Wakacje w Rzymie - wynajem samochodu Rzym

Londyn, Paryż i Rzym, to najczęściej odwiedzane miasta w Europie.

Poniżej, przedstawiamy nieco faktów oraz praktycznych wskazówek na temat zwiedzania stolicy Włoch.

Rzym Colosseum

Colosseum, jeden z najsłynniejszych zabytków Rzymu.

Czy wiedziałeś, że..?

  • Stolica Włoch określana jest często jako "Wieczne Miasto"; początki Rzymu sięgają roku roku 753 p.n.e. "Urodziny" miasta świętowane są co roku 21 kwietnia.
  • Państwo-miasto Watykan, siedziba najwyższych władz Kościoła Katolickiego, usytuowane w obrębie Rzymu jest najmniejszym pod względem powierzchni państwem świata.
  • Bazylika Św. Piotra wznosząca się na terenie Watykanu jest największym kościołem na świecie
  • Niektóre z zabytków Rzymu zaliczają się do najczęściej odwiedzanych zabytków świata, a słynne Koloseum znajduje jest jednym z nowych siedmiu cudów świata.
  • Tak zwane Hale Trajana, czyli hale targowe zbudowane z polecenia cesarza Trajana w II wieku naszej ery uznawane są za pierwszą na świecie galerie handlową. Sprzedawane w nich były swego czasu ubrania, jedzenie oraz przyprawy.

Tak wygląda Rzym:

Pierwsze kroki w Rzymie – wynajem samochodu na Lotnisku w Rzymie
Znaczna cześć, jeśli nie większość turystów odwiedzająca stolicę Włoch przybywa tu drogą lotniczą. Wynajem samochodu na jednym z lotnisk Rzymu - Fiumicino, lub Ciampino - jest dosyć popularnym rozwiązaniem dla podróżnych potrzebujących własnego środka transportu we Włoszech.

Fiat 500

Kultowy włoski model, Fiat 500 - mały samochód miejski dostępny w przystępnych cenach przez cały rok.

W wielu przypadkach wynajem aut na lotnisku okazuje się tańszy, niż skorzystanie z takiej samej usługi w centrum Rzymu. Wynika to z faktu, iż na lotniskach panuje znacznie ostrzejsza konkurencja: wiele wypożyczalni skupia się tu na względnie małym obszarze.

Wynajem samochodu bezpośrednio przy okienku wypożyczalni, tuż po przylocie nie powinien być problemem, chociaż w szczycie sezonu turystycznego pogodzić się musimy z raczej okrojonym wyborem modeli aut oraz wysokimi cenami. Aby zapewnić sobie jak najszerszy wybór floty rent-a-car w Rzymie, a jednocześnie najbardziej konkurencyjne ceny, warto jest przeanalizować "na spokojnie" ofertę wypożyczalni samochodów obsługujących lotniska w Rzymie oraz dokonać rezerwacji z jak największym wyprzedzeniem. Posłużyć się można w tym celu internetową wyszukiwarką ofert Cartrawler.

Wynajem samochodów Lotnisko Rzym Fiumicino – porównaj ceny

Prosty w obsłudze system wyszukiwania ofert i rezerwacji Cartrawler pozwala porównać ceny w wielu wypożyczalniach samochodów na lotniskach Rzym Fiumicino i Rzym Ciampino, wśród nich: Avis, Budget, Europcar, Hertz, Sixt, Dollar, Green Motion, Easycar, Maggiore, Locauto Rent or Goldcar.

Tani wynajem samochodów Rzym Ciampinio, Lotnisko

Samochodem w centrum Rzymu
Obfitujące w zabytki i inne atrakcje turystyczne centrum Rzymu znane jest niestety również z chaotycznego i przeciążonego ruchy drogowego. Ścisłe centrum miasta najlepiej zwiedza się przy wykorzystaniu środków transportu miejskiego, lub taksówek, zostawiwszy wynajęty samochód bezpiecznie zaparkowany, najlepiej na strzeżonym parkingu. Dotyczy to zwłaszcza turystów odwiedzających stolicę Włoch po raz pierwszy; skomplikowana urbanistyka Rzymu, liczne strefy ograniczonego ruchu, tzw. ZTL (Zona a Traffico Limitato) oraz ograniczona ilość miejsc parkingowych przyprawić mogą o ból głowy niejednego.

Jeśli jednak samochód jest nam potrzebny, a nie zdecydowaliśmy się na wynajem na lotnisku, również w centrym Rzymu znajdziemy liczne punkty wynajmu w popularnych lokalizacjach, w tym na dworcach kolejowych Termini i Tributina, czy też w dzielnicy Villa Borghese.

Atrakcje turystyczne Rzymu – nie przegap
Zapoznanie się z licznymi atrakcjami turystycznymi stolicy Włoch wymaga wielu dni zwiedzania. Turystom, których czas w Rzymie jest ograniczony, często trudno jest zdecydować gdzie skierować swoje kroki najpierw. Na szczęście, najbardziej rozpoznawalne zabytki Rzymu usytuowane są we względnie małej odległości od siebie. Wśród nich znajdują się:

Zabytki starożytnego Rzymu
Najbardziej imponującym zabytkiem włoskiej stolicy jest bez wątpienia Koloseum, amfiteatr wzniesiony pomiędzy 70 a 80 rokiem naszej ery. Turyści zainteresowani historią rzymskiego imperium odwiedzić będą chcieli zapewne znajdujący się nieopodal plac miejski Rzymu, Forum Romanum oraz rzymski Panteon. 

Architektura renesansowa i barokowa Rzymu
Wieczne Miasto obfituje również we wspaniałe przykłady architektury renesansu i baroku. W centrum Rzymu, nie przegap słynnych Hiszpańskich Schodów i Placu Hiszpańskiego, czy też bogato zdobionej fontanny Trevi, unieśmiertelnionej w filmie La Dolce Vita Frederico Felliniego. Historyczne centrum Rzymu wraz z Watykanem figuruje na liście światowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO

Zabytki Watykanu
Watykan usytuowany na prawym brzegu rzeki Tyber jest nie tylko miejscem kultu wiary katolickiej, ale również prawdziwą kopalnią skarbów kultury i sztuki. Bazylika św. Piotra odwiedzana jest codziennie przez tysiące turystów z całego świata przybywających tu, aby podziwiać dzieła Rafaela, Berniniego i Michała Anioła, przede wszystkim słynne freski Kaplicy Sykstyńskiej. Pamiętaj, aby uszanować powagę odwiedzanych miejsc w Watykanie> w obiektach kultu zasłoń nogi i ramiona.

Pasta, pizza i gelato – przysmaki kuchni włoskiej
Zwiedzanie Rzymu nie będzie kompletne bez spróbowania tradycyjnych specjałów kuchni włoskiej: makaronów, pizzy i lodów. Włosi traktują jedzenie bardzo poważnie i celebrują posiłki, nie tylko w domu, ale również na mieście. W centrum Rzymu, na każdym niemal rogu znaleźć można większe, czy mniejsze restauracje, jadłodajnie i kafejki. Aby spróbować tradycyjnej kuchni włoskiej, omijać jest lepiej najbardziej "turystyczne" okolice: w niepozornie wyglądających czasem restauracjach, gdzie stołują się sami mieszkańcy Rzymu będziemy mieli często okazję spróbować prawdziwego "domowego" jedzenia i to po całkiem przystępnych cenach.

Warto pamiętać, iż na terenie i w pobliżu najpopularniejszych zabytków Rzymu obowiązuje zakaz jedzenia i picia na ulicy. Spożywanie kanapki, czy jedzenia na wynos pod Koloseum na przykład skończyć się może mandatem.

Znajdź wiele praktycznych informacji na temat zwiedzania Rzymu w oficjalnym przewodniku po mieście.Wakacje w Rzymie - wynajem samochodu Rzym
Artykuły: Wakacje w Rzymie - wynajem samochodu Rzym
Tematy: , , ,
Ostatnia modyfikacja: Thursday, June 27 2019

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz