Zwiedzanie Orlando – parki rozrywki i inne atrakcje turystyczne Orlando w stanie Floryda

Miasto Orlando w północno-amerykańskim stanie Floryda, znane z największej w świecie koncentracji parków rozrywki, dla wielu jest synonimem rozrywki dla całej rodzinny. Tylko w Orlando spotkać się można w postaciami z disneyowskich kreskówek, popływać z delfinami i spróbować mrożącej krew w żyłach przejażdżki rollercosterem.

Dodge Charger

Tani wynajem samochodów Floryda – typowo amerykański Dodge Charger, często dostępny do wynajęcia po przystępnych cenach na lotnisku w Orlando.

O ile zwiedzanie samych parków rozrywki w okolicach Oralndo zająć może nawet całe tygodnie, warto jest poświęcić trochę czasu na poznanie samego miasta.

Obejrzyj materiał na temat głównych atrakcji Orlando (dostępny w języku angielskim):

Orlando w Orange County
Orlando jest stolicą hrabstwa Orange w stanie Floryda. Licząc sobie ponad 2,300 000 mieszkańców, Orlando jest piątym pod względem wielkości miastem Florydy. Wyświetl mapę Florydy.

Orlando posiada dwa duże lotniska międzynarodowe:

  • Orlando International Airport - MCO, usytuowane w odległości około 40 km na południowy wschód od centrum miasta.
  • Orlando Sanford Airport - SFB, leżące w odległości około 75 km na północny wschód od Orlando.

W połowie 2014 nie istniały połączenia bezpośrednie z Polski do Orlando. Polecieć do Orlando można było z przesiadką w np. Londynie, lub też przesiadając się już w Stanach Zjednoczonych. Lotnisko Orlando International obsługiwało połączenia zarówno z Chicago O’Hare jak i z Nowego Jorku JFK, Lotnisko Orlando Sanford przyjmowało loty z Chicago Rockford.

Tani wynajem aut Lotnisko Orlando International

Porównaj oferty wypożyczalni samochodów na Lotnisku Orlando Sanford

Dodge Caravan

Dodge Caravan – duży i wygodny samochód dla całej rodziny na wakacjach w Orlando.

The City Beautiful
Obdarzone przydomkiem ‘The City Beautiful’, czyli Piękne Miasto, Orlando jest urokliwą aglomeracją, na którą składa się kilka, dosyć między sobą różniących się dzielnic. Zaliczają się do nich: najstarsza część Orlando, Orlando Downtown, nowoczesna dzielnica przemysłowa, czy też rejon miasta wzdłuż International Drive. Aby w pełni poznać Orlando i nacieszyć się jego różnorodnością kulturową i architektoniczną, warto jest odwiedzić jego różne rejony. Orlando żyje z turystyki i dla turystyki i większość miejscowych sklepów i zakładów usługowych zaprojektowana została tak, by przyciągać oko (i potencjalnego klienta) kolorowymi, często kiczowatymi, fasadami.  Przybysze ze Starego Kontynentu, przyzwyczajeni do eleganckiej, klasycystycznej architektury centrów miejskich przystają często przed barwnymi fasadami budynków i oknami wystawowymi sklepów i restauracji, nawiązującymi do głównych atrakcji Orlando. Budynek w kształcie pomarańczy, gigantyczne postacie ze świata Walta Disney, lub delfiny zdobiące wejście do sklepu, nie są w Orlando rzadkością.

Lake Eola Park
Rozpościerający się na bardzo dużej powierzchni park Lake Eola jest popularny zarówno pośród turystów jak i mieszkańców Orlando.

Ta prawdziwa oazą spokoju i zieleni, położoną zaledwie kilka kroków od ruchliwego centrum miasta, oferuje wspaniałe widoki Jeziora Eola i zacienione miejsca, dające chwile wytchnienia w upalnym klimacie Florydy.

Ponad 13 kilometrowej długości ścieżka biegnąca wokół jeziora jest idealna do przejażdżek rowerowych, biegania i spacerów. W parku można również skorzystać z innych atrakcji, w tym przejażdżek łódkami w kształcie łabędzi oraz, na przykład, karmić ptaki obficie zamieszkujące tereny wokół jeziora. W parkowym amfiteatrze, tuz przy jeziorze, często odbywają się koncerty i przedstawienia teatralne.

Warte odwiedzin są również dzielnice przylegające do Eola Lake Park, w tym Thornton Park i Lake Eola Heights, w których podziwiać można historyczną zabudowę Orlando.

Orlando International Drive
International Drive, znana też, jako I-Drive to ponad 17-kilometrowa autostrada przecinająca Orlando. Jej południowo-zachodni odcinek, pomimo, iż przebiega poza ścisłym centrum miasta, cieszy się dużą popularnością wśród turystów. Tutaj usytuowane są niektóre z najlepszych hoteli Orlando, centra handlowe i znaczna część parków rozrywki Orlando.

Mapa hoteli i atrakcji Orlando, usytuowanych wzdłuż International Drive.

Turyści w Orlando, niedysponujący własnym środkiem transport (na przykład wynajętym samochodem), mogą wybrać się na wycieczkę wzdłuż International Drive specjalnym autobusem, który zatrzymuje się przy głównych atrakcjach. Wycieczki w stylu hop on/hop off, pozwalające wysiąść w dowolnym miejscu i kontynuować zwiedzanie następnym, lub kolejnym autobusem, oferowane są na przykład przez firmę I-Ride Trolley.

Ford Mustang cabriolet

Samochód z wypożyczalni oferuje możliwość zwiedzania Orlando w wielkim stylu. Ikona motoryzacji, Ford Mustang Kabriolet, jest często dostępny do wynajęcia w bardzo przystępnych cenach na Lotnisku Orlando International. Powyżej, Ford Mustang - wersja wprowadzona w 2014.

Parki rozrywki Orlando
Większość z ponad 50 milionów turystów odwiedzających Orlando przyciąga tu niezwykła oferta rozrywkowa tego miasta; w Orlando mieszczą się jedne z najpopularniejszych na świecie parków rozrywki, w tym: słynny Walt Disney World, Universal Orlando Resort i SeaWorld Adventure Park, jak również szereg mniejszych parków, również wartych odwiedzin.

Walt Disney World
Legendarny park dedykowany postaciom stworzonym przez studia Walta Disneya usytuowany jest przy Buena Vista Drive, około 30 km na południowy zachód od centrum Orlando. Na terenie kompleksu rekreacyjnego Walt Disney World znajdują się, między innymi 24 hotele, 2 aquaparki, pole golfowe i 4 parki tematyczne:

Mapa Walt Disney World w Orlando - atrakcje i hotele.

Universal Orlando Resort
Ten unikalny park, zainspirowany przemysłem filmowym, położony jest wzdłuż International Drive, około 13 km na południowy zachód od centrum miasta. Składają się na niego Universal Studios Florida i Islands of Adventures . Zakwaterowanie w Universal Studios Florida oferowane jest przez cztery luksusowe hotele należące do grupy Loews.

Wyświetl mapę Universal Orlando Resort.

Sea World Orlando
Należący do sieci Sea World Entertainment, park Sea World Orlando jest ulubioną atrakcją zwłaszcza dla najmłodszych gości. Mający za maskotkę orkę, Sea World to nie tylko pokazy tresury delfinów i orek; park prowadzi również działalność edukacyjną, przybliżając zwiedzającym życie w morzach i ocenach, w swoich różnych formach. Ważną częścią Sea Workld Orlando jest też aquapark inspirowany tematyką morską.

Zobacz główne atrakcje Orlando Sea World na mapie.

Discovery Cove Orlando
W siostrzanym parku, Orlando Discovery Cove, pozwala na interakcję z różnymi gatunkami zwierząt morskich, w tym delfinów, płaszczek, wydr, a także ptaków egzotycznych. Pływanie z delfinami butlonosymi jest jedną z najpopularniejszych atrakcji parku. Jako, że Discovery Cove ogranicza liczbę gości do 1300 dziennie, odwiedzający nie są narażeni na stanie w długich kolejkach, typowych dla innych parków Orlando.

Aquatica Orlando
Będący również częścią grupy SeaWorld park Aquatica Orlando to połączenie akwarium, morskiego zoo i aquaparku. Jego największą atrakcją jest zjeżdżalnia-tunel wykonana z przezroczystego tworzywa, biegnąca poprzez akwen zamieszkały przez delfiny czarnogłowe.

Legoland Florida
W Orlando również znajduje się jeden z największych Lego parków na świecie. Legoland Florida oddalony jest nieco od centrum miasta, znajduje się mianowicie w odległości około 80 km na południowy zachód od Orlando, na brzegiem jeziora Eloise.

W Legoland Floryda oczekują na dzieci w wieku 2-12 lat rozliczne atrakcje, w tym również park wodny. Po dniu pełnym wrażeń odpocząć można w przepięknym ogrodzie botanicznym będącym częścią parku.

Mapa Legoland Florida.

Gatorland Orlando
Ten dosyć niezwykły park poświęcony jest słynnemu rdzennemu mieszkańcowi Florydy – aligatorowi. W Gatorland Orlando podziwiać można aligatory, a także krokodyle, pytony, jaszczurki oraz ptaki egzotyczne.

Rozrywki i mocnych wrażeni dostarczają rozliczne atrakcje inspirowane gadzią rodziną, w tym karmienie aligatorów oraz zapasy z pytonami, jak również zjazd po ponad 370-metrowej długości linie zawieszonej nad terrarium aligatorów.

Zakupy w Orlando
Shopping jest dla wielu odwiedzających Stany Zjednoczone jedną w istotnych atrakcji tego kraju. Oprócz olbrzymich centrów handlowych, w USA bardzo popularne są outlet, w których markowe produkty można nabyć w bardzo atrakcyjnych cenach

Florida Mall
Największym zamkniętym centrum handlowym Orlando jest Florida Mall, usytuowane w pobliżu głównych parków rozrywki Orlando. We Florida Mall na odwiedzających oczekuje ponad 270 sklepów, restauracji i punktów usługowych.

Mall at Millennia
Turystów na Florydzie lubujących się w zakupach zadowolić powinna również wizyta w Mall at Millennia. Co prawda ze swoimi „zaledwie” 150 sklepami, to centrum handlowe jest znacznie mniejsze, niż Florida Mall, oferuje jednak jedne z najbardziej luksusowych światowych marek, szykowne restauracje oraz kluby nocne.

Najpopularniejsze outlety w Orlando to Orlando Premium Outlets Lake Buena Vista Factory Stores.

Pogoda w Orlando
Orlando znajduje się w strefie wilgotnego subtropikalnego klimatu, ze średnimi temperaturami około 22 stopni Celsjusza i bardzo nieznacznymi różnicami pomiędzy porami roku. W zasadzie wyróżnić można w tej części Florydy dwie pory: sucha i wilgotną. Pora sucha trwa od listopada do kwietnia, a wilgotna, od maja do grudnia.

Poznaj szczegóły klimatu Orlando (temperatury, nasłonecznienie i opady).

Na Florydzie, często określanej mianem „Słonecznego Stanu” rejestrowane są dość znaczne opady deszczu, zwłaszcza w miesiącach letnich. Czerwiec, lipiec i sierpień, oprócz tego, że deszczowe, są to również najcieplejsze miesiące w Orlando. Upał i wysoka wilgotność nie są idealnym połączeniem i wielu turystów, którym grafik na to pozwala, woli odwiedzać Orlando poza ścisłym sezonem letnim.

Planując podróż do Orlando, warto pamiętać o huraganach, często nawiedzających Florydę. Całkowicie otoczone przez ląd Orlando nie jest tak narażone na te zjawisko, jak tereny przybrzeżne, ale w okresie od czerwca do października mogą tu być odczuwane silne wiatry.

Znajdź wiele praktycznych informacji w oficjalnym przewodniku po Orlando - Visit Orlando.Zwiedzanie Orlando – parki rozrywki i inne atrakcje turystyczne Orlando w stanie Floryda
Artykuły: Zwiedzanie Orlando – parki rozrywki i inne atrakcje turystyczne Orlando w stanie Floryda
Tematy: , , , , , , ,
Ostatnia modyfikacja: Monday, June 24 2019

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz