Wynajem samochodów Chorwacja – odległości, warunki drogowe, połączenia lotnicze z Polski

Chorwacja jest krajem, który doskonale zwiedza się samochodem. Dobra infrastruktura drogowa, zapierające dech w piersiach widoki oraz niski wskaźnik przestępczości sprawiają, iż warto jest rozważyć wynajem samochodu w Chorwacji, jako sposób na urozmaicenie pobytu w tym bałkańskim kraju.

Porównaj oferty rent a car Chorwacja i rezerwuj przez internet

Wiele osób decyduje się na przyjazd do Chorwacji z Polski własnym samochodem (bez przystanków przejazd z Warszawy do Zagrzebia, przykładowo, zajmuje około 12 godzin). Mając do dyspozycji jednak stale rosnącą ofertę połączeń bezpośrednich, w tym low-cost oraz bardzo przystępne ceny usług rent a car w Chorwacji warto jest zaoszczędzić sobie tak długiej podróży.

Ford Focus

Solidny model w klasie kompaktowej, Ford Focus; popularny we flotach wypożyczalni samochodów w Chorwacji.

Chorwacja, podobnie jak inne kraje Bałkanów, cieszy się coraz większym zainteresowaniem, jako destynacja turystyczna. Pomimo rosnącej corocznie liczby gości zza granicy, ceny usług związanych z turystyką, w tym także wynajmu aut, pozostają tu nadal przystępne w porównaniu z innymi krajami południowej Europy.

Sprawdź w artykule poniżej, co warto jest wiedzieć planując wynajem samochodów w Chorwacji.

Chorwacja samochodem – odkryj wybrzeże Adriatyku
Największym atutem Chorwacji jest niewątpliwie adriatyckie wybrzeże, zajmujące zresztą pokaźną część terytorium kraju. Na pierwszy rzut oka przypomina ono bardzo turystyczne rejony basenu Morza Śródziemnego. Tutejsze krajobrazy nie uległy jednak jeszcze wywołanym przez masową turystykę zmianą w takim samym stopniu. Nie wpłynęła ona jeszcze także na mentalność lokalnych mieszkańców, którzy są przyjacielscy i otwarci na przybyszy z innych krajów, traktując ich jak gości, nie koniecznie zaś źródło dochodu.

Przewodnik po Dubrowniku.

Chorwacja posiada 6 międzynarodowych portów lotniczych. Obsługujące szeroki wybór połączeń europejskich lotniska znajdują się w stolicy Zagrzebiu (ZAG) oraz na wybrzeżu, w Dubrowniku (DBV), Splicie (SPU), Pula (PUY), Rijece (RJK) oraz Zadarze (ZAD).

Wyświetl mapę lotnisk Chorwacji

Jazda samochodem w Chorwacji – uważaj na drodze podczas deszczu
Podróżując samochodem wzdłuż wybrzeża Chorwacji, zachowaj szczególną ostrożność podczas opadów deszczu.

Jazda w deszczu wymaga zawsze zachowania szczególnych środków ostrożności jednak stwierdzenie to jest szczególnie zasadne na drogach wiodących wśród piaszczystych plaż, na które wiatr nanosi stale miałki piasek. W połączeniu z opadami tworzy on wyjątkowo śliską nawierzchnię. Dotyczy to zwłaszcza drogi E65 / A 8 wiodącej z Dubrownika do Rijeki.

Deszczowych dni latem jest stosunkowo niewiele, bywają jednak bardzo obfite.

Wyświetl grafik klimatyczny dla miasta Split

Jak jeżdżą w Chorwacji?
Jazda samochodem w Chorwacji wymagać może nieco zwiększonej uwagi, niż na przykład w krajach północnej Europy. Jak to południowcy, chorwaccy kierowcy potrafią dosyć swobodnie interpretować przepisy kodeksu drogowego. Często zdarzają się wyprzedzanie bez stosownej sygnalizacji, czy też zatrzymanie na środku ulicy na pogawędkę z ze znajomym.

W okolicach typowo turystycznych oraz na nadmorskich drogach wielu kierowców to obcokrajowcy, często zagubieni i prowadzący swój pojazd wolniej, niż nakazywałby zdrowy rozum.

Ponadto latem, w najpopularniejszych rejonach nadmorskich oczekiwać należy zwiększonego natężenia ruchu. Korki są też częste w centrach dużych miast.

Wynajem samochodu Chorwacja – ceny
Usługi rent a car w Chorwacji oferowane są przez większość znanych wypożyczalni międzynarodowych, jak i przez firmy lokalne.

Ceny wynajmu latem – w szczycie sezonu, czyli lipcu i sierpniu – zaczynają się zazwyczaj od około 800 pln za tydzień, w klasie małych samochodów miejskich, jak na przykład Fiat 500 lub VW Up.

W klasie ekonomicznej, auta typu Ford Fiesta czy Renault Clio wynająć można zazwyczaj od około 850 pln za tydzień. Rezerwacja z wyprzedzeniem jest zazwyczaj najlepszą gwarancją przystępnej ceny, jak również największego wyboru dostępnych modeli.

W klasie kompaktowej, oprócz żelaznej propozycji w tym segmencie, czyli VW Golfa, oferowane są zazwyczaj także Ford Focus, Renault Megane, Kia Ceed, Citroen C4, Hyundai i30 i Peugeot 308. Ceny za tydzień wynajmu zaczynają się zazwyczaj od około 1000 pln.

O wiele mniej zapłacimy za wynajem samochodu w Chorwacji poza sezonem. Wiosną i jesienią ceny mogą być już nawet o połowę niższe, zdani jesteśmy jednak na bardziej ograniczony wybór połączeń, jako że wiele z tras bezpośrednich do Chorwacji dostępna jest jedynie w sezonie letnim.

Duże samochody rodzinne, vany i minibusy w Chorwacji
Rezerwacja z dużym wyprzedzeniem jest wskazana szczególnie w przypadku wynajmu dużego auta rodzinnego: 7-osobowego vana, lub 9-osobowego minibusa.

Tego typu pojazdy są bardzo popularne podczas większych grup podróżnych zwiedzających Chorwację latem.

Nie ma potrzeby obawiać się pochopnie podjętej decyzji o zarezerwowaniu samochodu jako że większość rezerwacji wykonanych na www.tania-wypozyczalnia-samochodow.pl odwołać można bez żadnych kosztów do 24 godzin przed odbiorem.

Opel Vivaro

Opel Vivaro, jeden z popularniejszych modeli w segmencie minibus (dla 9 osób).

W szczycie sezonu, 7-osobowy van, na przykład VW Sharan / Ford Galaxy wynająć można zazwyczaj od około 1800-2000 pln za tydzień.

Paradoksalnie, większe pojazdy, a mianowicie 9-osobowe minibusy dostępne są czasem w podobnej, a nawet nieco niższej cenie. Wynika to z faktu, iż minibusy zatrzymywane są we flotach rent a car nieco dłużej i oprócz 2 dodatkowych miejsc, nie mają wiele do zaoferowania w porównaniu z nowoczesnymi i świetnie wyposażonymi minivanami.

Płatne autostrady w Chorwacji
Bramki spotkać można na następujących trasach w Chorwacji:

 • A1 Zagrzeb-Split-Dubrownik
 • A2 Macelj (Słowenia)-Zagrzeb
 • A3 Bregana (Słowenia)-Zagrzeb
 • A4 Zagrzeb-Lipovac (Serbia)
 • A5 Zagrzeb-Gorican (Węgry)
 • A6 Velika Kopanica-Osijek
 • A7 Rupa (Słowenia) – Rijeka

Ponadto, płatnych jest również część mostów oraz tuneli. Znajdź więcej informacji na temat transportu w Chorwacji

Odległości w Chorwacji
Najpopularniejsze trasy w Chorwacji wiodą oczywiście wzdłuż wybrzeża Adriatyku.

Wyświetl mapę drogową Chorwacji

Sprawdź poniżej odległości drogowe pomiędzy najpopularniejszymi punktami wybrzeża Adriatyku:

 • Odległość Dubrownik-Split 216 km
 • Odległość Dubrownik-Pula 711 km
 • Odległość Dubrownik-Zadar 377 km
 • Odległość Dubrownik-Rijeka 601 km
 • Odległość Dubrownik-Zagrzeb 572 km
 • Odległość Split-Pula 503 km
 • Odległość Split-Dubrownik 216 km
 • Odległość Split-Zadar 169 km
 • Odległość Split-Rijeka 393 km
 • Odległość Split-Zagrzeb 365 km
 • Odległość Pula-Dubrownik 711 km
 • Odległość Pula-Split 503 km
 • Odległość Pula-Zadar 334 km
 • Odległość Pula-Rijeka 110 km
 • Odległość Pula-Zagreb 292 km
 • Odległość Zadar-Dubrownik 601 km
 • Odległość Zadar-Split 169 km
 • Odległość Zadar-Pula 334 km
 • Odległość Zadar-Rijeka 224 km
 • Odległość Zadar-Zagreb 288 km

Samochodem przez Chorwację.

Chorwacja podzielona jest na 20 regionów administracyjnych – wyświetl mapę

Loty do Chorwacji
Przewoźnikiem oferującym najwięcej połączeń do bezpośrednich z Polski do Chorwacji są PLL LOT. Operują one na całorocznych trasach z Warszawy Chopin do Zagrzebia i Dubrownika, oraz sezonowych Warszawy Chopin do Zadaru, Puli i Splitu. Ponado połączenie sezonowe LOT do Dubrownika dostępne jest również z Krakowa.

Chorwackimi destynacjami zainteresował się również niskokosztowy Wizzair, wprowadzając do swojej siatki lotów połączenia do Splitu z Warszawy Chopin i Katowic.

Przewoźnicy czarterowi Smart Wings i Enter Air wykonują trasy do Splitu i Rijeki z Warszawy Chopin i Katowic.Wynajem samochodów Chorwacja – odległości, warunki drogowe, połączenia lotnicze z Polski
Artykuły: Wynajem samochodów Chorwacja – odległości, warunki drogowe, połączenia lotnicze z Polski
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Sunday, February 03 2019

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz