczby mieszkańców polska aglomeracją (po katowickiej, warszawskiej i krakowskiej).

Pomimo, iż w ostatnich latach populacja Trójmiasta się zmniejszyła, nadal liczy sobie niemal 750 tyś.  Znakomita większość mieszkańców Trójmiasta, ponad 460 tyś. , zamieszkuje w Gdańsku. Gdynia liczy sobie około 248 tyś. mieszkańców, Sopot zaś, z populacją nieprzekraczającą 38 tysięcy jest zdecydowanie najmniejszą częścią składowa aglomeracji.

Trójmiasto, leżące nad zatokami Pucka i Gdańską  jest ważnym ośrodkiem turystycznym, przemysłowym oraz kulturalnym kraju.

Do Trójmiasta przybywamy chętnie na wypoczynek, na liczne imprezy kulturalne oraz w interesach. Dzięki dynamicznie rozwijającemu się Lotnisku im. Lecha Wałęsy do Trójmiasta dostać się można z coraz większej ilości miast europejskich, jak również, na trasach krajowych, z Warszawy i Krakowa, jak również koleją, a zwłaszcza szybkimi pociągami Pendolino. Autostrada A1 umożliwia szybki dojazd samochodem do Trójmiasta z centralnej Polski; przejazd z Warszawy do Gdańska łączoną trasą A2/A1 zajmuje około 3.5 godziny.

Atrakcje Trójmiasta
Oprócz plaż Bałtyku, niewątpliwie największą atrakcja Trójmiasta jest Gdańsk, obfitujący w unikalne zabytki dające świadectwo przebogatej historii miasta. Liga Hanzeatycka, Wolne Miasto Gdańsk, wybuch II Wojny Światowej i Westerplatte, Stocznia Gdańska i Solidarność to najważniejsze tematy przychodzące do głowy w kontekście historii Gdańska, możliwe do zgłębienia w muzeach i placówkach badawczych i instytucjach kulturalnych Gdańska.

Gdańsk kojarzy się również z przepiękną architekturą, do której najbardziej rozpoznawalnych elementów zaliczają się Długi Targ, Dwór Artusa, Fontanna Neptuna, Żuraw Gdański i Długie Pobrzeże.

Gdańsk z lotu ptaka:

Gdańsk to również liczne imprezy kulturalne w tym Jarmark Św. Dominika i festiwal Heineken Open-er.

Oddalony od Gdańska Sopot jest w powszechnej opinii symbolem wypoczynku. Miasto-kurort, znane z uzdrowisk, nadmorskich hoteli i pensjonatów oraz słynnego molo  przyciąga turystów, jak również środowiska artystyczne.  Od 1977 roku (z czteroletnią przerwą) w Sopocie organizowany jest międzynarodowy festiwal piosenki.

Gdynia, która obiektywnie nie jest być może miastem tak atrakcyjnym wizualnie jak jej trójmiejscy sąsiedzi, żyje morzem i dla morza. Z Bałtykiem powiązane są wszystkie największe atrakcje Gdyni w tym będący oddziałem centralnego Muzeum Morskiego okręt Dar pomorza, nowoczesna i elegancka Marina Gdynia, molo w Orłowie oraz gdyńska plaża.

Będąc w Trójmieście, warto jest wybrać się nieco dalej poza ścisłe centra miast, aby nacieszyć się unikalnymi krajobrazami Kaszub Północnych orz nieco bardziej oddalonych Borów Tucholskich.

O ile na terenie Trójmiasta funkcjonuje w miarę wydajny system komunikacji miejskiej, w dotarciu do tych bardziej oddalonych terenów Pomorza najbardziej przydatny okaże się własny środek transportu.

Wypożyczalnia samochodów Trójmiasto
Z racji typowo ‘turystycznego’ charakteru Trójmiasta usługi rent-a-car są tu łatwo dostępne. Samochód wynająć można zarówno na gdańskim lotnisku, jak i w pobliżu innych ważnych węzłów komunikacyjnych, a zwłaszcza dworców kolejowych oraz w centrach miast.

Wynajem samochodów w Trójmieście oferowany jest zarówno przez międzynarodowe marki segmentu rent-a-car, w tym: Avis, Alamo, Budget, Hertz, Thrifty, Sixt, Enterprise, jak i polskie wypożyczalnie MWM Cars, Express Rent A Car, Rentis, Panek, czy Autocash. Trójmiasto – wynajem aut w Gdańsku, Gdyni i Sopocie
Artykuły: Trójmiasto – wynajem aut w Gdańsku, Gdyni i Sopocie
Tematy:
Ostatnia modyfikacja: Friday, January 20 2017

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz