Wynajem samochodów Madera – zwiedzaj portugalską „Wyspę Kwiatów” samochodem

Obwitość słońca i temperatury powyżej 20 stopni Celsjusza nawet zimą to jedne z wielu atrakcji, jakie portugalska Madera oferuje turystom.

Porównaj oferty wypożyczalni samochodów na Maderze, Lotnisko Funchal

Łagodny klimat wyspy – nie za gorący latem, niezbyt chłodny zimą – sprzyjają rozwojowi bujnej podzwrotnikowej roślinności, pokrywającej niemal całą Maderę.

Madera samochodem

Madera samochodem - zwiedzanie wyspy może byc prawdziwą przygodą.

Najbardziej charakterystycznym elementem flory Madery jest różnorodność i obfitość egzotycznych kwiatów; orchidei i innych tropikalnych gatunków, zarówno tych uprawianych przez człowieka, jak i rosnących dziko. Portugalczycy, dumni z niezwykłej urody wyspy, nazywają Maderę „Wyspą Kwiatów” - Ilha das Flores.

Czytaj również: Atrakcje turystyczne Funchal.

Doroczny Festiwal Kwiatów jest jedna z największych atrakcji wyspy, popularna zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów z całego świata.

Lotnisko Funchal – pierwszy przystanek na Maderze
Większość odwiedzających Maderę przybywa tu drogą lotniczą, poprzez Port Lotniczy Funchal (FNC), któego oficjalna nzwa brzmi obecnie Aeroporto Internacional Cristiano Ronaldo, na cześc słynnego piłkarza, pochodzącego z Madery. Port położony jest około 10 km na wschód od stolicy wyspy.

Same Lotnisko Funchal jest również dość niezwykłe, dzięki oryginalnie usytuowanemu pasowi startowemu. Z braku miejsca na lądzie, przedłużenie pasa zbudowane zostało na opierającej się na 180 kolumnach platformie wznoszącej się wzdłuż skalistego wybrzeża. Z punktu widzenia pasażera, lądowanie na Lotnisku Funchal wygląda nieco, jak lądowanie bezpośrednio na powierzchni oceanu. W języku portugalskim, oraz w nomenklaturze międzynarodowej, nazwa Madery to „Madeira”.

Nissan Qashqai SUV Madera

Samochód z podwyższonym zawieszeniem sprawdzi się w górzystych partiach Madery; powyżej Nissan Qashqai, jeden z najpopularniejszych SUVów w ofercie wypożyczalni samochodów na Lotnisku Funchal.

Lotnisko w Funchal to miejsce w którym najlepiej jest wynająć samochód podczas pobytu na wyspie. Z racji na dużą konkurencję pomiędzy operującymi tu wypożyczalniami liczyc tu można na największy wybór modeli pojazdów oraz na najkorzystniejsze ceny.

Wypożyczalnie samochodów Madera, Lotnisko – rezerwuj przez internet, porównaj ceny
Na lotnisku w Funchal usługi wynajmu samochodów oferowane są przez wiele powszechnie znanych marek międzynarodowego sektora rent a car, w tym: Alamo, Avis, Bravacar, Budget, Dollar, Europcar, Hertz, Sixt i Thrifty.

Korzystne ceny wynajmu oferowane są często przez lokalne wypożyczalnie, Madeira Rent, Insularcar i Rodavante, jak również w hiszpańskich Centauro, KeyNGo, Goldcar e Rhodium. Usług tych dwóch ostatnich nie polecamy jednak, ze względu na częste skargi klientów, dotyczące wysokich opłat dodatkowych, agresywnej sprzedaży ubezpieczeń oraz problemów z odzyskaniem kaucji.

Jak w większości popularnych lokalizacji turystycznych, również na Maderze sprawdza się wynajem samochodów poprzez internetowe wyszukiwarki ofert, jak na przykład Cartrawler. Intuicyjny i prosty w obsłudze system Cartrawler pozwala nie tylko kompleksowo porównać oferty z wielu wypożyczalni jednocześnie, a także umożliwia rezerwację wybranego auta przez internet. Ceny wynajmu przy rezerwacjach online są często niższe niż te oferowane bezpośrednio w wypożyczalniach. Dla uzyskania, jak najlepszych cen warto jest zawsze dokonać rezerwacji ze znacznym wyprzedzeniem, zwłaszcza, jeśli wybieramy się na Maderę w sezonie letnim.

Tani wynajem samochodów Madera, Lotnisko
Poza szczytem sezonu turystycznego, ceny wynajmu samochodów na Maderze są dosyć przystępne, zaczynając się już od około PLN 500 za tydzień.

Za taką kwotę jednak najczęściej dostępne są jedynie małe samochody miejskie, na przykład Fiat 500, lub Opel Adam. Pozwolą one poruszać się po Funchal i głównych trasach wyspy 2-3 osobom, bez większej ilości bagażu. Nie najlepiej sprawdzą się jednak na drogach w górzystych partiach wyspy.

Jeśli chcielibyśmy zapewnić sobie nieco więcej komfortu, warto jest rozważyć wynajem auta większego. Różnica w cenie pomiędzy najniższą klasą wynajmu, a klasą ekonomiczną jest zazwyczaj niewielka. Opel Corsa, Ford Fiesta, czy Seat Ibiza do wynajęcia na Maderze w marcu, lub na przykład październiku, dostępny jest często już od około PLN 400 za tydzień.

Ford Fiesta

Ford Fiesta to często najtańsza opcja samochodu do wynajęcia w klasie ekonomicznej na Lotnisku Funchal, na Maderze.

Dobrym, i coraz przystępniejszym cenowo, rozwiązaniem dla osób planujących dłuższe wycieczki po Maderze jest wynajem pojazdu typu SUV.

Wynajem kabrioletów Madera
Doskonałą pagoda panującą na Maderze przez znaczną część roku nacieszyć się można podróżując samochodem z otwartym dachem.

Mini Cooper kabriolet

Mini Cooper Kabriolet, we flocie między innymi Madeira Rent na Lotnisku Funchal.

W ofercie kabrioletów do wynajęcia na Lotnisku Funchal znajdują się między innymi modele takie jak Renault Megane CC, BMW 2 Series Convertible, Fiat 500 kabriolet i Mini Cooper Convertible.

W tym przypadku również, biorąc pod uwagę ograniczoną ilość aut, zaleca się rezerwować z większym wyprzedzeniem.

Minibus do wynajęcia Madera Lotnisko
We flocie dużych samochodów do wynajęcia na Lotnisku w Funchal – minivanów i minibusów – znajdziemy między innymi modele takie jak 7-osobowe VW Sharan, Seat Alhambra, Citroen C4 Grand Picasso, Opel Zafira oraz 9-osobowe: Mercedes Vito, Renault Trafic i VW Caravelle.

Renault Trafic

Renault Traffic – transport dla 9 osób na Maderze. We flocie Rodavante i Insularcar Funchal/

Oferta w segmencie minibus jest jednak nieco ograniczona. Zwłaszcza w jej przypadku zaleca się rezerwację z dużym wyprzedzeniem.

Wynajem samochodu na Maderze zimą – niekoniecznie najtańszy
Nie należy oczekiwać niskich cen usług wynajmu samochodów na Maderze zimą. Wyspa jest bardzo popularnym celem wypadów świąteczno-noworocznych. Noc sylwestrowa świętowana jest w Funchal hucznie, pokaz sztucznych ogni w zatoce stolicy Madery zalicza się do najbardziej spektakularnych w całej Europie, wszystkie zaś luksusowe hotele w Funchal oferują specjalne pakiety noworoczne.

Noworoczny pokaz fajerwerków w Zatoce Funchal.

Napływ turystów na Maderze w drugiej połowie grudnia powoduje, że ceny wynajmu samochodów idą tu drastycznie w górę w tym okresie. Jeśli jednak, zdecydujemy się wynająć samochód na Maderze w grudniu, warto jest złożyć rezerwację jak najwcześniej.

Znajdź wiele praktycznych informacji na temat turystyki na Maderze na oficjalnym portalu wyspy Visit Madeira.

Wynajem samochodów Madera – udział własny i ubezpieczenie
Wyszukiwarka Cartrawler, pozwala porównać nie tylko ceny samochodów do wynajęcia na Maderze, ale również warunki wynajmu, mogące wpłynąć na ostateczny koszt tej usługi, w tym na przykład zasady uzupełniania paliwa, przebieg (ograniczony, lub z limitem), ubezpieczenie wliczone w cenę oraz wysokość udziału własnego. W zdecydowanej większości ofert rent-a-car na Lotnisku Funchal, dostępnych poprzez system rezerwacji Cartrawler, w cenę wliczony jest nielimitowany przebieg oraz niezbędne ubezpieczenie (auto casco, ubezpieczenie od kradzieży oraz odpowiedzialności cywilnej).

Jeśli chodzi o udział własny kierowcy (w opisie warunków wynajmu Cartrawler określony, jako „dopłata”) bywa on dosyć wysoki, często powyżej 1000 EUR. Przed tego typu wydatkiem, w przypadku szkody, ochronić się można wykupując dodatkowe ubezpieczenie. Wypożyczalnia samochodów z pewnością zaproponuje nam wiele tego typu produktów, po niekoniecznie korzystnej cenie. Podczas procesu rezerwacji w Cartrawler, skorzystać można również z możliwości wykupienia na bardzo atrakcyjnych warunkach ubezpieczenia dodatkowego, pozwalającego na zwrot udziału własnego w razie wypadku, lub kradzieży.

Loty z Polski na Maderę
Bezpośrednie loty z Polski na Maderę dostępne są w ofercie przewoźników czarterowych. Jeśli chodzi o loty z przesiadką, istnieje wiele możliwości, przy czym przesiadać można się zarówno już w Portugalii kontynentalnej, jak i w innych krajach europejskich, w zależności od linii lotniczych, które obierzemy. Z Portugalii loty na Maderę możliwe są z wszystkich większych lotnisk, w tym Lizbony, Porto i Faro.

Porównaj aktualne ceny wynajmu samochodów na Maderze, Lotnisko FunchalWynajem samochodów Madera – zwiedzaj portugalską „Wyspę Kwiatów” samochodem
Artykuły: Wynajem samochodów Madera – zwiedzaj portugalską „Wyspę Kwiatów” samochodem
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Saturday, October 16 2021

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz